• Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 8491
  • Gde živiš: Esgaroth

Malo (više) kasnimo, ali red bi bio da se isprati...

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Prvenstva Evrope, pobedom nad Turskom rezultatom 75:63. Pre svega sjajnom partijom Ane Dabović koja je postigla 31 poen, ali i celog tima koji je daleko nadskočio rivala (kuriozitet meča je da je naš tim imao više skokova u napadu nego u odbrani 19/17), naše devojke su odličnom igrom u drugom poluvremenu oduzele svaku nadu Turkinjama za plasman u već viđeno polufinale.

Ovim trijumfom Srbija je, osim ulaska u borbu za medalje, ostvarila u najmanju ruku pravo na kvalifikacije za odlazak na Olimpijske igre u Riju 2016. a u slučaja plasmana u finale možda čak i direktan plasman, što bi bilo prvi put od raspada Jugoslavije.

Protivnik našim devojkama u polufinalu u petak (18h) biće pobednik duela Belorusija - Litvanija.

Srbija će se u polufinalu sastati sa Belorusijom, koja je savladala Litvaniju 68:66.

Beloruskinje su nakon silovitog starta i tri pobede u grupnoj fazi, između ostalih i nad našim jučerašnjim
rivalom Turskom (67:52), u drugoj fazi pretrpele poraze od Češke, Crne Gore i Francuske. U četvrtfinalu protiv Litvanije sjajno su otvorile meč i na poluvremenu imale prednost od 14 poena, dok je maksimalni plus u jednom trenutku u 3/4 iznosio i 19 poena. Iako su na ulasku u poslednjih tri minuta imale +8, do kraja su ipak morale da strepe za krajnji ishod, pošto su na sekund i po do kraja dozvolile Litvaniji čak i poslednji napad.

Drugi polufinalni par biće poznat nakon današnjih mečeva u kojima se sastaju Španija - Crna Gora, odnosno Rusija - Francuska.

Dakle, da ponovimo... Devojke danas od 18:00 igraju polufinale protiv Belorusije, dok će se u drugom meču sastati Španija - Francuska.

Španija je sinoć sprečila iznenađenje tesnom pobedom nad Crnom Gorom, koja je na 20 sekundi pre kraja došla do vođstva 74:72. Na samo devet sekundi pre isteka vremena Španija preokreće rezultat uz koš-faul. U poslednjem napadu Crna Gora je čak dva puta imala priliku da uputi šut, ali bez uspeha, tako da je ostalo 75:74 za Španiju.

Francuska i Rusija su, takođe, odigrale neizvestan i dosta izjednačen meč. Početak je pripao Ruskinjama, ali su naredna dva perioda pripala Francuskinjama koje su u poslednji period ušle sa +4, a četiri minuta pre kraja imale i celih deset poena prednosti. Ipak, na ulasku u poslednji minut Rusija stiže do izjednačenja, ali u tom istom poslednjem minutu, nakon dosuđene nesportske lične greške najiskusnijoj ruskoj reprezentativki Irini Osipovoj, Francuska ostvaruje malu, ali dovoljnu prednost i trijumfuje sa 77:74.

Upada u oči da je u četvrfinalnim mečevima samo Srbija ostvarila ubedljivu pobedu. Nadam se da je to dobar predznak...

Srbija u finalu Prvenstva Evrope!!!

Nakon izuzetno teške i neizvesne borbe, savladana je snažna Belorusija rezultatom 74:72.
Odavno nisam gledao utakmicu tako visokog ritma. Naše devojke su pre svega igrale jako u odbrani, dok su Beloruskinje put do koša tražile preko svoje dominantne centarske linije, pre svih sjajne Elene Levčenko.

Izjednačeno poluvreme završeno je košem prednosti za rivala, a onda je usledio sjajan period igre Belorusije koji je kulminirao ne tako visokim vođstvom od sedam poena, ali delovalo je kao da su Beloruskinje uhvatile svoj ritam. Odgovor naše reprezentacije nije mogao biti bolji. Pojačana je igra u odbrani, a rezultat do kraja 3/4 izjednačen i preokrenut.

U poslednjem periodu Srbija diktira tempo, a Belorusija je sada ta koja mora da hvata priključak. Na pet minuta do kraja vodimo 69:64, ali potom sledi period u kojem smo bez poena dva i po minuta, što Beloruskinje koriste i stižu do izjednačenja. Nisam verovao da može jače, ali još jednom je pojačana igra u odbrani, dok u napadu postižemo pet uzastopnih poena sa linije penala.

Do kraja je manje od 50 sekundi, ali dozvoljavamo rivalkama da uz koš-faul priđu na -2. Potom ne koristimo napad, pa Belorusiji pružamo poslednju šansu na utakmici. I ponovo ta odbrana kojom je prvo usporena bekovska linija, a na samom kraju zaustavljena i strašna Levčenko. Trijumf vredan najmanje srebra!

Ponovo smo bili bolji u skoku od protivnika, iako je taj odnos na poluvremenu bio obrnut. Ponovo je najefikasnija bila Ana Dabović sa 21 poenom, a pratile su je sa po 14 poena Sonja Petrović i Jelena Milovanović, dok je kapiten Milica Dabović postigla 12 poena, ali uz lavovski odrađen posao u odbrani.

U finalu koje se igra u nedelju, 28. juna od 19:00, Srbija čeka pobednika susreta Španija - Francuska.

• Poruke: 1645

Ana Dabovic odlicna i na ovom mecu prosto kad je najteze ona preuzima odgovornost,Srbija je odigrala 3.cetvrtinu odlicno iskoristila greske Bjelorusije i kaznila ih.
Samo hrabro obradjujte nas Ziveli

_Sale ::Odličan opis, Sky.Zahvaljujem... Ostalo je, izgleda, nešto iz tih mojih novinarskih/reporterskih dana.

Francuska? Hmmm... Zvuči bolje nego Španija, ali kada pomislim da su Francuskinje dobile Rusiju, koja nas je ubedljivo savladala u grupnoj fazi... To naravno ne mora ništa da znači, pogotovo što je naš tim tada odigrao najslabiji meč na prvesntvu, ali opet...

Onako, na prvu loptu, mislim da će nam ponovo biti potrebna odbrana kakva je odigrana u polufinalu, tim pre što su Francuskinje statistički prve po broju asistencija. Interesantno je i da su treća najbolja odbrana, dok mi imamo treći najbolji napad.

Napisano: 27 Jun 2015 21:59

... sad sam shvatio da se u finalu sastaju jedine dve ekipe čiji su selektori - žene.

Znamo da na našoj klupi sedi Marina Maljković, dok Francusku predvodi Valeri Garnije. Pripadnice lepšeg pola nalaze se, kao pomoćnici, u stručnim štabovima još pet ekipa - Rusije, Španije, Litvanije, Švedske i Velike Britanije.

Dopuna: 28 Jun 2015 0:11

... pardon, šest. Zaboravio sam Tursku.

Ukupno su 1042 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 6 sakrivenih i 995 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AF-1, airsuba, amaterSRB, bojank, bojcistv, Boris BM, Chainsaw, CikaKURE, comi_pfc, Dimitrise93, DonRumataEstorski, draganl, HogarStrashni, hooraay, ILGromovnik, Ilija Cvorovic, Karla, Krvava Devetka, Kvazar, ladro, Luka Blažević, milenko crazy north, Milometer, milos.cbr, Milos82, MilosKop, mocnijogurt, nemkea71, novator, Parker, pein, procesor, sasa87, Shinobi, Sirius, Srle993, stegonosa, vathra, VP6919, |_MeD_|