Blog korisnika LaserJat
| Where are everyone?? | |
|---|---|
| 04 Maj 2009 03:50 | Idi na vrh |
4.5.2009 3:48 |
|
| 20Gb | |
|---|---|
| 05 Jul 2008 02:14 | Idi na vrh |
| Prica ide ovako...
Sinoc u ovo vreme sam resio da ispraznim jednu particiju na mom hard disku kako bih na njoj instalirao linux.Vec sam to radio ko zna koliko puta tako da se moze reci da se razumem dosta dobro u to. Resih da ispraznim particiju oznacenu sa J i da na nju stavim ubuntu.Sve ja to odradio lepo, i posto je bilo kasno legoh da spavam. Ustajem jutros (ako se pod jutrom podrazumeva podne) i resih da nastavim zapocet posao.Ubacio disk krenula instalacija, za one koji su to vec radili sigurno vec znaju postupak i sta je najvaznije. Odabir particija.Izabrao manualno, pogledah spisak particija /dev/sda2 /dev/sda3..../dev/sda6 /dev/sda7 /dev/sda8 /dev/sda8 kao poslednja to je sigurno J u winu pomislih.Odaberem delete pa create format ext3 mount / itd... sve se lepo zavrsilo.Ulogujem se u ubuntu i pocnem da montiram win particije i vidim jedna ntfs particija prazna.Kako prazna?? Nije mi bas jasno... i onda mi proletelo kroz glavu ... uuu jbt... par trenutaka sam samo gledao tako u monitor ne verujuci sta sam ucinio. Instalirao sam linux na pogresnu particiju.Nemam pojma kako mi se to desilo.../dev/sda7 je bila particija J koju sam treba odabrati.Umesto nje sam odabrao I particiju u windowsu i tako 20Gb muzike koju sam skidao sa neta i par Gb programa i jos nekih bitnih dokumenata je nestalo zauvek...sta reci... // Dosad nisam imao nikakav blog ali ovo sam resio da zapisem, mozda nekome i koristi da ne prodje kao ja. Eto koliko je vazno imati bekap i biti pazljiv pri igranju sa particijama |
|







