Blog korisnika mnicic
| Cirilica | |
|---|---|
| 06 Okt 2008 03:07 | Idi na vrh |
| Када и зашто сам смањио употребу ћириличног писма...
У средњој школи. Пуно сам се користио латиницом због техничких термина - страних израза. И ћирилица и латиница су наша писма, те не треба тражити да се латиница забрани. Али не треба ни заборавити нашу ћирилицу. Ћирилица је изузетно практично писмо за наш језик, не треба то сметнути са ума. Иначе, ако вам је потребно, користите алат за аутоматско претварање ћирилице у латиницу и обрнуто. Врло корисно код дугачких текстова. |
|







