TECH deo OPŠTI deo VOJNI forumi

Blog korisnika Nekac

Odnos sela i grada danas
Idi na vrh
Mislim da je u današnje vreme izrazito zaoštren odnos između grada i sela kod nas. Ovo je posledica, po meni dugogodišnje frustracije i namernog šikaniranja sela. Sama reč seljak je toliko izgubila svoj pravi smisao, te se sada u žargonu koristi za nešto vezano za prostakluk i nevaspitanje. Ovo je strašno, plitko i zlonamerno.Smatram da će našoj državi krenuti na bolje kada dođe do "pomirenja" između grada i sela, tačnije kada selo dobije svoje pravo mesto i zasluženo poštovanje. Naša sela umiru, a nismo svesni da sa njima umire i država. Selo nas hrani i predstavlja naše korene. Ali najstrašnije je što se to ne razume na pravi način.
Da li mediji preuzimaju ulogu sudova?
Idi na vrh
U zadnje vreme na medijima se, umesto informacija, često unapred donose "presuđujuće" odluke, iako onaj ko izveštava nema pravo na to. Ljudi koji su u situaciji da čitaju ili gledaju o sebi i nemilom događaju, nisu u situaciji da se brane, a ukoliko se i neki demant objavi, vremenska distanca je već učinila svoje, a mnogi okaljani a nedužni ostaju sa nalepljenom etiketom. Ovakva situacija vrlo često remeti i direktno se meša i utiče na tok istrage, a vrlo često pritisak javnosti ima negativan uticaj i na samo okončanje krivičnog postupka. Mislim da ovome treba da se stane na put, jer su posledice ogromne, a slabo vidljive, zato što se ogledaju na ličnom planu. Ima mnogo primera da ni krivični postupak nije pokrenut zato što je utvrđeno da dela nema, a mediji su već, uz pomoć iskrivljene istine, pokrenule nezaustavljivi LINČ. Treba se boriti protiv kriminala, ali ne treba žrtvovati nedužne samo da bi se pokazalo da se nešto radi, a u ovom slučaju, da bi tiraž bio veći. Pritisak na pravosudne organe mediji treba da vrše tako što će insistirati na tome da svako radi svoj posao, a ne da mediji preuzimaju ulogu sudova!!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3077 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 8 sakrivenih i 2989 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, amonsrb, Badja, boj.an, Botovac, bozonspeedlab, braca57, Bubili, bufanje, carinko, Cicumile, Czrweni, Dannyboy, Darko Jovanovic, darkojbn, dexteroza, dj.ape, djile1, dolinalima, Dragon Order, DragoslavS, DrMrPr, dule10savic, Electron, Georgius, Goran_, Great White, Hans Gajger, HawX, Igor Antonic, IpMan, Iskander, Ivoo, jalos, Jester, Kajzer Soze, kaput21, king111, Kukuc, leopard83, MadMike, Magistar78, max power, mercedesamg, Mickey12345, mikrimaus, Milometer, Mldo, mm1811, mustangkg, nenooo, nixos, pein, pfc74, pisac12, Radoslava, rakivan, Ray1973, Redred, redstar72, sasics, sekretar, sevenino, sina_1, ssekir75, stegonosa, Tanasko95, Tas011, theNedjeljko, ulogovan, VanZan, vazduh, vdeki, Vica1958, vidra boy, vranjanac29, wolverined4, Zastava, Zrcalo, 800077