Sladoled torta

Sladoled torta

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2004
  • Poruke: 28
  • Gde živiš: Beograd

dragi moji kulinari
evo posle pauze novih torti
oko ove torte nema dileme.jes da stize jesen rana ali
probajte.lako,lepo i ukusno.

SLADOLED TORTA Velika mera.

I kora
400 gr, šlaga na meru, 4 dcl kisele vode,400 gr. mlevenog keksa
umutiti šlag sa vodom i dodati keks.
Tu mozete dodati i malo mlevenih ili seckanih oraha, lešnika , suvog groždja i sl.
II kora
400 gr. šlaga na meru,4 dcl. kisele vode i 300 gr. eurokrema
Umutiti šlag sa vodom i lagano umešati eurokrem
II kora
400 gr. šlaga na meru i 4 dcl. kisele vode.

Slagati kore jednu na drugu i staviti u zamrzivaè. Izvaditi 1-2 sata pre služenja i seæi.
Možete uzeti i kalup za tortu ili šerpu pa ih obložiti sa folijom i u to slagati koru na koru.
Kada se stegne sve izvaditi ,skinuti foliju i staviti na tanjir.
Ko ne želi veliku tortu, mere jednostavno prepoloviti
slika je ovde:
uputstva.net/recepti/torte/sladoled-moja.jpg



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Super zvuci i izgleda, ali sto slag sa kiselom vodom?! Zar ne bi bilo 3 puta ukusnije sa mlekom, ili, jos bolje, da se umut slatka pavlaka...? Za tu kolicinu slaga potrebno je puno pavlake, sto nije bas jeftino, zato sam pre za slag sa mlekom...



offline
  • Pridružio: 28 Avg 2004
  • Poruke: 28
  • Gde živiš: Beograd

Pazi.Ima uvek varujanti.Da ne polemisemo.Veruj mi na rec.Uradi tacno kako je po receptu.I ne brini.Kao sto vidis pravila sam je i nameravam i u buduce da je pravim Super je.Vrlo je ukusna.I laka za na praviti.Ne treba ni 20 min.A najleps od svega je da sve sto ostane ide nazad u zamrzivac do sledec upotrebe. Za prvi put predlazem pola mere.Cela mera je jedna VELIKA torta.

offline
  • Pridružio: 08 Nov 2004
  • Poruke: 4179
  • Gde živiš: Bulevar Kraljeva

ovo cu za vikend da probam da napravim

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

A ja bas i volim ove torte.Posto ne volim mnogo sltko a volim ice cream ihhh ovo mi dodje kao.... budali samar Wink

Hvala Miro!!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 826 korisnika na forumu :: 36 registrovanih, 8 sakrivenih i 782 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, BORUTUS, FileFinder, Hans Gajger, havoc995, ILGromovnik, Karla, kikisp, kjkszpj, Kubovac, laurusri, mikrimaus, mile23, milenko crazy north, Milos ZA, milutin134, Misirac, mnn2, nenad81, pein, Petarvu, procesor, raptorsi, S2M, slonic_tonic, solic, SR-3m, styg, t84dar, Trpe Grozni, Tvrtko I, Vatreni Zmaj, W123, wolverined4, Wrangler, |_MeD_|