CD Burning Software

1

CD Burning Software

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12486
  • Gde živiš: Južni pol

Svojevremeno sam tražio besplatni program koji bi mogao bar delom zameniti NERO... Doduše imam sreću da sam sa CD rezačem dobio i OEM verziju NERA, ali je ipak korisno znati za alternative.

Pobednik: CD Burner Xp
http://www.cdburnerxp.se/

Prva pratilja: CDR Tools Frontend
http://demosten.com/cdrfe/
Napomene: Čarobnjak za korišćenje cygwin verzije CDR Toolsa, ne podržava zapis na DVD medije, srpski prevod nećete naći na netu - uradio sam ga ja pre neko vreme (ali program koristi latin1 coding, tako da: zbogom naša slova, zbog ćirilico Sad)

Druga pratilja: Deep Burner
http://www.deepburner.com/
Napomene: Svedena verzija komercijalnog programa Deep Burner Pro



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

I ja sam mislio da pokrenem sličnu temu, ali eto, preduhitrio si me... Smile
Baš dugo trežim neki free program za rezanje, ali naravno da bude dobar i kompletan. Nažalost, tako nešto još uvek nisam našao. Stvar je u tome što ni jedan od njih nije kompletan. Ili ne podržava zapis na DVD ili nema opciju copy CD... Uvek nešto fali, a isprobao sam gomilu njih. Ako neko zna neki program koji podržava sve, a besplatan je, bio bih mu veoma, veoma zahvalan...

pozdrav



offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12486
  • Gde živiš: Južni pol

Jesi li probao i ove? Komentari? Možda bi mogao da dodaš još neki? Ja sam isprobao i neke smejurije, ali stvarno su toliko neozbiljni da im nije mesto na listi...

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

ja bih izabrao DeepBurner + ISO Recorder (oba free)... u stvari, tu kombinaciju dugo koristim na jednom slabom kompu...

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

moj glas za CD Burner pro v3.0.116 (mislim da je ova)... Jako je brz (ali o bootovanju da ne pricamo... Evil or Very Mad ) i brze formatira CD-RW diskove od nera... Cak kad nareze cd brze se snadje od glupog nera i ne zatvara CD 100 godina... Mana je to sto ne poseduje kopiranje sa CD-a na CD...

i mislim da sam probao jednom Deep burner... ALi zadrzao sam se na CD Burneru PRO tako da se moje misljenje nalazi tu negde Mr. Green

btw da vam pomognem:

imate i Zilla Rip 'n' Burn Wink

Here are some key features of "Zilla CD DVD Rip N Burn":

· Record Discs by Drag & Drop data or audio information contained in files onto icons on the desktop, start automatically with windows start up,
· Create Discs from a DVD, best Audio or Data Discs that can be read with any PC,
· Supports most IDE, USB, IEEE1384, SCSI DVD+R/RW, CD recorders,
· Records DVD+R/RW & CD discs On-the-Fly, erases re-writable discs,
· Supports Buffer Protection systems, Burn Proof & others error free recording types,
· Creates fully compatible ISO9660 Level 1, 2 & Joliet data CDs & DVDs, Imports multi-session CDs & DVDs & merges new files with an existing session,
· Detects drive(s) type(s), prevents you from trying to record a DVD on a CD-RW recorder,
· Allows fast ripping from audio CDs to WAV, MP3, WMA or OGG formats directly without intermediate WAV files using your own codec presets,
· Gets CDDB information for audio CDs,
· Supports jitter-correction ripping modes to restore damaged tracks from scratched CDs.
· ASPI is not required for NT/2000/XP

http://www.zillasoft.ws/ (sajt je valjda u flashu pa malo smara dok se ne otvori)

Dopuna: 25 Dec 2005 15:52

btw nije los Zilla RIp And Burn ali mi mnogo to sareno i kicasto Wink

offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

Nisam probao "drugu pratilju" CDR Tools Very Happy , ali sam probao Cd Burner XP i Deep Burner. Deep ne podržava kopiranje diskova, to jest podržava ali samo u pro verziji, a CD Burner mislim da ne reže DVD (nisam siguran ali definitivno mu je falilo nešto, više se ne sećam tačno šta). Ma probao sam ih gomilu ali što kažeš 99% njih nisu ni vredni pomena. Još uvek tražima neki "fini". Nadam se da je to ovaj što je preporučio Wiz. Upravo ga skidam, videćemo...

pozdrav Wink

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

pa cd burner pro jeste vredan pomena ali je malo poveci a i nema kopiranje sa diska na disk... Ostalo ima i vrlo je upotrebljiv Wink

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12486
  • Gde živiš: Južni pol

.::Wizard::. ::pa cd burner pro jeste vredan pomena ali je malo poveci a i nema kopiranje sa diska na disk... Ostalo ima i vrlo je upotrebljiv Wink

Jeste... Ali se za kopiranje sa diska na disk može koristiti drugi softver. Neki malecni alat. Mislim da sam našao nešto slično skoro... Ali ima neugledan GUI dizajn. Ako preferirate "all in one" rešenja, onda to jeste problem. Ako ne, go for the little tools. Wink

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

e pa nije los ovaj CDR Tools Frontend... SKinuo i iznenadio se... Ima mogucnost citanja .iso filesa Smile (ako necete da se bakcete sa SCIS (valjda se ovako zove) vd-ovima Wink)... Preporuka!

btw sad sam naleteo na nesto (lepo izgleda Mr. Green):

naime rec je o programima koji sluze samo za "spaljivanje" audio CD-ova... Cisto da se nadje Wink
=======
Burrrn

Burrrn is a little tool for creating audio CDs with CD-Text from various audio files.
Supported formats are: wav, mp3, mpc, ogg, aac, mp4, ape, flac, ofr, wv, tta, m3u, pls and fpl playlists and cue sheets. You can also burn EAC’s noncompliant image + cue sheets! Burrrn can read all types of tags from all these formats (including ape tags in mp3). Burrrn uses cdrdao.exe for burning.

Burrrn 1.14 BETA



licenca: free
tezina: 2075 kb

==============================================

Express Burn CD Burning Software

Burn Audio CDs or Data CDs Free
Express Burn is a program for Windows that lets you create and record audio or data CDs with any Windows PC with an installed CD recorder.

With Express Burn you can record a data or audio CD quickly and easily by dragging the files you want onto the Express Burn icon and clicking record. The software then does all the rest converting the files if required. It is also the fastest CD writing program in the world using proprietary optimizing systems. But don't believe us, try it for yourself. Click here to download now.

Express Burn is free

http://www.nch.com.au/cgi-bin/dld.exe?file=http://.....nsetup.exe

licenca: free
velicina: 251 kb


@bocke
ako naidjes ti daj link bas bih probao Wink

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 799
  • Gde živiš: Beograd

Total Commander CD/DVD Burning Plugin
Features:
- Burn CDs and DVDs directly from Total Commander's directory structure, by displaying commands and burning projects as pseudo-directories and pseudo-files.
- Burn the following types of projects:
Data CDs/DVDs
Video DVDs
Audio CDs
ISO/CUE image files
Planned types: VideoCD, Super Video CD, UDF Data CD
- Burn the following types of media:
CD-R/RW
DVD+R/RW
DVD-R/RW
DVD-RAM
- Verify Data and VideoDVD projects after burning
- Erase rewritable media, modes Fast and Complete
- Display information about available burning devices (brand, vendor, product ID) and inserted media (type, mode, number of sessions, used and free space).

Screen shots :
screenshots

Download :
download

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1118 korisnika na forumu :: 35 registrovanih, 11 sakrivenih i 1072 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Bane san, BORUTUS, dankisha, dijica, Dimitrije Paunovic, DPera, dragoljub11987, Georgius, herrDule, ILGromovnik, Karla, ladro, Leonov, lord sir giga, Magistar78, mercedesamg, milenko crazy north, milutin134, oldtimer, Parker, royst33, sabros, Smajser, srbijaiznadsvega, Steeeefan, stegonosa, Sumadija34, vathra, vlad the impaler, vladulns, voja64, Volkhov-M, YugoSlav, Zandar, zzapNDjuric99