Keks

Keks

offline
  • life  Female
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Feb 2006
  • Poruke: 1307







"Devojka je cekala avion u cekaonici jednog velikog aerodroma. Pošto je trebala dugo cekati, odlucila je kupiti knjigu da joj vreme brže prodje. Kupila je knjigu i paketic keksa. Sela je u cekaonicu da je niko ne bi uznemiravao. Pored nje je bila stolica sa keksima, a sa druge jedan gospodin koji je citao novine. Kad je ona pocela uzimati keks i gospodin je uzeo jedan. Ona se šokirala, ali ništa nije rekla i nastavila je citati knjigu. U sebi je pomislila: ma gle ti ovo, da samo imam malo više hrabrosti, udarila bi ga...Svaki put kad je ona uzimala jedan keks, covek pored nje, ne obaziruci se ni na šta, je uzimao isto tako jedan.Nastavili su tako dok nije ostao samo jedan u paketu i devojka pomisli: Baš me zanima što ce sad napraviti!!! covek uze posljednji i podeli ga na dvoje! Ovo je zaista previše, ona se zacrveni od ljutnje, uze svoje stvari, knjigu, torbu i ode prema izlazu iz cekaonice. Kada se osecala malo bolje, nakon što ju je prošla ljutnja, sela je na mesto gde nije bilo nikoga da ne bi opet bilo iznenadjenja. Zatvori knjigu i otvori torbu da je ubaci... u tom trenutku spazi paketic keksa još uvijek netaknut. Posrami se i tek tada shvati da su keksi, isti kao njeni, bili od gospodina koji je sedeo pored nje, ali koji je bez šokiranja, nervoze ili prepotencije, podelio i svoj posljednji komad sa njom, totalno suprotno od nje, koja je bila ljuta i povredjena.
ZAKLJUCAK:
Koliko puta u našem životu cemo ili smo pojeli tudji keks, a da to nikad necemo ili nismo ni saznali? Pre nego što se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego što se pocne misliti loše, GLEDAJ sa pažnjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
U životu postoji 5 stvari koje se ne mogu vratiti:
- Kamen koji je bacen;
- Rec nakon sto je izgovorena;
- Mogucnost nakon što je izgubljena;
- Vreme koje je prošlo;
- Ljubav za koju se NE BORI."

Šum baklave... neko te mrsno slagao... Ovo je odlomak iz 4 knjige Galaktičkog Vodiča za Autostopere, Daglasa Adamsa. Dešava se na železničkoj stanici u Ajzlingtonu mislim. Svake godine mi neko barem jednom prepriča ovu umotvorinu i ja se iznova smorim objašnjavajući odakle je marnuta.

Nije li neko vec napisao ovu pricicu ranije? Wink

Ja imam komentar na ove 3 poslednje stavke zakljucka.
life ::- Mogucnost nakon što je izgubljena;
- Vreme koje je prošlo;
- Ljubav za koju se NE BORI."


- Postoje mogucnosti koje to nisu.
- Ponekad je potrebno da prodje vreme.
- Za neke ljubavi se ne vredi boriti. Iz razlicitih razloga... A jedan od njih moze biti to sto su ponekad u pitanju unapred izgubljene borbe.

Dopuna: 21 Avg 2006 22:09

Stane ::Šum baklave... neko te mrsno slagao... Ovo je odlomak iz 4 knjige Galaktičkog Vodiča za Autostopere, Daglasa Adamsa. Dešava se na železničkoj stanici u Ajzlingtonu mislim. Svake godine mi neko barem jednom prepriča ovu umotvorinu i ja se iznova smorim objašnjavajući odakle je marnuta.

Vidim da mi je poznato... Ali do sad nikad nisam znao odakle je taj odlomak. Niko nikad ne navodi citat.

To tako krene da kruži po spam mailovima, a narod dodaje još poneko značenje... ali brate tako smori kad vidiš to po ko zna koj put ponovljeno...

@Stane Rec je izgovorena,kamen je bacen-ali tekst je i dalje interesantan i
aktuelan.

Najviše boli reč koja je izgovorena! U loše vreme, na lošem mestu! Nebitnim ljudima!

Ma ne Life, nemoj pogrešno da me shvatiš, ti voliš te poučne pričice i ok to je lepo, ali znaš dosta od njih su zapravo samo opšta mesta na koje ljudi projetuju ono što je njima visoko na listi prioriteta. One zato i služe, ali jedino na šta bi mogao da ti možda skrenem pažnju je da ponekad pogledaš odakle koji citat dolazi jer ponekad (u stvari često) su istrgnuti iz konteksta.

Ja se ponadao da se ovde prica o Plazma ili Jafa keksu, kad ono medjutim mislim hmmm.. e sad sam gladan mljac mljac

@Stane Zagrljaj

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 747 korisnika na forumu :: 12 registrovanih, 0 sakrivenih i 735 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4channer, bato, bigfoot, goxin, hyla, JOntra, kybonacci, Libertas, Lord Nem, nuke92, slonic_tonic, stalja