Ljubav na daljinu

1

Ljubav na daljinu

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2005
  • Poruke: 146
  • Gde živiš: NYC

Evo pitanja, u ovo vreme kad ljudi putuju i sele se sve su vece sanse da se moze zaljubiti u nekoga ko stanuje daleko. Da li takva veza ima smisla? Da li je ljubav na daljinu samo mastarija? Sta mislite?


Edit by SAnja: Ovakav tip anketa je zabranjen pravilnikom, tema je ok i ostavljam.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Moze, ali tesko...

Postoje neki preduslovi za takvu ljubav. Tesko da se neko dvoje ljudi moze dovoljno zavoleti ako nisu bili zajedno bar izvesno vreme... Ako je veza medju njima jaka i pre svega stabilna, ona moze ostati dovoljno jaka i nakon razdvajanja, ali samo pod uslovom da se s vremena na vreme obnavlja (citaj: ako se nikad vise ne vide tu je kraj).

Varijanta stvaranja ljubavi na daljinu pre upoznavanja oci u oci je jako teska, gotovo nemoguca (ali ne totalno, znam primere), jer chat i emajliranje netom definitivno nije isto sto i ziva rec (cak ni telefon to ne moze da nadomesti)... Ako nema kontakta uzivo, lako se sve pretvori u idealiziranje i mastanje i kad dodje do fizickog kontakta, moze da dodje i do razocarenja...



offline
  • Pridružio: 28 Apr 2005
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: The Circle

Ma kakvo glasanje... nije sve ili crno ili belo! DA ili NE... ne moze to tako.. zavisi..

U sustini, fuckin' ljubav nema granica... stoga... ljubav na daljinu moze da uspe ako je obostrana... i bezuslovna... prava... zasto da ne??? pa jedan je zivot, jedna je planeta... ja sam nekada zaista verovao u to... but not anymore Wink


Ako je prava... nema granica.... a ako nije... i distanca od nekoliko CM je prevelika!!!! Tako to ide.,..

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

teško...

ipak je to razdaljina, a treba se i viđati...

a ako si već zagrejan(a), treba da bude i druga strana najmanje zagrejana za to kao ti Wink

Ja Vama ovo iz iskustva Wink

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2003
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Da li je ljubav na daljinu samo mastarija? Sta mislite?


Nije mastarija. Treba samo mnogo razumevanja, mnogo podrske, mnogo truda i ulaganja, i pre svega mnogo ljubavi. Daljina onda ne predstavlja problem. Imam jako lepu i dugu vezu iako zivimo na 90km jedno od drugog i nikada mi nije bilo kao sada. To je samo pitanje po meni da li je pravi ili ne, vredi li se zrtvovati?

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2005
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: The Circle

Da.. zrtvovanje... 98% danas ne zna ni sta ta rec znaci... sebicnost.. ufff.

offline
  • DJ i voditelj
  • Pridružio: 16 Jun 2005
  • Poruke: 612
  • Gde živiš: SRBIJA, Beograd

Ma kakvi, nista od toga nema da bi nesto uspelo mora postojati kontakt uzivo !!! to je poenta svega...nikakvi mailovi, sms poruke, pisma, ili gomila telefonskih impulsa ili sta vec nemogu da nadomeste KONTAKT UZIVO !!!!

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Da li ste ikada bili zaljubljeni u osobu koja je ,kako Matrix rece,na par cm od vas a da je to bilo jednostrano i da ste patili i bili nemocni,jer je srce te osobe bilo tako daleko od vas?To se onda svodi na isto,bio tu ili 5000km udaljen,sve jedno je.Ako osecas ljubav prema nekome,i ta ljubav je uzvracena,nikakve granice u daljini ne postoje,jer ljubav je prvenstveno duhovna ...Kad tad,ljubav koju osecas ce te povuci da dodirnes osobu koju si zavoleo,i da ako treba predjes pola sveta da svoju ljubav ucinis kompletnom.

offline
  • Pridružio: 17 Jul 2005
  • Poruke: 51
  • Gde živiš: beograd dorcol

ne verujem da moze,mislim,to mozes da poistovetis na primer sa nekim likom koji je iz drugog grada a upoznala si ga na moru.super si se provela ALI mozda ga nikad vise neces videti.ne verujem bas da moze,barem iz mog slucaja.

offline
  • Pridružio: 17 Jul 2005
  • Poruke: 3097
  • Gde živiš: "Daleko od Negdje"

"da se moze zaljubiti u nekoga ko stanuje daleko."

Sad sa moje tacke gledista zaljubiti i voljeti su dvije razlicite stvari. Mozes se zaljubiti u koga hoces,kad hoces i bez obzira na udaljenost zaljubljenost je samo to, zaljubljenost.
U drugom slucaju ako je prava ljubav u pitanju, tu nema prepreka.Udaljenost je,u tom slucaju, samo mala sitnica.Nema veliki znacaj.Naravno da osjecanja moraju biti jednaka,potpuno jednaka, sa obe strane da se tako nesto izvede.
Ja sam jedna od onih pristalica koja vjeruje u gluposti kao sto je: mozes se zaljubiti vise puta ali voljeti samo jednom, na kraju krajeva, sta ja znam...?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1307 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 4 sakrivenih i 1263 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ageofloneliness, amaterSRB, antonije64, Apok, Asparagus, BORUTUS, CikaKURE, comi_pfc, cuculo, Dimitrise93, Dukelander, Georgius, gmlale, gorval, ILGromovnik, janbo, ladro, Leonov, lord sir giga, Lošmi, Lucije Kvint, Magistar78, mercedesamg, miodrag, Mixelotti, mocnijogurt, naki011, Nemanja.M, pera bager, Pikac-47, Ripanjac, S2M, skvara, Srle993, Stanlio, stegonosa, Vlad000, vladulns, zlaya011