Nominacije i dodela Oskara

Nominacije i dodela Oskara

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Аутори остварења „Краљев говор“, „Друштвена мрежа“, „Црни лабуд“ и „Човек звани храброст“ и 83. доделу Оскара чекају с великим нестрпљењем. Драма о краљу Џорџу Шестом са 12 номинација још једном има највише могућности за освајање награда. Ексклузиван пренос из холивудског Кодак театра биће на РТС-у.

Izvor i nastavak na:
http://tinyurl.com/4jxo3ff



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

Jel neko voljan po u vinjak da osvaja Social Network.. Smile



offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

rapha ::Jel neko voljan po u vinjak da osvaja Social Network.. Smile

Pa izmedju Kraljevog govora,Crnog Labuda i Mreze, ja bi se odlucio za True Grit ili kako ga nasi prevedose Covek Zvani Hrabrost LOL GUZ - Glavom U Zid

===========================================================

U ocekivanju dodele Oskara dodeljene su BAFTA filmske nagrade a aposolutni pobednik je film Kraljev Govor koji je dobio 7 nagrada i samim tim istakao kandidaturu za najbolji film godine...

Best Film

WINNER

The King's Speech (2010)

Other Nominees:

Black Swan (2010)
Inception (2010)
The Social Network (2010)
True Grit (2010)

Alexander Korda Award for Outstanding British Film of the Year
WINNER


The King's Speech (2010)

Other Nominees:

127 Hours (2010)
Another Year (2010)
Four Lions (2010)
Made in Dagenham (2010)

Best Actor
WINNER


Colin Firth for The King's Speech (2010)

Other Nominees:

Javier Bardem for Biutiful (2010)
Jeff Bridges for True Grit (2010)
Jesse Eisenberg for The Social Network (2010)
James Franco for 127 Hours (2010)

Best Actress
WINNER


Natalie Portman for Black Swan (2010)

Other Nominees:

Annette Bening for The Kids Are All Right (2010)
Julianne Moore for The Kids Are All Right (2010)
Noomi Rapace for The Girl with the Dragon Tattoo (2009)
Hailee Steinfeld for True Grit (2010)

Best Supporting Actor
WINNER


Geoffrey Rush for The King's Speech (2010)

Other Nominees:

Christian Bale for The Fighter (2010)
Andrew Garfield for The Social Network (2010)
Pete Postlethwaite for The Town (2010)
Mark Ruffalo for The Kids Are All Right (2010)

Best Supporting Actress
WINNER


Helena Bonham Carter for The King's Speech (2010)

Other Nominees:

Amy Adams for The Fighter (2010)
Barbara Hershey for Black Swan (2010)
Lesley Manville for Another Year (2010)
Miranda Richardson for Made in Dagenham (2010)

David Lean Award for Achievement in Direction
WINNER


David Fincher for The Social Network (2010)

Other Nominees:

Darren Aronofsky for Black Swan (2010)
Danny Boyle for 127 Hours (2010)
Tom Hooper for The King's Speech (2010)
Christopher Nolan for Inception (2010)

Best Screenplay (Original)
WINNER


The King's Speech (2010): David Seidler

Other Nominees:

Black Swan (2010): Mark Heyman, Andres Heinz, John J. McLaughlin
The Fighter (2010): Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
Inception (2010): Christopher Nolan
The Kids Are All Right (2010): Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg

Best Screenplay (Adapted)
WINNER


The Social Network (2010): Aaron Sorkin

Other Nominees:

127 Hours (2010): Danny Boyle, Simon Beaufoy
The Girl with the Dragon Tattoo (2009): Rasmus Heisterberg, Nikolaj Arcel
Toy Story 3 (2010): Michael Arndt
True Grit (2010): Joel Coen, Ethan Coen

Best Cinematography
WINNER


True Grit (2010): Roger Deakins

Other Nominees:

127 Hours (2010): Anthony Dod Mantle, Enrique Chediak
Black Swan (2010): Matthew Libatique
Inception (2010): Wally Pfister
The King's Speech (2010): Danny Cohen

Best Editing
WINNER


The Social Network (2010): Angus Wall, Kirk Baxter

Other Nominees:

127 Hours (2010): Jon Harris
Black Swan (2010): Andrew Weisblum
Inception (2010): Lee Smith
The King's Speech (2010): Tariq Anwar

Best Production Design
WINNER


Inception (2010): Guy Hendrix Dyas, Larry Dias, Douglas A. Mowat

Other Nominees:

Alice in Wonderland (2010): Robert Stromberg, Karen O'Hara
Black Swan (2010): Thérèse DePrez, Tora Peterson
The King's Speech (2010): Eve Stewart, Judy Farr
True Grit (2010): Jess Gonchor, Nancy Haigh

Best Costume Design
WINNER


Alice in Wonderland (2010): Colleen Atwood

Other Nominees:

Black Swan (2010): Amy Westcott
The King's Speech (2010): Jenny Beavan
Made in Dagenham (2010): Louise Stjernsward
True Grit (2010): Mary Zophres

Anthony Asquith Award for Film Music
WINNER


The King's Speech (2010): Alexandre Desplat

Other Nominees:

127 Hours (2010): A.R. Rahman
Alice in Wonderland (2010): Danny Elfman
How to Train Your Dragon (2010): John Powell
Inception (2010): Hans Zimmer

Best Make Up/Hair
WINNER


Alice in Wonderland (2010)

Other Nominees:

Black Swan (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
The King's Speech (2010)
Made in Dagenham (2010)

Best Sound
WINNER


Inception (2010)

Other Nominees:

127 Hours (2010)
Black Swan (2010)
The King's Speech (2010)
True Grit (2010)

Best Achievement in Special Visual Effects
WINNER


Inception (2010)

Other Nominees:

Alice in Wonderland (2010)
Black Swan (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Toy Story 3 (2010)

Best Film not in the English Language
WINNER


The Girl with the Dragon Tattoo (2009)

Other Nominees:

Biutiful (2010)
I Am Love (2009)
Of Gods and Men (2010)
The Secret in Their Eyes (2009)

Best Animated Feature Film
WINNER


Toy Story 3 (2010)

Other Nominees:

Despicable Me (2010)
How to Train Your Dragon (2010)

Orange Rising Star Award
WINNER


Tom Hardy

Other Nominees:

Gemma Arterton
Andrew Garfield
Aaron Johnson
Emma Stone

Outstanding Debut by a British Writer, Director or Producer
WINNER


Four Lions (2010): Christopher Morris(Director/Writer)

Other Nominees:

The Arbor (2010): Clio Barnard, Tracy O'Riordan(Director, Producer)
Exit Through the Gift Shop (2010): Banksy, Jaimie D'Cruz(Director, Producer)
Monsters (2010): Gareth Edwards(Director/Writer)
Skeletons (2010): Nick Whitfield(Director/Writer)


Best Short Animation
WINNER


The Eagleman Stag (2010)

Other Nominees:

Matter Fisher (2010)
Thursday


Best Short Film
WINNER


Until the River Runs Red (2010)

Other Nominees:

Connect (2010/I)
Lin (2010)
Rite (2010)
Turning (2010)

offline
  • mcrule  Male
  • Legendarni građanin
  • Michael
  • Spy[Covert OPS], Gathering Intel/Info & The Ultimate Like Master[@ MyCity]
  • Pridružio: 21 Feb 2010
  • Poruke: 16934
  • Gde živiš: 43.6426°N 79.3871°W

Ha, Bogami "Inception" pokupio 3 nagrade Smile Cool

A "Social Network" samo dve...

Oo i Toy Story 3 je tu...weeee

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Napisano: 24 Feb 2011 8:41

Jos malo zanimljivosti o Oskaru:

Ili ko je zaboravio nagradu u toaletu, ko se radovao pre vremena i kako je Mis Vampira postala Indijanka na dodeli najprestižnijih filmskih nagrada.

Izvor i nastavak na:
http://www.b92.net/kultura/dokolica.php?nav_category=1068&nav_id=494855

DODELA OSKARA

Best Motion Picture of the Year
Winner: The King's Speech (2010) - Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin

Best Performance by an Actor in a Leading Role
Winner: Colin Firth for The King's Speech (2010)

Best Performance by an Actress in a Leading Role
Winner: Natalie Portman for Black Swan (2010)

Best Achievement in Directing
Winner: Tom Hooper for The King's Speech (2010)

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song
Winner: Toy Story 3 (2010) - Randy Newman("We Belong Together")

Best Achievement in Editing
Winner: The Social Network (2010) - Kirk Baxter, Angus Wall

Best Achievement in Visual Effects
Winner: Inception (2010) - Chris Corbould, Andrew Lockley, Pete Bebb,
Paul J. Franklin


Best Documentary, Features
Winner: Inside Job (2010) - Charles Ferguson, Audrey Marrs

Best Short Film, Live Action
Winner: God of Love (2010) - Luke Matheny

Best Documentary, Short Subjects
Winner: Strangers No More (2010) - Karen Goodman, Kirk Simon

Best Achievement in Costume Design
Winner: Alice in Wonderland (2010) - Colleen Atwood

Best Achievement in Makeup
Winner: The Wolfman (2010) - Rick Baker, Dave Elsey

Best Achievement in Sound Editing
Winner: Inception (2010) - Richard King

Best Achievement in Sound Mixing
Winner: Inception (2010) - Lora Hirschberg, Gary Rizzo, Ed Novick

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score
Winner: The Social Network (2010) - Trent Reznor, Atticus Ross

Best Performance by an Actor in a Supporting Role
Winner: Christian Bale for The Fighter (2010)

Best Foreign Language Film of the Year
Winner: In a Better World (2010) - Susanne Bier(Denmark)

Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen
Winner: The King's Speech (2010) - David Seidler

Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published
Winner: The Social Network (2010) - Aaron Sorkin

Best Animated Feature Film of the Year
Winner: Toy Story 3 (2010) - Lee Unkrich

Best Short Film, Animated
Winner: The Lost Thing (2010) - Shaun Tan, Andrew Ruhemann

Best Performance by an Actress in a Supporting Role
Winner: Melissa Leo for The Fighter (2010)

Best Achievement in Cinematography
Winner:Inception (2010) - Wally Pfister

Best Achievement in Art Direction
Winner: Alice in Wonderland (2010) - Robert Stromberg, Karen O'Hara

Ako sam ja dobro brojao Inception i King's Speech 4:4 u Oskarima Smile od ostalih drago mi je za Christian Bale-a i za Alisu u zemlji cuda Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 868 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 7 sakrivenih i 822 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Sale, A.R.Chafee.Jr., airsuba, amonsrb, Atomski čoban, babaroga, Boris90, cenejac111, Cirkon, darkstar101, DenySRB, Dorcolac, dragon986, Dukelander, HrcAk47, ILGromovnik, kalens021, Kiki2004, Kruger, loon123, mane123, marsovac 2, MB120mm, mcgunner, oddsock, ostoja, Recce, ruso, sakota79, Snorks, sovanova95, stegonosa, Tas011, Toni, Vlada1389, vlvl, wizzardone, zajcev1, zogi036