Izgovor ci, cci...

Izgovor ci, cci...

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2007
  • Poruke: 1846

Ponešto znam italijanski, više samouko, pa sam u dilemi kako se izgovara capuccino. Da li kapućino kako mi se čini da se naširoko koristi ili kapučino - po našoj lingvističkoj normi? Isto i za Cinecitta.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Avg 2008
  • Poruke: 2528
  • Gde živiš: VII kat

Možda ti i ovaj tekst iz Klajnove knjige Razgovori o jeziku bude od koristi:



Što se italijanskog tiče, ne poznajem ga dobro, samo se služim njime. Ja ci čujem kao umekšano č. Ovde možeš i da čuješ jedan primer izgovora: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ni tamo ni ovamo, taj glas jednostavno nije identičan ni našem č ni našem ć.



offline
  • Pridružio: 03 Apr 2010
  • Poruke: 1

ni u italiji svuda ove reci ne izgovaraju isto...na severu ce naprimer reci tvrdje tu rec...na jugu mekse...uostalom,kao i kod nas....ti reci kapućino i uzivaj...to je ok....kao i ćinećita-----sa naglaskon na zadnji glas...uzivaj...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 906 korisnika na forumu :: 63 registrovanih, 6 sakrivenih i 837 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AleksSE, amaterSRB, atmel, Ba4e, Bbbggg1979, Belac91, blatruc82, cvrle312, DankoZemun, DavidA, debeli, dekan.m, Dioniss, dukajov, foka106, Georgius, Goran_, ikan, janezek67, Kenanjoz, KimiMR, kovinacc, laurusri, loon123, LUDI, marec, mačković, medaTT, Mercury, milanpb, milenko crazy north, MilosM, mkukoleca, mnn2, MountAndBlade, MrNo, Muki 123, nelezele, Nemanja.M, nenooo, nnovakis, Nole, OKT, Orc, Paki, Pekman, PMsnow, Reuf, S-lash, Sass Drake, Siti2, Smiljkovich, stegonosa, synergia, Vladimir O., vuksa72, wizzardone, zbazin, zemljanin, zokilivac, Zorge, zubri, 79693