Nešto mi je ovde sumnjivooo.

2

Nešto mi je ovde sumnjivooo.

offline
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 3726
  • Gde živiš: Kilometar od topolivnice

aleksmajstor ::Pre oko 10 godina jedna takva ekipa je nahvatala moju majku...

Исти случај..пре 10 година, у Крагујевцу. 50 евра је моја мајка тада дала. Користимо то посуђе. Прочитао сам касније, у неким новинама, да је украден цео шлепер са тим кутијама посуђа. Било их је и у Краљеву,Јагодини..малтене по целој Србији.Ухваћени су лопови.Они су нишанили шлепер са телевизорима, али су грешком украли овај са шерпама LOL



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 31 Dec 2015
  • Poruke: 1415

Kad već delimo iskustva Very Happy... Mojoj babi je pre dve ili tri godine pripadnik nacionalne manjine s tendencijom da krade bakar isto "uvalio" set lonaca i šerpi za 50 evrića. Pored toga je ispao lafčina i poklonio set noževa za samo 1200 dinara. Kutiju sa osuđem još nisam ni otvorio pa ne znam kakav je kvalitet, ali me je kvalitet noževa baš pozitivno iznenadio. Niti je potrebno da se oštre niti bilo šta drugo, seče i kamen, a i lepi su, nema šta, crni, kara noževi kako ih ja ponekad nazovem. Ako i posuđe bude takvog kvaliteta, neću imati potrebe da se žalim. Možda onda u kafiću i dozvolim gospodi da mi "uvale" naočare za sunce i parfeme, oriđinale, ni manje ni više.



offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 933
  • Gde živiš: Zajecar

Juče je mom sinu bukvalno na ulici lik nudio parfem iz "Jasmina" koji navodno košta 6000 dinara za samo 4000. I bio je vrlo navalentan.

U Zaječaru ne postoji parfimerija "Jasmin". Najbliža je u Nišu.

offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

Većina te robe što je tako prodaju je negde ukradena. Njih uglavnom uopšte ne interesuje da izvuku maksimum nego da se što pre otarase. Parfeme ipak ne bih uzeo pa da mi ih daju džabe.

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 933
  • Gde živiš: Zajecar

Naravno.
Juče su gospođu i mene isto tako spopali tokom šetnje gradom.
Naočari za sunce i parfemi.
A onda sam se setio da danas počinje vašar u Zaječaru.

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18902
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Пошто у нашим радњама одавно нема ништа пристојно (трговци су постали само препродавци туђе робе, нема више овлашћених фабричких продавница), све што ми треба наручим код другара који има регистрован киоск на бувљаку. Живи од тога већ три деценије. Нема лажи - нема преваре. Ово је кинеско, ово је из Аустрије, ово ти је италијанско...Знаш на чему си и шта си узео. И - да не грешимо душу: Кинези су знатно подигли лествицу поузданости.
ПС
Својевремено сам у Будимпешти снимао документарац у оном делу Јожеф Варош Пијац где је кинески центар за Југоисточну Европу, односно Балкан. Од тада су много напредовали.

offline
  • pein 
  • Super građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 1301

Nadam se da nećete zameriti na jednom kratkom OT.
Naime tamo 1999 bije NATO al biju i naši mislim PVO došli braća Rumuni da prodaju posuđe od malih do velikih šerpi. Prođoše jedni prođoše drugi pa treći itd itd kad posle nekog vremena kuka keva kako fali šerpi i lonaca. Jbg izbeglištvo kriza veselih 90tih daj šta daš i kupi ćale za nešto sitno dinara ceo taj set. Eto ako izuzmemo ručke koje se dotegnu sa vremena na vreme isto se koristi i dan danas. Mr. Green

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18902
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Kod mene je bio najveći buvljak u Srbiji, veći od onog šabačkog. Čak su i napisi na ulazima u grad bili na rumunskom, sa usmerenjima (lea marketi, ili tako nekako ako se dobro sećam). On je bio 50 koraka od moje kuće. Nakupovao sam dobrog alata za sledeća dva života, veliki ruski čamac za spasavanje, kubanske cigare (original)...A pecaroši se razvalili od kupovine onih mašinica za koje su tvrdili da su kopija ''Šekspira'', ali dvaput bolje. A bušilice, turpije, bravarski alat - svetska klasa.

offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 641
  • Gde živiš: ZR

Sirius ::Ово је кинеско, ово је из Аустрије, ово ти је италијанско...Знаш на чему си и шта си узео. И - да не грешимо душу: Кинези су знатно подигли лествицу поузданости.
ПС
Својевремено сам у Будимпешти снимао документарац у оном делу Јожеф Варош Пијац где је кинески центар за Југоисточну Европу, односно Балкан. Од тада су много напредовали.


Колико сам упућен од колега синолога, који су и студирали тамо, ово што је дошло до нас од трговаца и слично, негативна је селекција. Они стручни и образовани пуштају се да раде ван матице тек као пензионери.
Једноставно, за разлику од нас, ако су већ уложили у нечије образовање, не препушају другима да се окористе.
Једна колегиница, дипломирала је кинески и запослила се у мешовитом предузећу, са бројним делатностима. Имали су и седог чика доктора, медицинара, који је био прави црвени мандарин. Од опште културе, манира, знања језика "а и шире", чудо од човека!
Објаснише јој остали како је чича пензионисани генерал, бивши начелник неке од њихових ВМА, кога су тек под старост пустили да заради у иностранству.

А од њихове робе за "200 динал", не може се очекивати квалитет, док за нормалнију цену умеју да произведу сасвим добре ствари.

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18902
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Наравно, али има разлике у односу на оне прве таласе Кинеза. Био сам у Москви у кинеској робној кући. Тамо је све премијум роба. Питао сам Руловце који их знају добро (мада су у Русији Вијетнамци бројнији) како то? Они ми лепо објаснили да постоји премијум индустрија за богате и ова бофл за нас. У тој робној кући нема оног типичног смрада.

Нас највише привлачи то што код њих ''нема шта нема'', а за то нам нису Кинези криви.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1970 korisnika na forumu :: 62 registrovanih, 10 sakrivenih i 1898 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, _Sale, A.R.Chafee.Jr., Aleksa 3215, Atila919, Bane5, bbrasnjo3, black sabah, bojcistv, Boris.A, cemix, darionis, dejan.lxxiv, desmeki, Devil city 1989, Djokislav, doktor1964, dule10savic, expanse, gobrad, Josef, kalens021, Kobrim, komsija1, Krusarac, ladro, Lance Guest, m94j, markolopin, mercedesamg, metallac777, Milan1996, milenko crazy north, Milometer, Milos ZA, nelezele, NklJov123, nuke92, Otto Grunf, panzerwaffe, pein, Pekman, PlayerOne, pobeda, PoolbegD02, precan, radoznao, RD84, sales, Sevatar, Shinobi, SlaKoj, Smiljkovich, Srki98, trutcina, vaci, vathra, veljko82, veljkovicdani, yip314, zeka013, ZetaMan