RAM pokazuje 1,50 GB a treba da pokaže 1 GB

RAM pokazuje 1,50 GB a treba da pokaže 1 GB

offline
  • Pridružio: 29 Sep 2012
  • Poruke: 198

Poštovani! Memorijska kartica na kojoj piše 1 GB DDR 400 MHz mi u My Computer (Properties) pokazuje da je instalirano 1,50 GB (1,00 GB usable):



Dok u HWinfo32 pokazuje sledeće:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Da li je ovo normalno?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Da nemaš dva memorijska modula (od 1GB i 512MB)?



offline
  • Pridružio: 29 Sep 2012
  • Poruke: 198

Napisano: 03 Jan 2014 17:22

SlobaBgd ::Da nemaš dva memorijska modula (od 1GB i 512MB)?

Izvadio sam 2 mem. kartice po 512 MB i na jedno od tih mjesta stavio sam 1 karticu od 1 GB.

Dopuna: 03 Jan 2014 20:19

Sad mi je na My Computer (Properties) situacija drugačija nakon što sam stavio drugu istu takvu memorijsku karticu (na dxdiag mi pokazuje da imam 2080 MB RAM-a):



Ali zato na HWinfo32 uopšte ne pokazuje fabričke podatke o memorijskim karticama. Da li je to ok?

Dopuna: 03 Jan 2014 21:45

Riješio sam problem. Na mem. karticama stoji naljepnica 1GB PC3200 DDR400, a u stvari kad sam pogledao brzinu mem. kartica ona iznosi samo 166 MHz što moja matična ploča ne podržava.

offline
  • higuy  Male
  • Legendarni građanin
  • penzionisani tabijatlija
  • crni hronicar
  • Pridružio: 21 Apr 2010
  • Poruke: 8565
  • Gde živiš: Dubocica

Znaci, ovaj svasta napisa i ostade ziv. Aferim.

offline
  • Pridružio: 29 Sep 2012
  • Poruke: 198

higuy ::Znaci, ovaj svasta napisa i ostade ziv. Aferim.

Imaš li ti neko rješenje da mi pomogneš oko memorijskih kartica?

Evo stavio sam sad 2 memorijske kartice po 512 MB a HWinfo mi pokazuje ovo:


offline
  • higuy  Male
  • Legendarni građanin
  • penzionisani tabijatlija
  • crni hronicar
  • Pridružio: 21 Apr 2010
  • Poruke: 8565
  • Gde živiš: Dubocica

Napisano: 05 Jan 2014 17:12

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Na ovom linku je sve sto ti treba u vezi podrzanih memorijskih modula za tvoju maticnu plocu.

Dopuna: 05 Jan 2014 17:17

Deo oznacen na slici ce ti reci koje module trenutno imas na maticnoj ploci, koliki im je kapacitet i brzina.


offline
  • Pridružio: 29 Sep 2012
  • Poruke: 198

Znam ja sve to. Evo sad nekim čudom HWinfo32 nekako učitava kartice po 512MB:



Ali što mi HWinfo nije dobro učitavao kartice po 1 GB:



Primjetio sam sa programom PCU-Z da su mem. kartice radile sa brzinom 166 MHz iako je na karticama bila naljepnica 1 GB PC3200 DDR400. A matična ploča ne podržava rad mem. kartica od 166 MHz.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 585 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 6 sakrivenih i 509 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Acivi, AS, avijacija, Bane san, Bbbggg1979, Belac91, Bojan198527, Borski1977, bunker, Comyymoc, d.arsenal321, Dolinc, Dragon Order, dule10savic, efektiva, Fog of War, Futurama, g_g, Georgius, goxin, igorpet, ILGromovnik, Imperator_Aleksandr_lll, Insan, ivicasimo, Jester, Joint Chief, Kajzer Soze, Kenanjoz, kinderpingvin, Komentator, kybonacci, Lester Freamon, maksi007, marsi, mercedesamg, Miler88, miodrag, Mićko, nelezele, nenooo, ozzy, pein, Pekman, Petar25, Pilence, proka89, Radoslava, raster12, rodoljub, rovac, S-G, sabros, Sevatar, Sharpshooter, Simonsen23, Sky diver 29, strn, toshevski, tritonus, username_25, v82, vathra, Velizar Laro, VJ, Vrač, Walkers, XBMC, zlizo