• Pridružio: 06 Sep 2005
  • Poruke: 3800
  • Gde živiš: Beograd

Napisano: 14 Jul 2010 22:19

Nakon ubedljive pobede od 22:0 protiv Juzne Afrike, jos jedna pobeda nasih sjajnih vaterpolista

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku sa 9:8 (1:3, 4:2, 2:1, 2:2) u drugom kolu grupe B završnog turnira Svetske lige u Nišu.

'Orlovi' su gubili sa 3:0, ali su boljom igrom u drugom poluvremenu sa odličnim golmanom Sorom na čelu došli do preokreta i druge pobede.

Najefikasniji su bili Vanja Udovičić, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović sa po dva pogotka, dok je Petar Muslim dao tri gola za Hrvate. U poslednjem kolu Srbija igra sa Australijom.

Dopuna: 16 Jul 2010 10:04

Vaterpolisti Srbije pobedili su u Nišu selekciju Australije sa 8:6 (0:1, 5:1, 1:1, 2:3) i osvojili prvo mesto u grupi B na završnom turniru Svetske lige.

Izabranici Dejana Udovičića u prethodna dva kola savladali su Južnu Afriku i Hrvatsku, a u četvrtfinalu u petak od 20 sati igraće protiv reprezentacije Kine.

Australija je povela sa 2:0, ali su prvaci sveta uzvratili serijom 6:0 i do kraja odbranom održali vođstvo. Tri gola postigao je Prlainović, Filipović i Pjetlović po dva, a jednom je stralac bio Nikola Rađen.

Sta reci osim svaka cast ! ! !
Jadno je to sto ovi momci nemaju uslove za trening, pre par nedelja je bila vest da nemaju termin u Beogradu da treniraju... stvarno sramota, a kad se dodju sa medaljom svi dotrce da se slikaju i skupljaju sebi izborne poene.... stvarno sramota !

Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
  • Gde živiš: Vršac

Vaterpolisti Srbije osvojili Svetsku ligu!

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je po treći put Svetsku ligu savladavši Crnu Goru boljim izvođenjem peteraca sa 14:12 u spektakularnom finalu u Nišu.

Utakmica pred prepunim tribinama bazena "Čair" otpočela je prilično nervozno na obe strane, a nade "delfina" da će podići trofej umalo su potonule zbog loše odrađenih akcija sa igračem više (15-5, naspram 11-6 koliko su imali gosti). Ipak, kada je bilo najvažnije, svetski prvak je uspeo da nadigra evropskog šampiona, za šta dobrim delom zasluge zaslužuje i golman Soro koji je odbranio dva peterca...

• Gde živiš: 127.0.0.1

Meni nikako ne ide u glavu zasto se uopste igra bilo koje prvenstvo u vaterpolu. Osvajaci prva tri mesta su poznati i pre nego sto pocne prvenstvo, samo je poredak ponekad drugaciji.

Zar nije jednostavnije napraviti divizije, kao u npr. tenisu ili hokeju, umesto sto na zavrsni turnir dolazi ekipa koja u 3 meca primi 63 gola, a da samo 5?

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2010
  • Poruke: 19

Odrasmo i Kineze juce, sad sve zavisi od Hrvata i Amera.

Citat:Nakon pobede protiv SAD od i poraza od Hrvatske 11:8 reprezentacija Srbije zabeležila je i drugu pobedu na Svetskom kupu u vaterpolu. To znači da će 'delfini' proći u drugi krug sa prve ili druge pozicije sve zavisi od ishoda meča Hrvatska-SAD.Srbija je savladala Kinu 15:8...

Neočekivan poraz vaterpolista Srbije, Nemci slavili sa 10:9

Vaterpolisti Srbije izgubili su u Kruševcu od Nemačke sa 9:10 (3:3, 4:3, 1:3, 1:1), u petom kolu takmičenja u Grupi A Svetske lige.

Kombinovani tim Srbije je poveo veoma lako sa 2:0, ali posle toga usledilo je "iznenađenje", jer su nemački vaterpolisti postigli tri gola za redom i preokrenuli rezultat na 3:2. Do kraja prve četvrtine Andrija Prlainović drugim svojim golom, ipak je uspeo da izjednači rezultat.

U nastavku, Nemačka je ponovo uspela da povede sa 5:4 i 6:5, ali su vaterpolisti Srbije iskoristili svoje šanse i zavšili ovaj deo igre sa 7:6.

Ono što je braniocima titule u Svetskoj ligi uspevalo u prve dve četvrtine, nije u trećoj kada su nemački vaterpolisti potpuno preuzeli kontrolu meča i sa tri gola poveli sa 9:7. Malo je samo popravio utisak Prlainović, koji je smanjio vođstvo na 9:8.

Očekivalo se da će domaći vaterpolisti uspeti u poslednjoj četvrtini da opravdaju ulogu favorita, međutim, ništa se nije dogodilo. Srbija je izjednačila na 9:9, a Paul Šojler je 15 sekundi pre kraja postavio konačnih i zasluženih 10:9 - za Nemačku.

U poslednjem, šestom kolu, srpski državni tim će dočekati ekipu Španije, a taj meč je na programu 19. aprila u Beogradu. Pobedom će izabranici Dejana Udovičića obezbediti plasman na finalni turnir Svetske lige koji se održava od 20. do 27. juna u Firenci.

Bazen Sportskog centra.
Gledalaca: 1.200.
Sudije: Adžić (Crna Gora) i Kristina Takini (Italija).
Igrač više: Srbija 10 (4), Nemačka 8 (6). Peterci: Srbija 2 (2).

SRBIJA: G.Pijetlović, Avramović, Gocić 1, Udovičić 2, Vapenski, D.Pijetlović, Nikić 1, Aleksić 1, Ubović, Miličić, Prlainović 4, Petković, B.Mitrović. Selektor Udovičić.

NEMAČKA: Čigir, Naroska, Šreder, Ril 1, Štam, Police 2, Bukovski 2, Šojler 2, Roh, Ojler 2, Šloterbek, Eldner 1, Kong. Selektor: Štam

Izvor:

Ko je trenutno na forumu

Ukupno su 789 korisnika na forumu :: 42 registrovanih, 7 sakrivenih i 740 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, _Sale, BlekMen, bojan.djukic01, Brot, dac, Dragan1998, dragoljub11987, Drug pukovnik, flash12, goxin, grdana88, GrobarRomanticar, helen1, I AM THE KING, ILGromovnik, Insan, Kaneda, komkom, Krusarac, Lucije Kvint, MarKhan, MB120mm, Milan A. Nikolic, MilosKop, Miskohd, nuke92, Oluj2.1, Petar35, rodoljub, rovac, sabros, shone34, Sirius, Snorks, stegonosa, Toni, ujkozavlanje, Viceroy, W123, xJeremijAx, zixmix