Baterije za Canon A75

1

Baterije za Canon A75

offline
  • Pridružio: 08 Jan 2004
  • Poruke: 150

Pozdrav,
malo je vise isfurana ova tema al da se tacno uvjerim...

Postao sam ponosni Vlasnik Canona A75, do duse bez baterija...
Koje punjive bi bile najbolje za njega, na vartinom site-u stoji:
en.varta-consumer.com/content.php?path=.....nsumer.com

Da li znaci da moraju biti 2300 mAh kao sto pise u uputstvu za aparat, i od ostalih koje bi preporucili kao kvalitetne za njega ukoliko je neko testrirao...

Sta mislite o baterijama "IBG - Industrija baterija Gnjilane"

Hvala vam puno...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Marko Šolajić
  • Pridružio: 03 Apr 2004
  • Poruke: 987
  • Gde živiš: Novi Sad

Pa pazi sad, svaki aparat može da radi sa bilo kojim baterijama, a od njihovog kapaciteta zavisi da li ćeš njime uspeti da napraviš 5 ili 50 fotografija po jednom punjenju baterija... U svakom slučaju, uzmi neke NiMH (nikl-metal-hidrid) baterije, jer imaju povoljniju krivu pražnjenja od NiCd (nikl-kadmijum) baterija, a i broj ciklusa punjenja, tj. vek trajanja im je znatno duži. Ako u uputstvu piše 2300 mAh onda to piše sa razlogom - verovatno je tvoj aparat veliki trošadžija!
A što se tiče preporuke - Varta je među najkvalitetnijima na tržištu.



offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Ja ti preporučujem Vartu takodje ..
imaju seriju NiMh Photo Accu .. to su punjive baterije .. i za mene mnogo praktičnije od običnih ..
jeste da su skuplje oko 220-300 din. po komadu a punjač za njih je oko 1000 din. u Bgd'u. (samo za punjenje NiMh baterija - made in germany prim.aut.)

Jedino što nisam uspeo da nadjem tačnu specifikaciju baterija ..
Dakle na samom linku imaš baterije 5706 AA koja je 2300 mAh ali je nigde nećeš naći u Beogradu .. samo od 2100 mAh'a. sa istom oznakom 5706 ..
što me malo buni i nisam siguran o čemu se zapravo tu radi .. a i VARTI nisam pisao da se informišem ..

Nećeš pogrešiti ako pazariš Vartine baterije .. a pitanje je da li možeš proći jeftinije ..
Ima ona izreka .. nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino .. možeš je slobodno primeniti u ovom slučaju .. Smile

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2003
  • Poruke: 230
  • Gde živiš: Beograd

Juce sam video te baterije od 2300mAh u Battery shop-u na Kalenic pijaci, tako da ako nekoga zanima...

offline
  • Pridružio: 12 Sep 2003
  • Poruke: 2839
  • Gde živiš: Kotor

Još jedan glas za Vartu. Ovde kod nas su Varine bat. od 2300mAh 6,9 jurića, ali će te izaći skuplje kad uračunaš i troškove putovanja Smile

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2004
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: Kragujevac

Ja imam Canon A60 koji je verovatno manji trosadzija od A75, ali sa 4 baterije Vartine gore navedene od 2100 mha sam slikao bruku slika. Izdrzale su mi celo letovanje od 10 dana, vratio sam se sa 150 snimaka u aparatu, a sigurno je bilo jos jedno 100 komada koje su izbrisane. Tako da VARTA is the best.

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Drugar poseduje isti aparat i baterije koje je Svitac preporučio saa punjačem koji ima opciju pražnjenja baterija pre punjenja što je važna stvar za NiMH baterije i sve ostale koje imaju memorijski efekat. Pitao sam ga koliko mu traju i kaže mi oko nedelju dana ako se ne koristi non stop (e sada to samo on zna šta mu je značilo Smile )

offline
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 10

ja koristim sony baterije 2100 a punim ih u 12-satnom vartinom punjacu ...izdrze oko 100 slika displej+blic ponekad+ 2-3 filmica

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2003
  • Poruke: 972
  • Gde živiš: beograd

ovo je potpuno off tema za 'grafiku' IMHO.

offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

Odlično zapažanje Thinkeru. Wink
Tema preseljena u forum "Hardware".

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 597 korisnika na forumu :: 18 registrovanih, 4 sakrivenih i 575 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: anbeast, brundo65, bufanje, cenejac111, dane007, darkangel, DPera, havoc995, Koridor, Krvava Devetka, kybonacci, Leonov, nemkea71, Regrut Boskica, Romibrat, vlad4, zlaya011, šumar bk2