Kako smo nastali?

1

Kako smo nastali?

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Pokrenut offtopic diskusijom koja zamalo nije pocela na forumu 'Zivotinje' otvorio sam ovaj topic.

Ako ne pripada forumu 'ostalo', nego 'nauka' ili 'zivotinje', odnosno ako je ovo tema koja nije po ustavu MC-a, molim moderatore za izvinjenje i neka slobodno rade svoj posao i ovu temu prebace / ukinu, bez ljutnje...

Rekoh tamo da je moje misljenje da su ljudi nastali od zivotinja. Ne znaci da sam Darvinista, ali nisam ni toliko religiozan da mislim da nas je sve Bog poslao na Zemlju. Moje misljenje je malo od oba...

Zivot na Zemlji je nastao ko zna kako, imajte sve svoje teorije, moja je da su neke bakterije doletele sa nekim asteroidom... Evolucija kakvu je Darvin opisao je od tog trenutka itekako moguce i realno objasnjenje, do pojave primata...

Sta se tada desilo niko ne zna, zasto su majmuni stali na zadnje noge, a prednjima uzeli alat? Ne verujem da je to takodje evolucioni proces, jer bi nastalo mnogo razlicitih rasa ljudi (ne samo 3), kao i svih drugih zivotinja. Moje misljenje je da je tu 'prste' upleo neko treci, genetskim inzenjeringom izmesao malo DNK kod orangutana ili gorile ili vec nekog od tih majmuna sa vrha evolucione lestvice i stvorio svoje 'zamorce'... Da li smo od tada ostavljeni sami sebi, ili nas kao eksperiment prate, to ne znam... Ali to je moje misljenje.

Kao sto rekoh, ako ovo vredja necija religiozna ubedjenja, ja se izvinjavam i molim da me zbog toga ne mrze, ja nikoga u ovo ne pokusavam da ubedim. Ako se neko nadje povredjenim, molim moderatore da ovaj topic ukinu. Hvala na razumevanju.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=3965

Pojma nemas u koju ovo diskusiju vodi...



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

I ne samo tu, gde je Bobby naveo, vec ima tema u kojoj smo o tome raspravljali: Da li verujete da postoje vanzemaljci, tamo sam ja napisao sta ja mislim da je razlog evolucije Smile

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

OK, brishite onda ovo...

offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

Ja sam nastao kao logicna posledica polnog odnosa, za druge ne znam. Wink

offline
  • Pridružio: 29 Apr 2005
  • Poruke: 515
  • Gde živiš: Beocin

Poreklo coveka nikad nece biti do kraja rasvetljeno. Postoje i postojace samo pretpostavke koje ce se medjusobno ponistavati, tj. voditi u kontradikciju. Tako i sada postoje samo teorije i neke pretpostavke, dok niti postoje zakoni niti pravila.

offline
  • Pridružio: 19 Jun 2005
  • Poruke: 2673
  • Gde živiš: u pokretu...

ne znam kako smo nastali, ali mislim da imamo mnogo vise veze sa zivotinjama nego sto to zelimo da vidimo i da se od njih ne razlikujemo onoliko koliko bismo hteli, tj. mislim da nismo gospodari ove planete.....
tako da u tom smislu mislim, otkud sva druga bica, otud i mi....

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2005
  • Poruke: 855
  • Gde živiš: Bg / Ns

Nekada davno, jedan majmun je poceo da jede meso...I cela njegova porodica je pocela da jede meso...I njegova deca , i unuci, i praunuci...Proteini iz mesa su omogucili razvoj mozdane mase, od pocetnih 400 cm3 , do 1700 cm3, koliko ima homo sapiens(danasnji covek)
Ostali majmuni su jeli samo banane, i ostali su do danas majmuni...
Btw, za covekovu evoluciju je bilo potrebno preko 70 miliona godina...

I covek nije postao od majmuna, kako se cesto govori, vec majmun i covek imaju zajednickog pretka..

@ Moscow Beast--ako te zanima postanak coveka, uzmi neku knjigu iz paleoantropologije, i dobices logicne odgovore Wink

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Erich von Deniken:
Svemirci su krivi za sve...

Deniken + jedna diskutabilna recenica iz Biblije:
"I pocese se sinovi Boziji ukrstati sa ljudima obicnim..."
(pitao sam lokalnog svestenika da mi objasni ovaj deo Biblije, i ostao sam bez zadovoljavajuceg odgovora)

Bobby + Deniken + jedna diskutabilna recenica iz Biblije:
Na zemlji bejase covek (onaj koji je jedva uspeo da savlada vatru, a nastao je evolucijom), i bejahu Adam i Eva u Vrtovima Edenskim (inace ne poticu od istog roda ko prvospomenuti, znaci, nisu nastali evolucijom).
Kada oboje bejahu vec van Vrtova Edenskih (iliti laboratorije u kojoj su stvoreni), pocehu se mnoziti, i njihovi sinovi se pocehu ukrstati sa onim kosmatim bicima koja su nastala evolucijom.

Ono sto je nastalo njihovim ukrstanjem se danas naziva Homo Sapiens.

'ste zadovoljni?

offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

Primetio sam da se u nekim postovima pominje da su ljudi nastali od zivotinja. Po mom misljenju mi i jesmo zivotinje (da ne kazem da smo najgore), i strasno mrzim tu podelu biljke, zivotinje i "ljudi".

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 900 korisnika na forumu :: 50 registrovanih, 7 sakrivenih i 843 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., ArchaBasha, Areal84, cavatina, cenejac111, comi_pfc, dejina811, drazenm, FOX, goxin, HrcAk47, ikan, JOntra, kolle.the.kid, Kubovac, laganini123, lord sir giga, Marko Marković, Mi lao shu, mile23, milenko crazy north, Milos ZA, Milos82, minmatar34957, nebkv, nuke92, oldtimer, opt1, ozzy, pacika, Pakito93, Panter, panzerwaffe, pedja.st, Ripanjac, RJ, ruma, sasa76, sevenino, Shinobi, solic, Srki94, Srle993, tubular, vlad4, Zimbabwe, zziko, |_MeD_|, šumar bk2