Pomoc oko antene za bezicni NEt

Pomoc oko antene za bezicni NEt

offline
  • Pridružio: 24 Jul 2005
  • Poruke: 96
  • Gde živiš: Lazarevac/Cacak

Hteo bi prvo da se zahvalim liku koji me je poslao na adresu nsmreza.rs tamo sam nasao skoro sve sto me interesuje oko antene za bezicni NEt.
E sada imam nekoliko pitanja pa ako neko zna kako da mi pomogne hvala.
Kada sam skidao semu za antenu video sam da postoje dve "vrste" antena. Antene sa horizontalnom i sa vertikalnom polarizacijom. E sad me interesuje koja cemu sluzi i koju da pravim.
Kako sada da povezem kabal sa USB prikljuckom treba li mi neka sema posto na sajtu predlazu dve vrste kabla RG213 ili 400-ka. I tu imam jedno pitanje koje su im karakteristike i ima li neka "zamena" posto nisam nasao ni jedan ni drugi.Neko mi je rekao da moze da posluzi i najobicniji TV kabal.
HVALA unapred



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

sto se tice polarizacije... svaka antena podrzava obe samo je okrenes za 90' i na drugoj je polarizaciji Wink

nemozes na usb direktno... treba ti: ap (kao klijent mod), wifi kartica, ili usb wireless adapter

e sada sto se tice kabla... moze i obican TV antenski 75 omski ali ces sa njime imati malo vece gubitke i bice ti malo teze montirati uticnice na njega



offline
  • Pridružio: 24 Jul 2005
  • Poruke: 96
  • Gde živiš: Lazarevac/Cacak

Video sam kod ortaka da je kabal od antene direktno povezan sa usb uticnicom
Sta je AP mogu li ga napraviti imas li semu ako ne koliko je i gde ga ima

offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

http://www.netiks.rs/cenovnik.htm

offline
  • Predrag Supurović
  • Pridružio: 13 Okt 2003
  • Poruke: 66
  • Gde živiš: Užice

Od antena, ponajbolja za klijenta je 3D Korner, lako se pavi a tolerantna je na nepreciznu izradu, a sto se kabla tice, najbolje je da ga kupis gotovog. Wireless je prilicno zahtevan i treba malo vestine i dobrog alata da bi se konektori namestili kako treba.

offline
  • Pridružio: 28 Maj 2007
  • Poruke: 1

video sam antenu koja se napravi od konzerve i kazu da radi,ja bih isto to napravio ali neznam kako da je povezem sa kompijuterom?

Dopuna: 02 Avg 2007 15:36

ako neko ima resenje neka mi javi na maksimov_milan@yahoo.com


hvala

offline
  • Data Center Engineer
  • Pridružio: 13 Avg 2004
  • Poruke: 3050
  • Gde živiš: Holandija

Ta antena, iliti "kantena" se može napraviti u kućnoj radinosti. Potraži malo na Gugli, naćićeš gomilu sajtova koji detaljno objašnjavaju izradu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1042 korisnika na forumu :: 36 registrovanih, 4 sakrivenih i 1002 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Petar, A.R.Chafee.Jr., AleksSE, Andrija357, Arahne, Asparagus, bokisha253, Brana01, Cassius Clay, comi_pfc, cvrle312, draganca, Duh sa sekirom, FOX, Georgius, hologram, JOntra, Kriglord, Kruger, Leonov, lord sir giga, Luka Blažević, Magistar78, Milos ZA, Milos82, Misirac, nebkv, NoOneEver Dreams, Outis, procesor, raptorsi, suton, VJ, Vlada78, wolf431, Zerajic