Imam bolove u kolenima, zna li neko o cemu se radi?

1

Imam bolove u kolenima, zna li neko o cemu se radi?

offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

O cemu je rec, evo ukratko.
Zadnjih dana mi se javljaju bolovi u kolenima kada sviram (bubnjevi su u pitanju). Nije mi se to desavalo ranije, pa sam malo zabrinut. Bolovi mi se javljaju posle nekoliko sati sviranja i lokacija bolnog mesta je ispod casice sa leve (unutrasnje) strane (u onoj supljini). Tokom sviranja, osecam bolove, ali su podnosljivi i da napomenem da nemam grceva. Blagi pritisak na to mesto, nakon svirke mi izaziva jak bol, a takodje da napomenem da se sve vrati u normalu (tj. nema nikakvih bolova) nakon par minuta mirovanja (u mom slucaju, sviranja). Primetio sam da nakon svirke, kada je bol jos prisutan, ne mogu stegnuti butne misice jer kada pokusam to mi takodje izaziva bol.
Prvo sam pomislio da trebam promeniti poziciju stolice od pedala, ali to nije resenje. Pokusao sam sve moguce kombinacije sa stolicom (gore/dole, levo/desno, napred/nazad) ali bez rezultata.
Da ne zaboravim da napomenem, da je bol nesto veci u desnoj nozi nego u levoj.
Zna li neko sta bi to moglo biti? Hvala unapred



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • nero 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 31 Mar 2005
  • Poruke: 362
  • Gde živiš: Beograd

Da li te boli samo dok sedis zabubnjevima ili jos u nekim drugim situacijama?



offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

offline
  • Gad  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 932

i ja sam imao problema s tim,malo igram basketa ili fudbala i koljeno me zaboli i to na istom mjestu,ali evo ima vec dosta vremena nije me zaboljelo.

offline
  • Pridružio: 08 Nov 2004
  • Poruke: 4179
  • Gde živiš: Bulevar Kraljeva

Mare najbolje da se uputis kod lekara ili da probas sa steznikom

offline
  • Pridružio: 30 Maj 2005
  • Poruke: 1014
  • Gde živiš: Mbabane

Ja mucim muku sa koljenima vec dugo ... i slicne bolove imam ... mada uz to ide i kvrc na cucanj ... i tako, ali meni je to od sky padova, pa sad tako ... boli Bebee Dol

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Najbolje da odes da snimis problematican zglob i da ti utvre sta je u pitanju. Moze biti laksi oblik iscasenja, moze biti i manje ostecenje meniskusa, a moze biti najobicnija upala muskulature tog dela ili blago istegnuti ligamenti, pa se bol "premestio" na prenji deo.

offline
  • DR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Okt 2004
  • Poruke: 5450
  • Gde živiš: Beograd

Какав је то бол-туп,оштар,пулсирајући?Јел те боли само док седиш или и кад устанеш?

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

I mene je to cesto bolilo, a sad mi ceso dodje da moram da hitro razmahnem nogu levodesno, da mi u tom delu "pukne" nesto i bude mi lakse Mr. Green

offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

DR ::Какав је то бол-туп,оштар,пулсирајући?Јел те боли само док седиш или и кад устанеш?

Bol je ostar, ali izdrzljiv pri samom sviranju instrumenta, ali dodir tog mesta je jako bolan. Kada ustanem, zaboli me na trenutak, a bolovi totalno nestanu posle par minuta mirovanja (i na dodir).

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1088 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 7 sakrivenih i 1037 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -[CoA]-, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., babaroga, bojankrstc, Brana01, cifra, crnitrn, DENIRO, Dimitrise93, Doca, doktor1964, DonRumataEstorski, Duh sa sekirom, Dukelander, Georgius, ILGromovnik, kinez88, kobaja77, KUZMAR, Kvazar, kybonacci, Lieutenant, Metanoja, milenko crazy north, opt1, panzerwaffe, pein, raketaš, Regrut Boskica, Ripanjac, royst33, S2M, sabros, Sir Budimir, slonic_tonic, srbijaiznadsvega, Srki94, stalja, tmanda323, Zi0mek, zicko.spacek, Čivi, 79693