Procitali ste skorije i zelite da preporucite?

4

Procitali ste skorije i zelite da preporucite?

offline
  • Pridružio: 17 Jul 2005
  • Poruke: 3097
  • Gde živiš: "Daleko od Negdje"

"Swann's Way" - Marcel Proust.
Knjiga govori o sjecanjima iz djetinjastva, sa puno (mislim PUNO) detaljnih opisa svega i svacega. Npr. citavu sobu iz djetinjstva ce opisati u najsitnije detalje, tako isto i crkvu u malom gradicu i sve ostalo cega se sjeti. Znam da je knjigu pisao covjek, ali memorije i nacin na koji ih opisuje su stvarno nevjerovatne, sa obzirom da su sjecanja iz djetinjstva.
Kako ih se samo sjeca tako cisto i jasno, ja se pola stvari nesjecam. Sad



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Sep 2005
  • Poruke: 64

Alhemicar - Paulo Koeljo
Kratki roman vrlo poucan

Celestinino prorocanstvo -Džejms Redfild
nije fazon Nostradamusa nego nekih spoznaja o zivotu

Kolimski visovi -ne znam ko je autor
Radi se o nalazenju jednog doktora-profesora koji je nestao, a tragovi vode u cuveni podzemni grad u Sibiru

knjige od Ludluma za ljubitelje poli-trilera

Hit knjiga za proslu godinu - Da Vincijev kod - Dan Brown



offline
  • Pridružio: 17 Jul 2005
  • Poruke: 3097
  • Gde živiš: "Daleko od Negdje"

Veronika Decides to Die by Paulo Coelho. U ovoj knjizi se govori o djevojci,Veronika, koja je pokusala da izvrsi samoubistvo. Poslije ovoga bezuspjesnog pokusaja ona se budi u mentalnoj instituciji i tu saznaje da joj ne preostaje jos mnogo zivota, za koji dan ce da umre jer joj je srce jako oslabilo,zbog tableta koje je popila. U toj ustanovi ona upoznaje razlicite ljude sa razlicitim razlozima zasto su tu i otkriva neke svoje strane, za koje nije ni znala da ih ima.

offline
  • Miloš Igrutinović
  • Student Arhitekture
  • Pridružio: 04 Maj 2005
  • Poruke: 248
  • Gde živiš: Niš

Skoro sam procitao Orijent Ekspres od Agate Kristi i mnogo mi se vise svidja od filma odnosno serije.A trenutno pokusavam da nadjem negde Harry Potter and half bload prince.

offline
  • Fej  Female
  • Super građanin
  • Pridružio: 25 Mar 2004
  • Poruke: 1293

Herman Hese - Gertruda

offline
  • Srđan Jovanović
  • Pridružio: 12 Avg 2004
  • Poruke: 1461
  • Gde živiš: Čačak

Phillip K. Dick
Covek u visokom dvorcu.
Radnja je smestena u ambijent jedne Amerike, zamisljene u situaciji u kojoj su Japan i Nemacka izasli iz Drugog svetskog rata kao pobednici. Strasna vizija ovakvog "paralelnog vremena" osnova je iz koje izrasta akcija protagonista romana: ljudi uhvacenih u realisticki docaranu konstrukciju jednog neostvarenog pakla.

offline
  • Zagor 
  • Super građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 1308
  • Gde živiš: u rovu na prvoj liniji

Mr. Milan Sekulic

Jugoslaviju niko nije branio a vrhovna komanda je izdala

raspad JNA i pocetak sukoba u SFRJ gledan sa od strane jednog Pukovnika JNA
koga tako nesto zanima mislim da ce biti zadovoljan knjigom jer je objektivna i neutralna

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2005
  • Poruke: 34

Poslednje procitano: Stephen King - Vreca kostiju

Odlicna knjiga. Svaka preporuka. Radi se o piscu Majklu Nunanu kome umire zena, a on tek nakom njene smrti saznaje da je bila trudna. Tada pocinje da je sanja i kucu u kojoj su nekad ziveli. Odlucuje da se vrati u tu kucu kako bi razresio misteriju njene smrti,...

Napmena: nikako ne citati knjigu Zamka za snove takodje S. Kinga - knjiga je veoma losa!

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2005
  • Poruke: 1847
  • Gde živiš: Apatin

Ima neko interpretaciju Zlocin I Kazna jako je duga a i jako dosadna knjiga!Pomagajte?!

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Duga? Jel si ti uopste video tu knjigu?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1084 korisnika na forumu :: 24 registrovanih, 2 sakrivenih i 1058 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bokisha253, BORUTUS, cenejac111, FileFinder, GandorCC, Georgius, helen1, hyla, Još malo pa deda, Mi lao shu, milutin134, Mixelotti, nesa1962, ostoja, Pikac-47, shone34, Srki94, Srle993, taz1cl, Toper, vathra, vukovi, yrraf, 79693