Zabranjeno pušenje u zatvorenim prostorijama?

4

Zabranjeno pušenje u zatvorenim prostorijama?

offline
  • Kaca  Female
  • Super građanin
  • Pridružio: 26 Sep 2004
  • Poruke: 1371
  • Gde živiš: blizuBG

DR :: Kaca ::Evo, jedan zanimljiv clanak(preuzeto sa "Politikin Zabavnik"):
"25 dolara placaju oni koji se javno ljube na ulicama Njujorka. Zahvaljujuci nekim veoma starim zakonskim odredbama koje su jos na snazi, u ovom gradu zabranjeno je i pranje rublja nedeljom, setnja sa sladoledom u ruci ili igranje golfa na ulici."
Da ne poverujete. Smile

Vidite sta je sve civilizovani svet prihvatio kao normalno a vi se bunite zbog eventualne zabrane pusenja na radnom mestu... Bebee Dol


Prihvatas takav zakon u Njujorku Shocked ? Da tvoj buduci sin(kcerka) bi neprekidno plakao da ne moze da dobije sladoled? Da tvoja zena bi bila ljuta kad ne das da te ljubi jer nemas para da platis 35$? Shocked ? Spakuj kofere i idi u Njujorku, verovatno u Bruklinu, jer ne mozes da priustis novcem za stan u Minhetn. Pre nego sto ides, treba da naucis osnovne tehnike, jer tamo vrvi od bruklin. kriminalaca. Twisted Evil

Vidi se da nemas devojku, pa videces kad dodje vreme. Razz

Ej, spusti se malo na zemlju, DR, vidi se da nemas pojma, katastrofa. Twisted Evil


Jedino bih dozvolila takav zakon, pod uslovom da stvori posebne prostorije za ne/pusace, a ne ceo kao zatvor.

@topik
Znate li sta bih jako volela da usvoji jos jedan zakon? Za zabranu bacanje smece na ulici. Svuda sretnem svaku bacanu papir, omot od zvake, cokolade,... na ulici, to mi smeta, vrlo ruzno izgleda. Nikako ne shvatam kad postoji kantu na svakom cosku(svega 2m). Kad primam fiskalni racun, uvek bacam u malu kantu bez obzira da li je papir manji ili nije.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

m4rk0 ::Citat:A da li bi ti mozda smetalo da koleginica za stolom prekoputa tebe zapali jedan dzoint (marihuana)

Uf, ja bi odma dotrcao da mi izvuce "shat" Mr. Green


... ili na pajp. Wink Laughing

Mislim da bi zakonom trebalo predvidjeti da tamo gdje je zabranjeno pušenje mora postojati prostorija za pušače gdje bi mogli pušiti za vrijeme radnog vremena, u ugostiteljskom objektu i drugim mjestima.
Bez toga ovaj je zakon diskriminatorski prema pušačima. Exclamation



offline
  • Pridružio: 03 Apr 2004
  • Poruke: 4513
  • Gde živiš: Novi Sad

DR :: Kaca ::Evo, jedan zanimljiv clanak(preuzeto sa "Politikin Zabavnik"):
"25 dolara placaju oni koji se javno ljube na ulicama Njujorka. Zahvaljujuci nekim veoma starim zakonskim odredbama koje su jos na snazi, u ovom gradu zabranjeno je i pranje rublja nedeljom, setnja sa sladoledom u ruci ili igranje golfa na ulici."
Da ne poverujete. Smile

Vidite sta je sve civilizovani svet prihvatio kao normalno a vi se bunite zbog eventualne zabrane pusenja na radnom mestu... Bebee Dol


Ako je tebi "civilizovano" da se zabrani javno ljubljenje i jedenje sladoleda onda stvarno nemam reci...
Moje misljenje je da je taj zakon cista glupost i samo jos jedan nacin da nam se naplati kazna zbog nekog glupog zakona (nepusac sam).
A pogotovo u kancelarijama gde su sve osobe pusaci ili mozda u salter salama gde su na primer sluzbenici pusaci a moraju da trpe zbog nekih glupih zakona...
Goust je to najbolje rekao ovde:
goust ::Pa meni tata i mama nisu mogli da zabrane cigarete onda kad sam resio da produvanim. Zasto bi meni neki inspektor branio cigarete u mojoj kancelariji ako to nikom drugom ne smeta osim zakonu.

Inace kazna za pusenje kod nas se krece od 50 din pa navise.

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Diskriminacija ili ne, mi taj zakon moramo uvesti da bismo usli u EU. To da li ce se primenjivati ili ne vidi se i po kaznama...

Mogu da vam samo kazem da je u Moskvi zabranjeno pusenje svuda osim napolju i na specijalno obelezenim mestima. Cak ni u podzemnim prolazima nije dozvoljeno pusenje. Kod mene u kancelariji je odnos pusaca i nepusaca 40%:60% i pusaci poslusno izlaze na stepeniste gde postoje piksle i specijalna ventilacija. Slazem se da je to vrsta diskriminacije, ali me ne mozete ubediti da su oni koji puse normalniji od onih koji duvaju dzoint, krek, ili izvlace crtu... Sve su to bolesti zavisnosti, s tim da duvanski dim smeta i nije zdrav ni za one koji nisu pusaci, pa se zato primenjuju ovakve mere. A i kontrola opasnosti od pozara je veca.

offline
  • Igor
  • Pridružio: 18 Apr 2005
  • Poruke: 903
  • Gde živiš: NBG

MRKY ::Voland ::Razumem ja nepusace, ali bilo bi fer da se odvoji bar jedna prostorija za pusace!!!


I možda još jedna za narkomane Confused


A ovo je kao duhovito?! Question Exclamation
Naravno da je diskriminacija u pitanju!
Od danas je zabranjeno pusiti na ulici! Opravdanje za ovakvu odluku je broj opusaka na ulicama?!
Da li po ostoj logici treba da zabrane i grickanje npr. smokija ili bilo cega sto ima ambalazu, jer pogledajte kakav nam je gad!
Beograd je prljav, treba ga cistiti i cistiti, ali sve polazi od kucnog vaspitanja a ne kaznjavanja od 5 000 dinara!?!?

I da ponovim OK mi je zabrana na radnom mestu, uz obezbecenu prostoriju za pusace. Tako apsolutno niko nije diskrimisan.

offline
  • Pridružio: 23 Sep 2005
  • Poruke: 145
  • Gde živiš: Cacak - PaliLula

Sad sam cuo da (valjda to vasi samo za lokale ne znam) je kazna za fizicka lica 10.000 din a za pravna lica 50.000 - 500.000. Znaci dodje mu kao da sam nekog zgazio na ulici... Stvarno nisu normalni!

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Mislim (tvrdim) da to nije diskriminacija.
Kada je neko crnac, belac, melez on ne moze pre rodjenja nekom da kaze: "ej, ja hocu da budem u bojama duge ili bezbojan" niti da trazi koji ce pol biti, a svaka individua MOZE da bira da li ce da pusi ili ne.

Sta mislite da vozac autobusa pusi u autobusu?
A vidjao sam ih da puse dok putnici ne mogu. Kako se onda mogu strpiti da ne puse. Kako ne smeju da puse u bolnicama jer je i to diskriminacija?
Niko pusacima ne brani da uopste puse, samo da ne puse u odredjenim objektima.
Nemojte da mislite da ja ne volim pusace - to nikako. Samo ne volim cigare.
Ostajem pri onome sto sam rekao ranije:

Citat:
jedino sto bih dozvolio to su lule ili cigare sa tobacco duvanom. Duvan sa crnim vinom koji kada se upali ne gusi nego naprotiv, lepo mirise.


Samo bez preterivanja.

@ Kaca

Slazem se za bacanje smeca.
Ja drzim u dzepu (ako je moguce) dok ne dodjem do kante i bacim.
Znam jos samo dvojicu mojih drugova koji to rade. Nikog drugog nisam video.

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2005
  • Poruke: 855
  • Gde živiš: Bg / Ns

E da, zaboravila sam ..Ako ovo "zabranjeno pushenje" smatrate za diskriminaciju, da kupim ja jednu nargilu, pa da zapalim lepo po bolnicama i skolama Bebee Dol

Cak se i u Turskoj zna red gde se pusi a gde ne, samo kod nas ne moze nikakav red da se uspostavi.

btw, cudni americki zakoni su ovde cist offtopic, jer je americko pravo Common Law sistem -precedentno, obicajno pravo, sto znaci da se cesto desava da su neki stari (nazadni) obicaji, tj. zakoni i dalje na snazi..

A mi smo u Evropi, a ne u Americi..

offline
  • Igor
  • Pridružio: 18 Apr 2005
  • Poruke: 903
  • Gde živiš: NBG

@ Sanjaj
u bolnicama i skolama je pusenje zabranjeno jos odaaavno! I to je sasvim opravdano. Ali i lekari i sestre i profesori imaju prostoriju gde mogu da zapale cigaretu i popiju kafu na miru.
Treci put kazem - zabranite pusenje na SVIM radnim mestima ali nama pusacima obezbedite prostoriju u kojoj ce pusenje biti dozvoljeno!!!!

I da ne zaboravim, setite se prohibicije u Americi! Ono sto zelim da kazem je da se restriktivnim zakonima ne postizu efekti. Trebalo bi raditi na prevenciji. Ne mislim samo na pusenje, uopsteno govoreci PREVENCIJA JE PRAVA STVAR, trebalo bi leciti uzroke a ne posledice!

offline
  • vajna  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 30 Nov 2005
  • Poruke: 13
  • Gde živiš: under the sea

U Crnoj Gori taj zakon egzistira vec neko izvjesno vrijeme ali ga nazalost niko ne postuje.
DOSLOVNO NIKO!!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 878 korisnika na forumu :: 42 registrovanih, 5 sakrivenih i 831 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 8u47, airsuba, amaterSRB, Apok, babaroga, bankulen, bojcistv, Brana01, darkangel, dekan.m, delrey, Denaya, Dimitrise93, djboj, doklevise, DonRumataEstorski, Dovla, GORDI, Grah0, Kubovac, kunktator, laganini123, mercedesamg, Mercury, Metanoja, milenko crazy north, Milos ZA, Mixelotti, mnn2, novator, ozzy, pein, Polemarchoi, ruma, Sančo, slonic_tonic, Srle993, Tores, tubular, vlajkox, wolf431