Microsoft Security center kao homepage u IE

Microsoft Security center kao homepage u IE

offline
  • asdf 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2006
  • Poruke: 3

Kada pokrenem IE pojavljuje se stranica Microsoft Security center!Ne mogu da postavim home page.Spybot pokazuje neki Vcdoc,pa ga uklonim ali se posle konekcije na net ponovo pojavljuje.Kako da rešim ovo?

m4rk0 izmenio naslov



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Odes na:
http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=15168

I pronadjes

http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=22668
http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?p=172291



offline
  • asdf 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2006
  • Poruke: 3

U startupu imam ovo:

nod32kui C:/progr.fil. HKLM
NvCpl RUNDLL32.EXE C:W... HKLM
SOUNDMAN SOUNDMAN.EXE HKLM
nwiz nwiz.exeIInstall HKLM
NvMctray RUNDLL32.EXE C:Windows.... HKLM
Nero Check C:Windows/System HKLM
AGRSMMSG AGRSMMSG.exe HKLM
mobsync %SystemRoot%/System.... HKLM
msmsgs "Programfiles.... HKCU
ctfmon C:windows/system HKCU

Šta od ovoga treba isključiti

Da li to što mi izbacuje Microsoft security center znači da imam spyware,ili je problem u nečem drugom?

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Mozes da iskljucis soundman (to je nesto od zvucne i nije neophodno, ja ga iskljucujem i sve radi), nvcpl (ako ti ne trebaju napredne gluposti od nvidije), nwiz, nvmctray (oba od nvidije), nero check, msmsgs (ako ne koristis msn messenger), mobsync (ako ne koristis offline stranice), tako da ti na kraju treba samo nod32kui, agrsmmsg (za softmodem) i ctfmon (za onu listu jezika do sata...)

Sto se tice security centra, daj nam screenshot da budemo sigurni, mozda jednostavno windows hoce updateove, a moja preporuka je takodje da umesto internet explorera koristis operu ili mozillu firefox, jer su nemerljivo sigurniji od internet explorera

offline
  • asdf 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2006
  • Poruke: 3

TOP RATED
Pest Trap
Most popular spyware/adware cleaner software all over the world. Cleans all known viruses and worms.

• Visit Website • Free Scan


Malware Wipe
Became one of the most popular programs very fast. It`s really easy to use and at the same time very effective.

• Visit Website • Free Scan


The Spy Guard
Developed as the most efficient spyware cleaner with realtime protection.

• Visit Website • Free Scan


Brave Sentry
Award-winning spyware removal utility that will help you fighting all kinds of spyware including keyloggers, trojans and password thieves.

• Visit Website • Free Scan


AD Protect
World's leading software application that checks, protects and re-checks spyware and spam vulnerability in your home computer.

• Visit Website • Free Scan





WARNING! YOUR SYSTEM IS VULNERABLE TO HACKERS' ATTACKS AND BREAKDOWNS!
Attention! Your system is currently exposed. Any remote computer can easily browse following folders and files on your computer:
- \Windows\System32
- \Program Files\Internet Explorer
- \My Documents
- Drive C:\ files
Click here to download official intrusion detection system (IDS software)


YOUR PRIVATE INFORMATION IS IN OPEN ACCESS TO OTHER COMPUTERS
Your IP address: 82.208.206.68

Your Country: CS, Serbia and Montenegro

Your Browser: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Your Operation System: Windows XP SP2 VULNERABLE

System Security Status: CAUTION

Time of investigation: Mon May 8 7:08:36 PDT 2006


SOLUTION
Download and install one of the following approved software products:
Malware Wipe
• Over 40,000 threats in the database
• Exclusive algorythm of cleaning
• IE Safe Mode - simply cleans your browser!
• Manual / automatic update system
• Autostart items / IE Objects / Running Processes manager
• Dialer blocker, Popup blocker

• Visit Website • Free Download Pest Trap
• Daily updated threat databases
• Intelligent threat scanner
• Application advanced firewall
• IE security improvements
• Advanced system securty features
• Multiple scan options (fast / normal / deep)

• Visit Website • Free Download

OVAKO IZGLEDA TA STRANICA KOJA SE STALNO POJAVLJUJE!

Dopuna: 08 Maj 2006 18:09

Spybot mi pokazuje Vcdoc.Ja ga obrišem,ali se ponovo pojavi posle konekcije na net!
Koliko su,uopšte,opasni spyware po računar?Koje su realne posledice,ako ne uspem da rešim ovaj problem?

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Ako je to microsoftov security center, ja dajem glavu. Kao sto si pretpostavio, to je neki spyware...Zna da bude prilicno opasan, ne u smislu da ce ti pokvariti komp, vec u smislu da ce dovuci jos spywarea, i svacega gadnog. Ako se pojavi posle konekcije na net ponovo, znaci da ga ili nisi obrisao, ili nisi poslusao moj savet da koristis operu ili mozzillu. Naravno, jako je pozeljno da imas instaliran neki antivirus, antispyware (spybot bi trebao da bude dovoljan, ali ako imas vremena uzmi i lavasoftov ad-aware se personal), i da sa antivirusom pregledas da se nije negde nesto "zavuklo".
E sad jos jedna informacija. Spybot ima opciju hosts file u meniju tools (samo u advanced modu). klikni na dugme add spybot-s&d hosts list na vrhu tog ekrana, to je prva linija zastite od takvih sajtova, da se ne bi desavalo ubuduce.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1261 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 6 sakrivenih i 1216 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Bobrock1, Botovac, Brana01, CikaKURE, DeerHunter, Dimitrije Paunovic, dragoljub11987, dragon986, dushan, Georgius, herrDule, ILGromovnik, Kubovac, kuntalo, Leonov, Lošmi, Mcdado, mercedesamg, milenko crazy north, milutin134, mrvica78, nebkv, oldtimer, panonski mornar, Parker, raptorsi, royst33, slonic_tonic, Srle993, ss10, Stoilkovic, suton, tmanda323, vasa.93, vladulns, voja64, Volkhov-M, Zandar