Prosto i jednostavno!

1

Prosto i jednostavno!

offline
  • Pridružio: 29 Sep 2006
  • Poruke: 9

Koji antivirusni program, koj firewall, koj anti spy, ili najbolje ako sve to ima u jednom paketu je dovaljan jednom prosecnom korisniku racunara koji dnevno provodi po 2-3h na internetu, a koji nije niti zeli da ulazi u detalje poznavanja virusa i anti virusnih programa a moze relativno mirno da surfuje?Jer citajuci ova silna obrazlozenja o tome koj antivirus prepoznaje ovo koji ono jos vecu zabludu i paranoju stvarate nama lajicima kad kazete da npr.kav ne preposnaje ono sto bitdifender,bitdefender ne prepoznaje ono sto i kaspersky,f secure,nod itd. Prosto pitanje sta trenutno nudi najbolju zastitu?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

I opet ces dobiti 100 razlicitih odgovora Smile

Moderatorima je zabranjeno da daju takve savete/preporuke, a od ostalih ces opet dobiti odgovore tipa "Ja imam taj i taj, i jos nisam imao problema..."



offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=15168

offline
  • Pridružio: 04 Avg 2005
  • Poruke: 227

S obzirom na tvoje potrebe i ako pazis koje sajtove posecujes, kao i na to koje programe pokreces (prvensteno mislim na craXk-ove,keXgen....) mislim da bi svako resenje bilo kojeg poznatog proizvodaca bilo dovoljno (recimo svaki od onih proizvoda koji si ti sam naveo).
Prvenstveno bih pazio da mi zastita ne usporava komp i smeta u svakodnevnom radu.

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

bobby ::Moderatorima je zabranjeno da daju takve savete/preporuke
Shocked Question

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

ZoNi ::bobby ::Moderatorima je zabranjeno da daju takve savete/preporuke
Shocked Question


Prosle godine nam je vise korisnika prebacivalo da moderatori forsiraju KAV i da smo pro-KAVovski forum, pa je pala odluka da moderatori ne smeju vise da preporucuju konkretne programe kada neko pita za takav savet.

offline
  • DZO  Male
  • Građanin
  • Pridružio: 10 Maj 2005
  • Poruke: 71
  • Gde živiš: Nemacka;Nürnberg

Probao sam svasta,najbolje mi se pokazao AV Nemacke firme G Data. .
AntiVirenKitInternetSecurity.Koristim ga vec trecu godinu i bez problema,registruje svaki virus i brise ga,sto je i naravno najvaznije. . Ovde u nemackoj,gde inace i zivim nije bas tako jeftin,negde 40-50€ imas licencu na godinu dana. . .Posto je u Yugi neznam ali sigurno ima

offline
  • Pridružio: 09 Avg 2006
  • Poruke: 393

@savke marko
covece ja cu da ti kazem sta ja koristim jer sam ja jedan manje-vise prosecni korisnik....
koristim kav mislim da je 6 verzija ....zone alarm firewall i adware personal...imam i smithfraudfix za slucaj da me napadnu one teze napasti(koje su mnogo dosadne inace Very Happy)....
http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=39417

u ovoj temi imas linkove za neke programe za winxp ..sve je free...ja problema nisam imala sa ovim programima koje koristim, lepo rade zajedno itd...mirni su ko bubice Wink

offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 609
  • Gde živiš: Springfild

E pa neće da može tako prosto i jednostavno!
Svi ti zaštitni programi su tek treći ili četvrti nivo zaštite od malwarea.
Prvi je čoek! Ako čoek ne zna neka opšta pravila ponašanja na netu i neke osnove bezbedne upotrebe neta, džaba mu ručna atomska bomba.
Bez znanja nema selameta!

Prelistaj forum i naučićeš mnoge korisne stvari da ti neće trebati mnogi nabudženi programi

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2004
  • Poruke: 1190
  • Gde živiš: Ispod nivoa mora

Иди само на проверене странице. Не скидај све и свашта него само проверене ствари. Стави неки антивирус (Кав, Аваст, Ф-секјур' - лично Кав користим) и користи понеки пут спајбот (spybot) и нема бриге.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1037 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 3 sakrivenih i 1014 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, amaterSRB, Ben Roj, BSD, darkangel, draganl, gorican, goxin, Istman, Joja, JOntra, kinez88, kybonacci, m0nstrum_, milenko crazy north, Mixelotti, Miškić, nenad81, radionica1, Valter071