Aboridzini krivi za nastanak pustinje u Australiji!

1

Aboridzini krivi za nastanak pustinje u Australiji!

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Naucnici tvrde da je za nastanak pustinje u Australiji krivo sistematsko spaljivanje suma pre 50.000 godina!
Vise ovde



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Okt 2003
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

Hm.... a nisi mi verovao kada sam ti pricala Bebee Dol



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Pa nisi mi dobro ispricala Wink

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

ljudima bilo interesantno da pale Laughing

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Nesto slicno je bilo i na Uskrsnjim ostrvima. Toliko su sekli drvece da prenose Mauie da nije bilo drveca kad su belci dosli...

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Da ali ovo mi glupo da paljenjem da dobiješ pustinju, to se samo može klimatskim promenama....sve dok zvezda Danica ne upeče i ne napravi pakao na nekom delu zemlje ne možeš napraviti pustinju tek tako.

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2004
  • Poruke: 311
  • Gde živiš: Novi Sad

Ne samo obicnim paljenjem vec sistemskim spaljivanjima koja su trajala generacijama. Spaljivali su delove suma da bi namamili divljac na mladice koje su se posle pozara pojavljivale. Na kraju suma nije stizala da se regenerise, sunce je isusivalo zemlju i rezultat toga je pustinja ( poenta u kratkim crtama ).

Njima mozemo i da oprostimo ( blazeno neznanje ), ali kako oprostiti samom sebi stvari koje danas pravimo prirodi, a znamo posledice!

offline
  • Kaca  Female
  • Super građanin
  • Pridružio: 26 Sep 2004
  • Poruke: 1371
  • Gde živiš: blizuBG

What? Shocked

Na zalost, ne verujem u to(100%).

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2004
  • Poruke: 463
  • Gde živiš: Beograd

@Leggy
stoji da unistavamo prirodu....svesno
ali neke direktne stavke predjemo - a one malo vise govore o promenama na zemlji....dakle
"The geological record shows that the interior of Australia was much wetter about 125,000 years ago."....
much wetter how??????
pa mislim.....da li je to bio zalutali dinosaurus, zemljotres, ukrstavanje horor bubica koje su klopale zelenilo;-), vatra nastala od sunca na nekom zalutalom dijamantu...(?) ili sta vec je malo suludo diskutovati...
sta je onda sa ostalim delovima kugle? ...za sve su krivi ljudi?
za dosta jesmo...ali oluje, promene, mene, geos, bios...i sve to zajedno je ludilo...

ovo me je dokrajcilo...
People are also blamed for killing off 85 percent of Australia's huge animals, including an ostrich-sized bird, 19 species of marsupials, a 25-foot-long (7.5-meter) lizard and a Volkswagen-sized tortoise.
pa ko da je aussie land jedina.....da li su ljudi onda krivi i za dinosauruse???....circle of life....
uostalom zasto nisu pomenuli da takvi 'lizards' postoje na ostrvu blizu - samo je veca verovatnoca da su ostali tu kada su se odcepili od aussie land-a.....
i na kraju....some experts....probably 100 out of 5000....
eh sad....vest je ekstra... i stoji da si ovim zapoceo ekstra diskusiju...interno mozda - ali mnogo nas ima za konstruktivan razgovor...ideja je generalno i interesantna....
superiska :-)
i naravno stoji da si mozda ovim naterao nekoga da malo upija desavanja po svetu :-)
a dan kada ubace 10 evra po usima za bacenu zvaku, 20 za papir ce biti isto interesantna stvarcica ;-)
wuhu

offline
  • Pridružio: 11 Jul 2004
  • Poruke: 122
  • Gde živiš: Stara Pazova

no coment
ja mislim da su ljudi krivi...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1057 korisnika na forumu :: 28 registrovanih, 4 sakrivenih i 1025 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: anbeast, bokisha253, ccoogg123, DejanSt, DonRumataEstorski, dule10savic, galerija, GandorCC, HrcAk47, Ilija Cvorovic, krkalon, Leonov, lord sir giga, Mercury, Metanoja, Milos ZA, Nikolaa11, NoOneEver Dreams, raptorsi, ruger357, Shinobi, Srki94, vathra, vlajkox, vukovi, zeo, zixmix, žeks62