Nove povoljnosti SBB-a

1

Nove povoljnosti SBB-a

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2004
  • Poruke: 75
  • Gde živiš: Whitecity

Zanima me vase misljenje na nove pogodnosti SBB-a!

> Postovani korisnici,
> Zahvaljujuci startu ADSL servisa SBB je kod "Telekoma Srbija" ostvario
> dodatne popuste na Internet link u Beogradu, cime je stvorena mogucnost za
> snizenje cena flatrate usluga kablovskog Interneta.
>
> Pored nizih cena, kreirali smo i dve nove vrste paketa, FlatLIGHT i
> FlatHOMEPlus. Sledi opis svih vrsta Flat paketa sa osobinama i cenama:
>
>
> FlatLIGHT - Paketi su namenjeni pretezno kucnim korisnicima. Omogucen je
> e-mail, Web, FTP i chat (kroz proxy). Oznacena je maksimalna propusna moc
> koja se ostvaruje paketom, bez realne IP adrese.Odnos brzine
> download/upload kod ove vrste paketa je 4:1.
>
> Brzina Cena
> 128 1.000
> 256 1.400
>
>
> FlatHOME - Paketi su namenjeni pretezno kucnim korisnicima. Omoguceni su
> svi Internet servisi. Oznacena je maksimalna propusna moc koja se
> ostvaruje paketom, bez realne IP adrese.Odnos brzine download/upload kod
> ove vrste paketa je 4:1.
>
> Brzina Cena
> 128 1.500
> 256 2.000
> 512 3.800
> 768 5.600
>
>
> FlatHOMEPlus - Paketi su namenjeni pretezno kucnim korisnicima. Omoguceni
> su svi Internet servisi. Oznacena je maksimalna propusna moc koja se
> ostvaruje paketom, sa realnom IP adresom koja se dinamicki dodeljuje
> korisnicima.Odnos brzine download/upload kod ove vrste paketa je 4:1.
> Napomena: Ovaj paket bice omogucen korisnicima do kraja tekuceg meseca.
>
> Brzina Cena
> 128 1.900
> 256 2.600
> 512 4.900
>
>
> FlatBUSINESS - Paketi su namenjeni iskljucivo pravnim licima, sa
> garantovanom propusnom moci na paketu i fiksnom realnom IP adresom.
> Korisnici ovog paketa imaju sve ostale privilegije kao i postpaid
> korisnici (placanje po fakturi, besplatan Web i mail hosting, oslobadjanje
> od cene odrzavanja).Odnos brzine download/upload kod ove vrste paketa je
> 2:1.
>
> Brzina Cena
> 128 3.900
> 256 6.900
> 512 12.100
> 768 17.900
> 1024 23.900
>
> Sve cene navedene su sa uracunatim PDV-om.
>
>
> Detaljnije informacije mozete pronaci na stranici
> sbb.rs/internet/flatrate.php



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

Ovo ce mozda glupo zvucati, ali,..

Sta je ograniceno FlatLIGHT paketom?



offline
  • Pridružio: 30 Jul 2004
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: Kragujevac

Moje pitanje je isto.

Nekako mi nije logicno, da li ovo znaci da nece biti omoguceno igranje igara na mrezi ili p2p programi, nije mi bas najjasnije, verovatno ce biti blokirani neki portovi ili sta vec.

A mislim da je totalno neprofesionalno da u raznim gradovima budu razlicite cene usluga, druga je stvar kad negde ne postoje tehnicke mogucnosti za pruzanje nekih usluga, ali razlicite cene. Mislim da je to veoma kvarno. Posto im se u BG pojavila konkurencija u ADSL-u onda cene snizavaju samo u BG. Ovo je jedan od primera kako MONOPOL deluje pogubno po potrosace.

Sto se tice cena nije lose

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Da nije bilo uvođenja aDSL'a .. SBB bi sigurno zadržao stare cene .. ovo je samo pokušaj balansiranja i zadržavanja korisnika na postojećoj kablovskoj mreži .. tj. kablovskom internetu ..

Neki ljudi koje poznajem ozbiljno razmišljaju o aDSL'u .. a korisnici su SBB'a .. i mislim ni da ih ova ponuda neće zadržati ..

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2005
  • Poruke: 13
  • Gde živiš: Sombor

Ovde kod nas (SO) mogu da vam kazem da je usluga SBB interneta uglavnom losija i od dial-up pristupa.Ja sam na pre-paid varijanti 512 Kbit/s i mogu o tome samo da sanjam.Isto je i sa flat korisnicima.Prema tome price o nekakvim garantovanim i novim uslugama su samo mamac za nove korisnike.Stvarnost je sumorna i pouzdano znam da da je tako i u jos nekim gradovima jer sam jos negde citao da se ljudi zale i nije im jasno sta se desava sa SBB.Formula je jasna:nakaci sto vise korisnika, uzmi im pare za set-up, a posle koga briga sto je to daleko iznad kapaciteta konekcije.
E sad ,da li mi neko moze reci kakva je situacija sa SBB u vasim gradovima,pa da je uporedim sa Somborom i da razmislim da li ima smisla zaliti se centrali SBB-a?

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2004
  • Poruke: 3962
  • Gde živiš: Zemun

Ljudi, ovo je cista PREVERA Sad !
Prvo da odgovorim za ogranicenje FlatLIGHT paketa
Znaci p2p programi su zabranjeni, tipa eMule, DC++ i slicno. Svi oni koji vuku ogroman broj GB ! Smile
E sad prevara je u tome sto kazu da su pojeftinili cene a situacija stoji ovako.
Do novog cenovnika FlatHOME 128k je bio 1500 din. I sad je isto ali mnogi ljudi prskoce onaj podatak 4:1 !
Znaci odnos upload/download. Do sad je FlatHOME 128k bio 64k/128k a od sad ce biti 32k/128k E sad ako neko vidi da je ovde nesto pojeftinilo ja ga kandidujem za oskara !
Sto se tice ostalih paketa ista situacija i odnos 4/1 bio je ranije 2/1 !
Znaci do sad sam placao 1500 din mesecno za 64/128 a od sad cu da placam 1500 dina za 32/128. Sad
Znaci lopovi... banda... MAFIJA !
Ma nek su oni ovo uradili, ali nek lepo kazu, a ne da mi salju mail i da se hvala kako ce mi net biti jeftiniji a u stvari ce biti sporiji Sad
Kad sam zvao tehnicku sluzbu pitao sam sta se zbiva, i on mi kaze da su pojeftinili, kad sam pitao kako on kaze da imas onaj od 1000 din. ?!
Imam onaj od 1000 din, ali ne i uslugu kao do sad. Uh iznervira se i dok sam pisao

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2005
  • Poruke: 95
  • Gde živiš: Beograd

jos jedna izmena...

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2004
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: Kragujevac

U KG je SBB bio odlican prvo vreme, a sada su otprilike nabacili mnogo korisnika (zadnjih 20 dana), a link ostao isti, u nekim trenucima je u zadnjih nedelju dana bilo gore nego na dial-up. Shatro kriv je Telekom podneli su zahtev za prosirenje linka a ovi ih vec zavlace nekih 15 dana.
Ali gospoda iz SBB-a nikako da shvate da se prvo nabaci jaci link pa se onda dovlace novi korisnici.
Organizovali smo se ovde gomila nas korisnika i mazali ih mailom i telefonom svaki dan, a onda su nam svima dali po 10 dana besplatnog neta (za one na flat-rate) dok ne srede link.

Zadnja dva dana mi se cini da je opet odlicno.

Konkurencija je zlato, kad ovde bude krenuo ADSL ima da pevaju kao bele lale.

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2004
  • Poruke: 3962
  • Gde živiš: Zemun

Znaci bilo 1500 din 64/128, a sad ce biti 1500 din 32/128 ! A jos se hvale kako su pojeftinili ! Banda banda banda... treba jedna bomba i pocititi ta gov*a.
Sto se tice njihovih usluga, eca hoce da puca, ali zato i pri najmanjem problemu zovem call centar i trazim naknadu za njihove probleme. 1 minut da mi neradi net u toku 24 h tazim dopunu od 24 h. Sa bandom i mafijom moras tako. Flat uplacujem vise od godinu dana, i kad zakasnim samo jedan dan sa uplatom net se gasi, pritom uplacivanje je direknto kod njih a radno vreme je narocito za vikend skraceno, pa samo zbog toga ostajao i ceo vikend bez neta. Zbog toga i ovakvog ponasanja zvacu ih ako treba i 1000 puta dnevno. Evil or Very Mad
Inace, ranije su bili mnogo bolji, i tehnicka podrska je radila 24h, sad ako ti net blokira posle 22h mozes da se zalis upravi za vodovod... grrr Evil or Very Mad
SBB= Samo Bomba Bandi

offline
  • Pridružio: 08 Nov 2004
  • Poruke: 4179
  • Gde živiš: Bulevar Kraljeva

ja sam pre neki dan presla na 256 flatHOME i non stop me zeza...znaci radi 2 sata onda 2 neradi ...zvala sam ih i oni drze pricu da je kvar na centrali...bili su dobri neko vreme sad opet postaju problematicni ko sto su letos bili...i download nikako nece da mi razvije maximalnu brzinu ...
icq puca na svakih desetak minuta....nije im konstantna veza sto su naglasili da ce do veceras da poprave Twisted Evil

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 870 korisnika na forumu :: 31 registrovanih, 11 sakrivenih i 828 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, Andrija357, CikaKURE, coaaco, Dimitrise93, draganca, FileFinder, FOX, kunktator, laurusri, Leonov, Lieutenant, loon123, mercedesamg, Mi lao shu, nemkea71, nikoli_ca, Parker, pera bager, robert1979, sasa87, Stoilkovic, Trpe Grozni, vathra, vladulns, wizzardone, x9, zbazin, ZetaMan, |_MeD_|, šumar bk2