Novi roboti mnogo slicniji ljudima

Novi roboti mnogo slicniji ljudima

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Scientists have developed three new robots that walk a lot like humans do. The androids, unveiled yesterday at the annual meeting of the American Association for the Advancement of Science in Washington, D.C., are extremely efficient, using about the same amount of energy as a person out for a stroll does.

Roboti



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Feb 2005
  • Poruke: 16



offline
  • Pridružio: 21 Feb 2005
  • Poruke: 176
  • Gde živiš: Nis

Pa bas i nije tako - da se malo pomuche oko hidraulike to bi bilo skoro savrsheno kao kod HS, ali fokus je ipak na AI. Sve drugo je sekundarno.

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Asimov nije pretpostavljao da ce doci do tolke minijaturizacije, mislio je da ce mozak biti velicine sobe.. U vreme kad je pisao Ja robot...

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

ali od AI jos nema ni A ni I... a i nece ni biti, jos dugo

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Ma, cekamo makar da budu na nivou vinske musice... I to je veliki zalogaj...

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Ne ne vinske musice i insekti(pojedinacni) se sasvim lepo simuliraju... trenutno je AI negde na nivou ribe ili tako neceg (barem sto sam ja cuo po raznim laboratorijama)

Zapravo niko ne radi na tome da proguta problem inteligencije u jednom zalogaju. Mi zapravo i neznamo kako da definisemo inteligenciju.

Neki aspekti intelekta su neverovatno napredni kod kompjutera a neki zapravo pateticni.

Npr.

1. Aritmeticko logicke operacije ocigledno rade fenomenalno
2. Prepoznavanje govora (ovde nauka definise nekakva 4 nivoa i softver radi odlicno do 2)

3. Prepoznavanje slike - nema blage veze sa zivotom, niko nema ni predstavu kako da ovo napravi

itd. itd.

Umesto pametnih robota s kojima ce mo moci da pricamo o filozofiji imacemo pre sisteme koji ce u sebi sadrzati neke elemente inteligencije (npr. pametne web pretrazivace) i OS koji uci nase navike da bi nam ubrzao rad i slicno.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1262 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 6 sakrivenih i 1215 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, A.R.Chafee.Jr., Asparagus, Bobrock1, Bokiboks, Boris90, Cassius Clay, CikaKURE, crnogorac, dika69, Dimitrise93, Dorcolac, FOX, GandorCC, Georgius, HrcAk47, ikan, ILGromovnik, Kruger, laurusri, lord sir giga, Luka Blažević, marsovac 2, Metanoja, milenko crazy north, Milos82, Pikac-47, Rakenica, raptorsi, repac, RJ, saputnik plavetnila, shone34, Smajser, stegonosa, taz1cl, theNedjeljko, vathra, VJ, vukovi, Zoca