generacije koje dolaze

1

generacije koje dolaze

offline
  • Vlada 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2003
  • Poruke: 1544
  • Gde živiš: Vranje

Mislim da je tema malo glupa ali moram reci ovo.

GENERACIJE KOJE DOLAZE KASNIJE SVE SU GLUPLJE I GLUPLJE

Licno ja se smatram izuzetkom jer me interesuje proramiranje i znam puno korisnih stvari koje sam primenio na svom compu

SMUCI mi se kad vidim da neki moj vrsnjak ili neko mladji kupi dobar kompjuter sa celokupnom i najsavremenijom opremom a nista drugo ne radi na njemu sem sto ga izrabljuje igrama.Jel on zasluzio taj komp?
SIGURNO NE.
A ja se mucim na mojoj trojki koju sam inace sam nadogradio i koja me dobro sluzi ali mi treba jaci procesor,vise prostora,uopste bolje performanse i bolji monitor,ali meni se ne da da je menjam.
Licno mislim da deca treba da pocnu od dvojke ili trojke ko sto sam ja poceo od 311-tice.

Isto je i kad neko kupi jedan od najsavremenijih mobilnih telefona a zivi u nekoj stracari i nema manire niti sta da nosi.

OVAJ NAROD JE JEDNO VELIKO S***E.Samo nekolicina nas sto se motamo po internetu predstavlja neku nadu i POTRUDITE SE DA SVOJE ZNANJE PRENESETE SVOJOJ DECI JER AKO SE DESI DA JEDNOG DANA UMRETE A NEMA KOG DA VAS NASLEDI U OVOME,TEK SMO TAD U VELIKIM G****MA

Hvala puno i dovidenja



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 25 Jul 2003
  • Poruke: 1829
  • Gde živiš: Stara Pazova

Zanimljivo viđenje, ali takvi uzimaju kompove da bi bili "u trendu", nije važno što ne zna, ali znaš kako se kaže "ima se može se..."

[offtopic]Sada kada si rekao programiranje, setih se da trebam da modeliram neki autobus, zna li neko gde da nađem dokumentaciju za bilo koji model, samo da je detaljan.[/offtopic]



offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Moje viđenje je da su nove generacije pametnije od prethodne i da ranije sazrevaju .. (ali je to mač sa dve oštrice) ..

A da neko ima više od tebe .. uvek će biti tako .. sebi postavi ciljeve u živtu i ka njima se kreći .. nemoj zavideti drugima što imaju više od tebe .. zamisli koliko ljudi na ovoj planeti imaju manje od tebe ..

Kad umrem biću u zemlji ne u govnima kao što ti reče.
I ovaj narod je najbolji na planeti ..

offline
  • Corey 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 09 Mar 2004
  • Poruke: 305

Takav ti je život.Jedan crv iz mog odeljenja iz osvne ima sve.ćale mu je Generalni direktor Sezama,PC Pressa i Jugodate pa moš zamisliti šta ima od IT opreme a dečko ne zna da formatira disketu ili instalira igra sa više od jednog CD-a.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

drug (od koga sam uzeo ovaj komp) mi je jednom prilikom rekao sledece:

neki covek je dosao kod njega da uzme kompjuter. kupio je neku perverziju od kompjutera. monitor TFT, kuciste Chieftec (najvece koje je tada bilo), graficka najbolje koja je tada bila, da ne duzim, sve ukupno je izaslo oko 3-4000e Shocked. taj kompjuter mu stoji ne koriscen i to samo da se vidi da on ima kompjuter i to kakav kompjuter... no, ja mu se samo cudim, a to sto je on potrosio toliko novaca za kompjuter, a nista nije naucio, njegov problem.
tako i ti. bez obzira koji komp imas (ja sam imao jos slabiji od tvog Celeron 433MHz) pa sam sa njim radio sve i svasta (sto se tice programiranja, naravno). nisam mogao da igram neke nove igre. igrao sam bilijar cisto da mi nije dosadno. ali sam vise vremena provodio za nekim konstruktivnim stvarima (tipa programiranje) samostalno sam naucio da radim u Flashu (dobro, koristio sam Flashov help).
posle ces dobiti novce za to sto sada ucis i isplatice ti se Wink

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Zavist je vrlo gadna stvar i ne treba na te stvari gledati tako.
Ti si Vlado video samo jedan segment gde se tako nešto dešava, ja ih vidim u svakoj sferi života, ljudi kupuju dobre automobile pa ne znaju da ih voze, ista je stvar i sa mobilnim uređajima i sa zilion drugih stvari ali to nema veze sa ovom tematikom jer će toga uvek biti, bitno je da si ti promašio problematiku društva i osetio zavist na tuđu imaštinu.
I što se tiče budućih generacija, svaka je za određeni koeficijent inteligencije naprednija od prethodne tako da merilo koje si ti pomenuo nema osnovu.

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2004
  • Poruke: 4513
  • Gde živiš: Novi Sad

Moras se pomiriti sa nekim stvarima a ne pokazivati toliko nezadovoljstvo i u sustini zavist, zato jer on ima komp za koji je debelu kintu platio (ne on nego njegovi) i nista drugo ne radi sem sto ih ciste paze i maze. Imas ljudi koji sebi kupe 20-30 kola. Jednostavno gledaj da iskoristis maximum od svog kompa a na druge i ne gledaj.

offline
  • Jana 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 1701
  • Gde živiš: Nis

vidis, Vlado, ja sam kupila cudoviste od kompjutera, ne zato sto sam htela vec zato sto su moji roditelji mislili da ce mi trebati.... ali jedini problem je u tome sto ja ne znam mnogo... Embarassed ne mogu da provalim kako da promenim home page,a milion puta sam slucajno nailazila na to....a kamoli bilo sta drugo....
e,sad kad sam shvatila sta sam dobila (zahvaljujuci TalijaN-u) onda sam odlucila da skupljam sto vise informacija mogu i da naucim koliko mogu(od iste doticne osobe)...zasto? zato sto ne vidim razloga zastoda da ovakva masina propadne...kad imam TalijaN-a koji dosta toga zna...imam i Arthasa kad smo vec kod toga Laughing
e sad zec i goran su potpuno u pravu...sta te briga za druge, gledaj sebe i uci sto vise mozes...nije poenta da zelis ono sto komsija ima vec da postujes i sto vise iskoristis ono ti sto imas...to sam ja relativno skoro shvatila....

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2004
  • Poruke: 929
  • Gde živiš: Nis

Imenjace nemoj misliti tako o nasem drustvu. Vidis, generacije koje idu su sve naprednije, ali i sami roditelji su nesvesni toga tako da vecinom se okrecu na neki pogresan put zato sto imaju pogresne uzore. Treba im samo pokazati pravi put. Pokazati im razliku izmedju dobrog i loseg, pokazati im sta je pravo znanje. Budi ponosan na svoje steceno znanje, i gledaj da pomognes onima koji imaju manje znanja od tebe. Mislim ja imam zver od kompa i znam bas mnogo o tim stvarima, i konstantno se informisem o nekim novim stvarima i uvecavam znanje. Moj prvi PC je bio 286. A od tada do sada sam godinama skupljao kintu i sam upgredovao masinu. I jedva cekam da me neko nesto pita da mu prenesem deo znanja. Uglavnom u drustvu mene zovu da im sredjujem komp, menjam hardware, instaliram OS, itd. Posle srednje cu upisati visu tehnicku u Nisu, smer za savremene racunarske tehnologije, zato sto mi je zivotna zelja da budem u nekom razvojnom timu koji proizvodi igre. Znam 3D Studio Max, Mayu na Machintoshu itd. Zato i postoje dva razloga zasto sam odigrao vise hiljada igra. Prvi je iz strasti prema tome, a drugi je zato sto skupljam fore i nacine na koji su pravljene da bih mogao to koristiti u buducnosti. Zato glavu gore i svoje znanje prenosi onima kojima je potrebno. Budi ponosan na sebe. Smile Wink

offline
  • MiB  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Feb 2005
  • Poruke: 2547
  • Gde živiš: Nis, Srbija

Poznajem vise drugova kojima roditelji stalno kupuju nove kompjutere samo da bi se zainteresovali, ali njih je briga za to, pa kompjuter hvata prasinu. A mnogi su u pocetku igrali samo igrice, pa su veremenom i izdali sopstvene igre- a za to ipak treba vise znanja.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 742 korisnika na forumu :: 8 registrovanih, 2 sakrivenih i 732 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: DejanSt, Dorcolac, goxin, MikeHammer, mnn2, sasa76, Shilok, voja64