Od 12.aprila svi korisnici XP-a moraće da instaliraju SP2

1

Od 12.aprila svi korisnici XP-a moraće da instaliraju SP2

offline
  • Pridružio: 12 Sep 2003
  • Poruke: 2839
  • Gde živiš: Kotor

Otpor je uzaludan! - od 12. aprila svi vlasnici Xp-a i XP sp1 koji budu želeli da koriste windows update, moraće prvo da instaliraju SP2.
U Mikrosoftu su odlučili da u periodu od 240 dana omoguće korisnicima da biraju da li žele da apdejtuju svoj XP na sp2, ali taj rok ističe 12. aprila.
Nakon tog roka SP2 će biti skidan bez pitanja i pristanka vlasnika pre bilo kakvog drugog apdejta.
Koga zanima više:

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/maintain/sp2aumng.mspx



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Jan 2004
  • Poruke: 136
  • Gde živiš: Novi Sad

Siledzije.....Very Happy



offline
  • Pridružio: 08 Jan 2005
  • Poruke: 57
  • Gde živiš: Beograd

dobro su se necega setili ...

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Pa jedino tako su mogli da reše problem "update"-a.
Lepo instaliraš SP2 i dalje guraš ostale zakrpe, ovako je postojao neki update posle SP1 i to nije ninašta ličilo.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

pa vala i vreme je bilo, mislim cak su i besplatno slali CD-ove sa SP2 tako da bi vec svi trebalo da su nabavili

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2004
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: Kragujevac

Ma Bile Gejtsu kakav SP2, NECU BRE, ko ih j... Imam SP1 i odlicno mi radi, sa SP2 mi je dolazila gomila podesavanja i raznih nefunkcionalnosti.

Nemam ni jedan jedini update za SP1 i mashina radi carski, a nema ni virusa i sl. zajebancija

offline
  • Pridružio: 12 Sep 2003
  • Poruke: 2839
  • Gde živiš: Kotor

kgnikola ::Ma Bile Gejtsu kakav SP2, NECU BRE, ko ih j... Imam SP1 i odlicno mi radi, sa SP2 mi je dolazila gomila podesavanja i raznih nefunkcionalnosti.
Nemam ni jedan jedini update za SP1 i mashina radi carski, a nema ni virusa i sl. zajebancija


Service pack je skup zakrpa za propuste uočene tokom korišćenja odredjenog operativnog sistema ( u ovom slučaju XP-a). U ovom slučju mu je dodato još nekoliko unapredjenja u sferi sigurnosti, i to je sve. Nema nikakve logike da sistem sa ispravljenim greškama radi lošije i nesigurnije od onog koji je "šupalj kao sir".
Ni SP2 nije rešenje za sve probleme, ali bar pokriva većinu ranije otkrivenih nedostataka.
Problem je samo u tome da Microsoft na silu gura implementaciju SP2, ne ostavljajući korisnicima pravo da biraju.
Od aprila, jedini način da izbegneš instalaciju SP2 će biti da uopšte ne koristiš windows update. Confused

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Ja sam i bez SP2 srecan i zadovoljan. Smile)

offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

Pitam se da li ce Windows Update pozeleneti ako neko nema SP2 i reci:

We are the Microsoft! Shutdown your firewalls and prepare to be boarded! We will add your personal data to our database and install SP2 on your computer. Resistance is futarle!!!
Very Happy

Nisam mogao da se suzdrzim kada sam procitao "Otpor je uzaludan!".

offline
  • Corey 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 09 Mar 2004
  • Poruke: 305

Ovo je već previše šta rade.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1241 korisnika na forumu :: 55 registrovanih, 11 sakrivenih i 1175 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, amstel, Apok, babaroga, bojcistv, Boris90, Brana01, BSD, Bubimir, cavatina, ccoogg123, cenejac111, CheefCoach, cinoeye, comi_pfc, Dimitrise93, Djokkinen, DPera, flash12, GandorCC, Georgius, GORDI, goxin, ikan, jukeboxer, Klecaviks, Kubovac, kuntalo, ljuba, MB120mm, mercedesamg, Mercury, Metanoja, mile23, novator, Parker, pein, ruma, shaja1, sombrero, srbijaiznadsvega, Srki94, Srle993, suton, Tas011, Toper, virked, Vlad000, vlad4, vobo, wolverined4, Zimbabwe, |_MeD_|, Živković, 125