wireless sigurnost

1

wireless sigurnost

offline
  • aloe  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 01 Nov 2004
  • Poruke: 1270
  • Gde živiš: Beograd

koliko je wireless siguran sto se tice da neko moze da vidi tvoje podatke sta saljes i sta primas. i sve ostalo.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Nije nesto narocito siguran. Mada prilicno su sigurnije mreze sa VPN PPTP (ili/i PPPOE) nacinom pristupa koji ima par implementiranih nacina enkripcije koji u kombinaciji sa npr. WPA, WEP, filtriranjem MAC adrese i dr daju bolji nivo sigurnosti. U svakom slucaju, zica je sigurnija Smile



offline
  • Pridružio: 03 Sep 2004
  • Poruke: 311
  • Gde živiš: Novi Sad

Sve zavisi koju opremu koristis, koliko zastitis link... Ono sto mi koristimo u kucnim varijantama uglavnom je totalno nezasticeno. Dodaj tome i odsustvo bilo kakvih zakonskih standarda i dobijas komplet sliku.

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Mislim da je popularnost wireless-a nastala zbog nerazvijenosti telekomunikacija u zemlji.

Telekom i stara analogna centrala nas je bukvalno naterala na wireless. Ali on nije prvobitno namenjen za sta ga mi sada koristimo. Sa nelicenciranim radio opsegom 802.11 standard je namenjen u naucne i medicinske svrhe, dok sve ovo sto mi radimo je cisto budzenje.

offline
  • aloe  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 01 Nov 2004
  • Poruke: 1270
  • Gde živiš: Beograd

pa koju onda ja sigurnost imam sa podacima koje saljem putem wir...
bolje receno koju sigurnos imam sto uoste primam email preko wir... i tako to.

Dopuna: 06 Mar 2005 12:19

hehe zar niko nema odgovor Smile

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Na razumem kako mislis koju sigurnost? Napisao sam ti gore kakve metode imas da bi povecao sigurnost. A evo npr. od 1 do 5 sigurnost prenosa je po meni oko 2-3. Eto ako si na to mislio Smile Mada ta sigurnost mnogo zavisi i od tvoje okoline, komsiluka. Smile

offline
  • Pridružio: 24 Feb 2004
  • Poruke: 3013

@NuLLCoDe budi malo opsirniji.Ako mozee
Kasto je wireless nepouzdan?
One stavke sto si naveo kao mogucu sigurnost, ja nista ne razumem.
Kmee
Objasni na primeru nepouzdanost, sta se moze nevaljalo raditi sa wireless-om Smile
Ali za nas laike da razumemo.

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Malo pročitajte txt na ovim stranicama .. možda nekom i koristi Smile
Null - nije doktorat merilo naučnog rada .. Wink .. negde se mora početi ..
--------------------------------
http://www.netstumbler.com/
http://www.kismetwireless.net/
http://airsnort.shmoo.com/

offline
  • aloe  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 01 Nov 2004
  • Poruke: 1270
  • Gde živiš: Beograd

mislio sam na emailove da neko nemoze da ih pokupi i procita i tako dalje,i ftp sifre i ostale stvari.

----------- [b]Dopuna: 07 Mar 2005 8:55[/b] ---------

dali mislis na neku zastitu sa programima?

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Pa tebi kao korisniku(klijentu) preostaje samo da instaliras neki anti virus i ferewall. Sto se tice zastite prenosa podataka ne mozes mnogo da utices. Ako prenosis neke vazne podatke mozes da koristis neke programe za kriptovanje podataka i sl. ali ja mislim da ne potrebe za to. Naravno da neko moze i e mailove da ti pokupi ali sanse za to su minimalne. Ovo FTP i sifre mi nije jasno? Na kakav FTP mislis?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1255 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 5 sakrivenih i 1207 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, AK - 230, AMCXXL, babaroga, BORUTUS, cifra, darcaud, dragoljub11987, Duh sa sekirom, Dvojac005, Excalibur13, FOX, GenZee, Georgius, hooraay, ILGromovnik, Istman, krkalon, Kruger, Krusarac, Krvava Devetka, ladro, lord sir giga, Lubica, Marko Marković, mercedesamg, naki011, nemkea71, NoOneEver Dreams, opt1, pera bager, Sančo, sombrero, Srky Boy, theNedjeljko, tubular, vasa.93, virked, VJ, Vlad000, voja64, VP6919, zdrebac