Mozak "hobita" podrska teoriji vrste

Mozak "hobita" podrska teoriji vrste

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Hobbit' Brain Supports Species Theory

Thu Mar 3, 9:18 PM ET
Science - AP

By JOSEPH B. VERRENGIA, AP Science Writer

Scientists working with powerful imaging computers say the spectacular "Hobbit" fossil recently discovered in Indonesia had distinctive brain features that could justify its classification as a separate — and tiny — human ancestor.

The new report, published Thursday in the online journal Science Express, seems to support the idea of a sophisticated human dwarf species marooned for eons while modern man proliferated.

The new research produced a computer-generated model that compared surface impressions on the inside of the fossil skull with brain casts of modern and ancient humans, as well as chimps and other primates.

dalje



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Mislim da smo propustili vest o otkricu ove "hobitske" vrste/rase ljudi.

Ukratko na Indonezanskom ostrvu Flores otkriveni su ostatci patuljaste vrste pra ljudi. Njihov mali rast rezultat je izolacije na izolovanom ostrvu. Ostrvo je inace imalo i patuljaste verzije drugih krupnih sisara (predaka slona npr.)

Vise o tome na wikipediji:

http://en.wikipedia.org/wiki/Homo_floresiensis

I u casopisu nature:

http://www.nature.com/news/specials/flores/index.html



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Znam ad smo propustili, nadao sam se da niko nece da primeti Embarassed

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Ma ja sam citao vesti o tome kad su se pojavile... i heto sam da postujem ali pojima nemam nesto mi odvuklo paznju i eto propustismo.

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Evo jos malo o jedinstvenom mozgu hobita!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1177 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 9 sakrivenih i 1109 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Andrija357, armor, babaroga, bankulen, bladesu, bojcistv, BRATORIII, bufanje, ccoogg123, dekan.m, Denaya, Dorcolac, dragoljub11987, Fabius, FileFinder, Gosha101980, goxin, goxsys, ikan, Istman, ivica976, jaeger, Komentator, Kubovac, KUZMAR, kybonacci, ladro, laki_bb, Lucije Kvint, madza, mean_machine, mrav pesadinac, nextyamb, Nobunaga, nuke92, ozzy, Panter, panzerwaffe, pedjolino76, RJ, samsung, simazr, slonic_tonic, SR-3m, Srle993, stalja, Stoilkovic, Tas011, Torpedo964, Trpe Grozni, vasa.93, Volkhov-M, vukovi, W123, wizzardone, wolf431, zillbg, Zoca