xp boot

xp boot

offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

K ada palim komp pojavi mi se da izaberem operativni sistem iimam
xp profesional i xp profesional {botscreen}



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 09 Feb 2005
  • Poruke: 349
  • Gde živiš: Novi Sad

E,sad meni nije jasno...imas li ti dva OS-a?
E,sad ako nemas ili ako koristis samo jedan onda probaj ovako : start > run > msconfig > pa tu nadjes boot options,edituj i namesti da ti defoult bude taj koji koristis. Onaj drugi mozes i da obrises (mislim na drugi red,tj. onaj sto ne koristis).
Mozes i "peske" da editujes boot file i prepravis kako ti odgovara.
Koliko se secam tako nesto ide - sacekaj da jos neko da savet.



offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

Mozes jednostavno u boot.ini fajlu da stavis vrednost timeout-a na 0
Pozdrav Smile

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Morace dati više podataka .. koliko ima instaliranih os'a. Budi pažljiv prilikom editovanja boot.ini fajla.
Moj je savet da preimenujete naziv operativnog systema .. ko ih ima više na kompu.

Conterol Panel/ Systems/ System Properties/ Advanced/ Startup & Recovery (settings)/ System Startup (edit)

Sada bi trebalo da vidite boot.ini u notepadu .. a naziv operativnog systema koji se nalazi pod navodnicima možete promeniti po potrebi.

Pa umesto da izgleda ovako:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

izgledaće recimo ovako:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="OS 4 Testing" /fastdetect

Izbgavajte zankove interpunkcije .. nisam siguran kako sa njima to sve radi.
Tako uradite za svako OS koji je u spisku i znaćete uvek koji je koji .. jedan za profi rad .. jedan za igranje .. ili kako ste već podelili funkcije.

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2003
  • Poruke: 240
  • Gde živiš: Amsterdam / NL

Da slucajno nemas dva nezavisna hard diska, i da slucajno na oba nije instaliran Windows??? Jos ako su SATA... nista cudno.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

sigurno si instalirao XP Styles Boot menu pa kada stisnes na WindowsXP bootscreen, prikaze ti se druga bootslika sa ucitavanjem. ovo je moj komsija uradio i ima dva Windows-a XP jedan sa bootscreen, jedan bez... mozda je do toga ili nekog slicnog programa

offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

SVITAC radi ovo HVALA TI I HVALA SVIMA ZA POMOC

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1328 korisnika na forumu :: 55 registrovanih, 6 sakrivenih i 1267 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -[CoA]-, Asparagus, babaroga, Bane san, bankulen, bojank, bojcistv, Botovac, comi_pfc, darcaud, DENIRO, Dimitrise93, dmdr, DPera, Duh sa sekirom, dule10savic, FileFinder, Frunze, galijot, GandorCC, Georgius, gorantrojka, HrcAk47, ILGromovnik, kikisp, kybonacci, Lubica, LUDI, Luka Blažević, mercedesamg, Metanoja, mile09, mile23, Mirage 2000N, NoOneEver Dreams, Panonsky, Panter, Parker, pein, RecA, Ripanjac, S2M, ser.hill, Srle993, stalja, theNedjeljko, tmanda323, Tragač, Trpe Grozni, VJ, wolf1, Zi0mek, Zobara, zziko, Žrnov