SVCHOST.EXE

1

SVCHOST.EXE

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2005
  • Poruke: 358
  • Gde živiš: Naissus

Interesuje me da li je normalno da proces svchost.exe trosi 25Mb rama. U pitanju je komp na mrezi...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Kod mene je SVCHOST.exe - NETWORK SERVICES - 00 - 2,916K

Sve detalje oko toga procesa mozes naci na http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/svchosts/



offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Jesi siguran da je "svchost.exe" jer ako je "scvhost.exe" onda je virus, u protivnom ovo je sistemski proces zadužen za učitavanje "dll" fajlova, ne treba ga dirati i sasvim je normalno da ih ima više a taj glavni nosi najviše memorije.

Postoji komanda ja se sada ne mogu setiti i ako nađem kasnije postovaću da se u "registry" ubaci vrednost da korišćene "dll" fajlove izbacuje iz upotrebe tako da se izkorišćenje memorije smanjuje. "Windows" te "dll" zadržava neko vreme radi bržeg startovanja neke aplikacije koja je već bila startovana.

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2005
  • Poruke: 358
  • Gde živiš: Naissus

nije scvhost.exe vec svchost.exe. posmatracu ga sutra i videc u kako se ponasa ako recimo duze vremena ne koristim nijedan program (ako je u pitanju cuvanje nekih dll-ova).

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

E ovako proverio sam za to. Nije greska... radi ti sve OK. Meni je sada mreza ukljucena i imam 5 svchost.exe aktivnih i svi zajedno zauzimaju oko 25 MB. Jedan je od oko 18 MB ostali su manji, a ona vrednost koju sam napisao u prethodnom postu je bila kada racunar nije bio aktivan u LAN-u.

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

ja imam 5 vchost.exe-a od koih jedan zauzina cak 35mb (trnutno, nekada bude i 1Cool ostali su manji
racunar je na lan mrezi i to je ok raspitao sam se na vise mesta o tome

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 222

SVCHOST je Service Host ili pokretac servisa... U okviru njega moze da se "sakrije" dosta regularnih servisa ali i virus. Da bi video sta je unutra, upotrebi alat TASKLIST.

Na XP je ubacen u instalaciju, na starijim sistemima je to u resource kitu. Deo tih alata se moze naci na MS sajtu. Kod mene je pokazao ovo:

--- cut here ----
svchost.exe 832 DcomLaunch, TermService
svchost.exe 908 RpcSs
svchost.exe 1008 AudioSrv, BITS, Browser, CryptSvc, Dhcp,
dmserver, ERSvc, EventSystem,
FastUserSwitchingCompatibility, helpsvc,
lanmanserver, lanmanworkstation, Netman,
Nla, Schedule, seclogon, SENS, SharedAccess,
ShellHWDetection, srservice, Themes, TrkWks,
W32Time, winmgmt, wscsvc, wuauserv, WZCSVC
svchost.exe 1048 Dnscache
svchost.exe 1100 LmHosts, RemoteRegistry, SSDPSRV, WebClient
--- cut here ----

tasklist ima nekoliko parametara i moze da ti da dosta informacija o svakom tasku.

Kao alternativu potrazi WinTasks na sajtu www.liutilities.com/products/wintaskspro. On radi u grafickom okruzenju i dosta je informativan.

Oko 25 MB za svchost na umrezenoj masinu je OK.

offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Takođe 5 komada koji ukupno troše oko 35MB... Znači to je sasvim normalno Very Happy.

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 222

Strog ::Takođe 5 komada koji ukupno troše oko 35MB... Znači to je sasvim normalno Very Happy.

Ali se valja biti malo paranoican Wink

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

56 mb trenutno ima ih 6 racunar mi je na lan mrezi
po restartu racunara jedva da zauzimaju 25 mb kako se pokrecu neki prg. (samim tim i odredjeni servisi) njihova vrednost raste ...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 995 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 9 sakrivenih i 946 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleksmajstor, Andrija357, Apok, bojank, Boris90, Brana01, bufanje, darkangel, Dimitrise93, FOX, Georgius, Kubovac, Kvazar, ladro, ljuba, M1los, menges, mercedesamg, mihajlo.hrin, milanovic, moldway, nemkea71, nextyamb, pacika, procesor, proka89, Sirius, SlaKoj, solic, srbijaiznadsvega, Srki94, Steeeefan, tmanda323, Valter071, voja64, YU-UKI, zillbg, Čivi, 79693