Internet telefoniranje ?

1

Internet telefoniranje ?

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 67
  • Gde živiš: Jagodina

Dal neko zna kakva je to fora sa internet telefoniranjem.......
( sta treba za to ????)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Max  Male
  • Super građanin
  • Marko Milic
  • MWEB - Project manager & Front-end developer /Saobracajni inzenjer
  • Pridružio: 02 Nov 2003
  • Poruke: 1363
  • Gde živiš: Beograd - Jagodina

Nesto o ovome na
http://www.sk.rs/2004/02/skin01.html

Sta te konkretno zanima.

Dodato------------

Nesto o tome ima i na
http://www.elitesecurity.org/tema/76387



offline
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 67
  • Gde živiš: Jagodina

Mene zanima sa kompa na telefon

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2005
  • Poruke: 349
  • Gde živiš: Novi Sad

Skype...samo sto ta opcija koju ti hoces nije free
www.skype.com

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Nije ni skupo.. 10e za 10h.. Ako zoves inostranstvo, isplati se...

Citat:Gives you close to 10 hours of calling at the SkypeOut Global Rate. Credit balance expires after 180 days of inactivity.

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2005
  • Poruke: 349
  • Gde živiš: Novi Sad

Djole ::Nije ni skupo.. 10e za 10h.. Ako zoves inostranstvo, isplati se...

Citat:Gives you close to 10 hours of calling at the SkypeOut Global Rate. Credit balance expires after 180 days of inactivity.


Moze se cak reci i da je jeftino u poredjenju sa PTT uslugama.

offline
  • Max  Male
  • Super građanin
  • Marko Milic
  • MWEB - Project manager & Front-end developer /Saobracajni inzenjer
  • Pridružio: 02 Nov 2003
  • Poruke: 1363
  • Gde živiš: Beograd - Jagodina

On bi ipak nesto free Smile

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 67
  • Gde živiš: Jagodina

Gledao sam na TV-u da postoje firme u Srbiji koje daju ovu vrstu usluga, samo je potrebno da se kupi njihov software i telefon, sve ostalo je free.. ????

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2005
  • Poruke: 349
  • Gde živiš: Novi Sad

nesic1 ::Gledao sam na TV-u da postoje firme u Srbiji koje daju ovu vrstu usluga, samo je potrebno da se kupi njihov software i telefon, sve ostalo je free.. ????
Znaci vec nije free Smile
Ja licno mislim da nema nista 4 free Smile

offline
  • Pridružio: 25 Mar 2005
  • Poruke: 7

Ok, elementarne stvari o internet telefoniranju.

Mozes da imas softwer za to, pa uz pristojnu zvucnu karticu, mikrofon i slusalice ili zvucnike, mozes da telefoniras. Samo moras da si u nekoj od Voice over IP mreza.

Mozes da zoves bilo koga na njegov normalan telefon, taj koga zoves uopste ne mora da sam ima takav telefon ili da cak zna sa kakvog telefona ti zoves.

Na istim mrezama mozes i da imas adapter u koji ustekas obican telefon pa njega koristis, a kompjuter moze i da bude iskljucen ili da radi nesto trece.

Ima dve vrste takvih adaptera - oni koji su samo VoIP adapteri i imaju Ethernet uticnicu i telefonsku uticnicu, pa ih kacis na svoj ruter. A ima i adaptera koji su zapravo ruteri sa ekstra telefonskim uticnicama.

Firme koje daju VoIP ti cesto daju te adaptere (i naplate, naravno) a neke ti dozvoljavaju da kupis sam i njima samo placas pristup.

Ja imam VoiceIP preko Vonage-a (lako ako si u US/Can) i po njihovim uputstvima, treba ti minimalna propusna moc oko 90 Kbit/sec po liniji, a ako skreses kvalitet zvuka mozes da prodjes sa 60 kbit/sec. Mozes dakle da imas i vise linija ako ti bandwidth dozvoljava.

Cene kad zovem Toronto -> Beograd su drasticno manje nego ako bih zvao normalnim telefonom, nekoliko puta manje.

Ovo je posebno dobro ako ti internet ne ide preko telefona (npr kabl). Ako moras da imas telefonsku liniju da bi uopste imao pristup Internetu, onda placas tu telefonsku liniju... a ako imas kabl onda mozes i da skroz odjavis telefon >>ako<< firma koja ti je dala VoIP moze da ti da lokalni broj. S tim sto u Yu ne mislim da ce to moci, PTT drzi monopol pa drzi.

Daklem u Yu ga neces koristiti lokalno, ali bi ti svejedno ustedeo para ako zoves inostranstvo. Samo treba videti koje od VoIP firmi prihvataju nacine placanja koji se uopste mogu izvesti iz Juge... lako je ako imas Vizu ili Mastercard karticu koja se napolju prihvata, a bez toga nisam siguran kako, mozda na PayPal. Samo i PayPal je iz Juge petljancija.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1266 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 4 sakrivenih i 1214 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, amaterSRB, Asparagus, Battlehammer, bladesu, Bobrock1, bojank, bokisha253, Botovac, Brana01, cenejac111, Centauro, DeerHunter, dencorr, dragoljub11987, Fabius, FileFinder, Georgius, Griffon vulture, ILGromovnik, Još malo pa deda, Kruger, kunktator, kuntalo, Lieutenant, Marko Marković, Mcdado, milan.vukovic, milutin134, mnn2, operniki, opt1, pein, procesor, rodoljub, sasa87, slonic_tonic, Srle993, stegonosa, t84dar, Tvrtko I, vaso1, vladaa012, vladulns, voja64, vukovi, W123, YU-UKI