Instalacija XP-drajveri

1

Instalacija XP-drajveri

offline
  • Pridružio: 11 Maj 2004
  • Poruke: 145
  • Gde živiš: Novi Sad

Po prvi put bih da instaliram XP.Sve mi je koliko-toliko jasno osim kako sa drajverima.Da li su svi drajveri koji mi trebaju oni u Windows/Driver Cache/i386/driver.cab i sp1.cab?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Drajvere za uređaje i hardver koje poseduješ imaš na CD-ovima koje si dobio uz kompjuter/uređaj, a verovatno ti za dobar deo hardvera neće ni trebati jer će Windows sve sam lepo prepoznati. Ja ti predlažem da pošto to radiš prvi put prvo pogledaš šta sve imaš od hardvera u kompu, pogledaš imaš li instalacione CD-ove za sve to, pa tek onda da kreneš sa instalaciom Windowsa, pošto bi moglo biti jako zanimljivo ako kasno ukapiraš da nemaš drajver za grafičku recimo Smile...



offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 799
  • Gde živiš: Beograd

ako znas koji su ti uredjaji a nemas drajvere vidi temu
http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=12405
tu ces naci dosta linkova o najzastupljenijim hardverima kod nas
pozdrav

offline
  • Pridružio: 11 Maj 2004
  • Poruke: 145
  • Gde živiš: Novi Sad

Znači Windows ne pamti na nekom mestu drajvere koji su instalirani na njemu?Ima neku svoju bazu drajvera koja se ne dopunjuje naknadno instaliranim?Gde se nalaze drajveri i da li treba da ih skinem posebno na CD ako imam instalacioni CD.
P.S.Nikakve CD-e nisam dobio uz kompjuter/uređaje(moja glupost i neznanje)

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Drajvere koje dobiješ uz instalacioni Cd .. je baza koja je bila napravljena/sakupljena u vreme izdavanja operativnog sistema.
Baza se dopunjuje sa Service Pack'om .. koji eventualno instaliraš naknadno.
Drajvere možeš pokupiti i sa WindowsUpdate opcijom mada je preporuka da sam skidaš novije verzije ili ih pozajmiš od nekog ko ih već ima.

offline
  • Pridružio: 11 Maj 2004
  • Poruke: 145
  • Gde živiš: Novi Sad

Imam instalacioni sa SP1.Da li to znači da ako mi je sve radilo kako treba a ja nisam ništa dodavao i menjao(komponente,drajvere...) da su mi svi potrebni drajveri u bazi.

offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Ne znači pošto su ti u servisu gde si kupio komp prvi put instalirali sve što je trebalo sa CD-ova koje sam pomenuo u svom prvom postu, a sada te drajvere moraš sam da instaliraš pošto ti 99% Win neće sve prepoznati!

offline
  • Pridružio: 11 Maj 2004
  • Poruke: 145
  • Gde živiš: Novi Sad

Hvala.Mislim da ću posetiti derane kod kojih je kupljen računar.

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 799
  • Gde živiš: Beograd

ili uzmes garantni list od kompa pa krenes redom
modem taj i taj
graficka ta i ta
stampac taj i taj
skener taj i taj
zvuk (ako je onboard-onda posetis derane a i nemoras)
....
pa lepo na net odnekud (prijatelj, caffee ...) i polagano krenes da skidas drajvere i kada ih instaliras lepo ih bekapujes sa
http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/My-Drivers.shtml
ili i nemoras posto imas CD (pretpostavljam da ces to sto skidas da snimis na CD).

offline
  • Pridružio: 11 Maj 2004
  • Poruke: 145
  • Gde živiš: Novi Sad

Pošto je jasno da sa drajverima nisam dobro prošao da vidim da li ću sa zakrpama imati više sreće.Negde sam pronašao da se sve zakrpe nalaze u Windows/ Sofware Distribution/Download.Da li je to tačno?Da li to znači da ne moram posle reinstalacije da ih skidam ponovo?Kako da te zakrpe ponovo aktiviram?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1213 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 2 sakrivenih i 1174 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Areal84, Asparagus, bigfoot, Bobrock1, Boris BM, Centauro, Dorcolac, FOX, GandorCC, ILGromovnik, Karla, Kriglord, Kubovac, Lieutenant, lord sir giga, Lucije Kvint, marsovac 2, MIg, minmatar34957, miodrag, mkukoleca, nedeljkovici, nenad81, nick79, Papadubi, procesor, Rakenica, royst33, saputnik plavetnila, Stanlio, stegonosa, vandrej, Vlad000, wolf1, Zimbabwe, zziko