CVS - Computer Vision Syndrome

CVS - Computer Vision Syndrome

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2005
  • Poruke: 42

Computer Vision Syndrome
Computer Vision Syndrome (CVS) is the complex of eye and vision-related problems associated with computer use. The primary symptoms are eyestrain, blurred vision, dry and irritated eyes, tired eyes, and headaches. Neck and backaches can also be related to the way that we use our eyes at the computer.

Many computer users have Computer Vision Syndrome (CVS). Studies show that 50% - 90% of computer users experience the symptoms of CVS.

The good news is that the eye and vision symptoms and problems of CVS can usually be alleviated by good eye care and/or by changes in the work environment

testovi i saveti i vise o cvs
allaboutvision.com/cvs/
doctorergo.com/main.shtml
vision-therapy.com
cvconsulting.com
healthycomputing.com



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Sa godinama primećujem neke smetnje kad je hladno vreme vidim mutno povremeno.
Na testovima na kojima sam bio imam ok vid ali jedno je sigurno monitor kvari oči lagano ali sigurno.



offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

@ Goran
i te kako kvari... Pogotovo za one sa krsh monitorima kojih je najvise...

offline
  • Pridružio: 10 Apr 2005
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Jelisejsko polje

Jedan mali test za proveru toga koliko ste pokvarili vaše oči na CRT monitoru (monitori sa katodnim cevima, oni ogromni).

Otidite kod nekog prijatelja koji poseduje TFT monitor (monitor bez katodne cevi, oni tanki, lepi Smile ) i zamolite ga da provedete neko vreme za istim. Nakon 2-3h buljenja u ekran, vratite se kući i sedite za vaš voljeni CRT. Primećujete razliku?

Upravo razlika izmedju frekvence osveženja slike monitora TFT i CRT ekrana doprinosi bolovima u očima. Kada gledate televizor (neke kod nas novije generacije) gledate ga na nekih 100Hz, kod TFT monitora takođe približno tome, dok kod CRT monitora to ide od 65-80Hz, međutim razlika je očigledna. Ako ne verujete, probajte sa ovim što sam vam rekao.

Još jedan razlog da štedite pare za TFT (Ne prodajem monitore, samo moram da naglasim koliko je bitno za zdravlje) je taj što ne zrači.

Eto...
Ako nekoga zanima nešto više neka mi piše na p.p. Rado ću mu odgovoriti.

Pozdrav i dobrodošao ja...ovo mi je prva poruka

p.s. Izvinjavam se stručnijim ljudima, ako sam nešto loše forumulisao. Hteo sam najlakšim jezikom da objasnim značaj dobrog monitora.

offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

ili lepo das 500eura lcd monitor 0% zraci i nemoras da brines ili neki tft

offline
  • Pridružio: 10 Apr 2005
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Jelisejsko polje

Cekaj, a koja je razlika izmedju TFTa i LCDa ?

offline
  • Pridružio: 25 Jan 2005
  • Poruke: 525
  • Gde živiš: beograd

Ali zato bad-pixel ume tako da te iznervira da ti dodje da polomis monitor.

offline
  • Pridružio: 10 Apr 2005
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Jelisejsko polje

ko zna zasto je to dobro Very Happy

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1279 korisnika na forumu :: 36 registrovanih, 7 sakrivenih i 1236 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, bagor10, bigfoot, Bokiboks, CikaKURE, debeli, Dimitrise93, Dorcolac, draganl, Georgius, hooraay, ikan, kuntalo, lord sir giga, Marko Marković, mercedesamg, Mi lao shu, milenko crazy north, milimoj, Milometer, milos.cbr, Mixelotti, pein, repac, S2M, Skywhaler, Sumadija34, suton, t84dar, Toper, Trpe Grozni, vasa.93, voja64, zlaya011, Zoca