Kompresovanje DV fajlova

1

Kompresovanje DV fajlova

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2005
  • Poruke: 358
  • Gde živiš: Naissus

Imam kameru Sony DV i filmove koje snimam prebacujem nekompresovane na hard (13Gb=1 sat materijala) uz pomoc pinacle studia. Pokusao sam i da odmah prilikom prebacivanj odmah kompresujem ali rezultujuci snimci su dosta losi. Sada tako nekompresovan materijal prebacen na hard zelim da kompresujem u divx ili mpeg2. Imam skinut Cinema Craft Encoder i treba mi savet oko silnih podesenja za bitrate i slicno...
Ili mozda neki bolji predlog?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: S R B I J A

Pa ako vec koristis pinnacle studio za capture uradi preko njega konvertovanje u mpeg2.Ja to bas radim sa pinnacle i rezultati su odlicni.Koristim samo taj program za pravljenje mpeg fajlova od DV.

Za Cinema Craft Encoder ne znam nikad nisam radio u njemu.

Mozes koristiti jod dva odlicna programa.Tmpgenc plus je odlican i Sony architect gde mozes napraviti i fenomenalne scene(chapters).

Za prebacivanje u divx je odlican virtual dub.Znaci ubacis DV fajl u virtual dub I onda primenis dva filtera.Prvi je deinterlance a drugi resize.Mozes koliko hoces filtera da ubacis ali ovo ti je nesto sto je zaista potrebno(bar u vecini slucajeva)

pozdrav



offline
  • Rashko 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 21
  • Gde živiš: Srbija,Lajkovac

Ja bih ti preporucio da nabavis program Adobe premiere pro 6.0 ili 6.5
Ja njih koristim za prebacivanje sa DV kamere,i dali su do sada odlicne rezultate .

A sto se tice kompresije to ti je najbolje da radis preko Dr.DIVX-a .On fajl od 6Gb kompresuje na 160 Mb a kvalitet slike je odlican.

Ja ove programe koristim vec duze vreme i da ti kazem ,ODLICNI su!!!

Ako nesto uradis ,javi nam!!!! Cool Cool Razz Idea Idea Mr. Green

offline
  • Pridružio: 21 Jan 2004
  • Poruke: 416
  • Gde živiš: Indjija

offline
  • degile 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Jun 2004
  • Poruke: 11
  • Gde živiš: Surdulica

Ko je koristio Pinacle taj zna sta je muka. Ako imas slabiju masinu neces nista dobiti ni sa Adobe premierom.
Moj prijateljski savet je WinDvd creator. Sasvim solidno radi posao a i ne zauzima puno resursa.
Sto se tice DivX i ja se slazem da probas sa DrDivX - om, mozes da ga podesis da ti pravi fajlove odredjene velicine itd...
E da, i koliko brzu plocu imas zavisi u kojoj ces rezoluciji da vrsis capture,
640x480 je zadovoljavajuce, dok je 720x576 odlicno. Frame rate je 25, a je Bit Rate: 7200 Kbits/sec

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: S R B I J A

degile ::
E da, i koliko brzu plocu imas zavisi u kojoj ces rezoluciji da vrsis capture,


E ajde ovo objasni molim te.Treba imati dobru plocu, ali to sto si reko je potpuno netacno.Treba imati sto bolji procesor to je primarno, pa da imas makar gigabajt memorije.I najjeftinija ploca ce da odradi posao odlicno.

Pinnacle u verziji 9.3.5 radi najbolje, odnosno nije bagovita kao cista verzija 9.

Za prebacivanje u divx odlicno resenje je dr. divx, i virtual dub.Vise od ta dva programa ne bi koristio za prebacivanje u divx.

Za prebacivanje u dvd kao sto sam objasnio u par postova iznad

pozdrav

offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Citat:Za prebacivanje u divx odlicno resenje je dr. divx, i virtual dub.Vise od ta dva programa ne bi koristio za prebacivanje u divx.

Jako lepa kombinacija koju i sam koristim Wink

offline
  • Pridružio: 29 Jan 2005
  • Poruke: 684
  • Gde živiš: Uzice

VirtualDub je bolji od DrDivx jer ima mnooogo vise opcija tipa Filters, a i mozes da biras koji ces kodek da koristis i jos mnogo toga sto DrDivx nema.

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: S R B I J A

Znate da skoro sve filtere koje koristi virtual dub moze da koristi i dr divx.

Nije mi sad instaliran dr divx. ali u program files-dr divx, ima jedan folder koje se zove plugins.Tu ubacite filtere od virtual dub-a.I videcete da skoro svi filteri ce raditi u dr divx-u

pozdrav

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2004
  • Poruke: 1268
  • Gde živiš: Subotica

dr divx za divx

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1212 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 9 sakrivenih i 1162 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, _Petar, AC-DC, ajo baba, Atomski čoban, Bobrock1, Brana01, BRATORIII, Dimitrise93, Djokkinen, doktor1964, DonRumataEstorski, Dorcolac, FileFinder, flash12, frenki1986, Insan, Istman, kolle.the.kid, krkalon, Kubovac, kunktator, Lieutenant, ljubacv, Mercury, milenko crazy north, Milometer, panzerwaffe, samsung, savaskytec, ser.hill, Smajser, Srle993, StepskiVuk, suton, Trpe Grozni, Tvrtko I, VJ, voja64, wolf431, 79693