Adobe kupuje Macromediju

Adobe kupuje Macromediju

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Adobe je izjavio da je skonacno sklopljen sporazum o kupovini Macromedije za 3.4 milijarde USD.

Izvor: http://www.geekzone.co.nz/content.asp?ContentId=4371



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

Ovo mi se ne dopada, ne zbog toga što Adobe pravi loše ili lošije programe od Macromedie, već čisto zbog toga što se ovim stvara korak ka monopolu ne jednom polju softverske scene.

Eto, možda ćemo uskoro imati Adobeov multimedijalni "office". Very Happy

Ostalo im je još da kupe Microsoft. Laughing



offline
  • Pridružio: 16 Feb 2005
  • Poruke: 99
  • Gde živiš: Niš , Srbija

Ne verujem da bi ikada kupili M$ jer mislim da je i politika Firme Adobe vise usperena na Apple . Tako neka se cuvaju "jabukari"

Dopuna: 19 Apr 2005 0:23

Pokopace njega Bili ja ti kazem Smile

Dopuna: 19 Apr 2005 0:24

tj Otkopace nega Bili ja ti kazem Smile (mislim da tako ide recenica)

offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

Naravno da bi prije kupili Apple (znaju oni šta je bolje). Laughing Wink

Ali da se vratimo temi. Wink

Adobe Flash (al' to glupo zvuči). Shocked

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Adobe Dreamweaver ... Smile

verovatno ce jos neko vreme koristiti ime Macromedia cisto da ne bi bilo zabune a ko zna mozda ni nece promeniti ime tim proizvodima

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Pa sad imaju duplirano

Fireworx - PhotoShop/ImageReady
Dreamweaver - GoLive
Flash - LiveMotion
FreeHand - Illustrator

Koro svi udarni proizvodi im se preklapaju... neke ce sigurno da pokopaju... moj tip je d ace da prezive sa sadasnjim nazivima

PhotoShop
Flash
Illustrator

Tj da ce ideja vodilja da im bude zastuplejnost na trzistu.

Dopuna: 19 Apr 2005 13:06

Inace govorilo se pre jedno godinu dve da ce Sony da kupi Apple... a najveci shareholder u Apply je verovali ili ne MS.

offline
  • Pridružio: 25 Jan 2005
  • Poruke: 525
  • Gde živiš: beograd

Ovo vec predstavlja malo zescu globalizaciju.
A sta je sa onim da konkurencija stvara kvalitet. Ovako mi se cini da ce posebno da pukne Fireworks (koji je inace i bio kompatibilan sa .psd fajlovima) jer je inace u svetu Photoshop vise "proguran".
Cini mi se da je ovim poslom vise dobio Adobe dok ce Macromedia sada da radi neke plug-inove i integracije za Adobe proizvode. Jos ako spoje neke aplikacije kolika ce biti njihova cena (zna se da je Adobe mnogo skup).

Flash je napravio sopstveni brand i standard na internetu i njemu ovi "poslovi" nisu trebali.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

ako budu menjali, moram flash ponovo da ucim Smile. to ne valja...
nadam se da izmene nece biti ogromne razlike.

offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

Fireworks ima dobar koncept za korisnika, odnosno koncept brze pripreme grafike za web, kao program gotovo isključivo za web grafiku, za razliku od PS-a i propuštanja kroz ImageReady, i nešto komplikovanijeg procesa koji je u Fireworksu banalizovan.

Vjerovatno će preživjeti Dreamweaver, Flash, Director i ColdFussion, a Fireworks postati Image Ready i prodavati se nezavisno od Photoshopa.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1196 korisnika na forumu :: 45 registrovanih, 10 sakrivenih i 1141 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., Apok, babaroga, bokisha253, Boris Bosiljčić, BORUTUS, Bubili, Bubimir, cemix, croato, DENIRO, Dimitrise93, DPera, dule10savic, GenZee, goxin, ikan, Kruger, Kubovac, KUZMAR, Lieutenant, ljuba, Luka Blažević, mercedesamg, milenko crazy north, Miroljub1979, MiroslavD, mkukoleca, naki011, ostoja, pein, prle122, royst33, sasakrajina, Shinobi, sickmouse, suponik, taz1cl, vathra, VJ, vladulns, voja64, VP6919, |_MeD_|