IRC - Chat preko browsera radi sporo

IRC - Chat preko browsera radi sporo

offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

resio sam problem. i sada mogu da ide na priconicu. e ovako
npr. kad odem na krstaricu na pricaonicu sve pocne da secka uzasno sta da radim
i jos nesto mogu na chat (pricaonicu) da idem samo sa IE a sa mozilom nemogu zasto help hvala unapred Sad Sad

Dopuna: 19 Apr 2005 11:39

e znaci niko d ovoliko ljudi nezna sta je u pitanju aaaaaaaaa



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Preko IE moze a preko Mozille ne mozes zato sto nemas potreban PLUGIN za izvrsavanje te skripte. Po defaultu se ne nalazi u mozlli v3ec moras da je instaliras naknadno ako ti je potrebna.
Sto se tice seckanja i meni secka kada idem preko provsera, sto je i sasvim normalno. Nije to neko seckanje ali jeste vidno usporenje. Zato uzmi neki IRC klijent i Chat ce ti raditi bez problema. Preporucio bi ti MIRC. www.mirc.com



offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

a gde mogu da skinem te pluginove hocu da idem na chat preko mozile zato sto IE ima mnogo rupa

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Sa Krstaricinog sajta:
Citat:Ukoliko vaš čitač nema ugrađenu Java podršku koja je neophodna za funkcionisanje Pričaonice (obično je to slučaj sa Windows XP), instalirajte Java Virtual Machine.

http://irc.krstarica.com/applet/msjavx86.exe

offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

a pa imam ja ( java virtual machine) to je za one koje mogu da idu na chat

ps aj ako znas neki sajt za plugins da ih skinem sve

aje posto mi svi preporucuju MiRc probacu ga a meni izgleda komplikovano Sad

Dopuna: 19 Apr 2005 21:29

@ NuLLCoDe aj posto sam instalirao MiRc aj kazi neke opcije
npr. kako da vidim sve sobe na krstarici

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Ovde http://apatin.bizhat.com/uputstvo.html imas detaljno uputstvo kako da podesis mirc da bi pristupio nekom od IRC servera. Mislim da je u uputstvu podesavano za krstaricu. Da bi izlistao sve kanale sluzi cetvrta ikonica s leva koje imas na onom panelu gore. Kada prevuces kursor na nju ispisace ti Get List.

offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

@ NuLLCoDe Hvala ti za ovo stvarno je dobar mirc i ovaj sajt Smile Smile Smile Cool

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1215 korisnika na forumu :: 42 registrovanih, 11 sakrivenih i 1162 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, Andrija357, aramis s, comi_pfc, Denaya, Dimitrise93, dragoljub11987, FOX, Georgius, hatman, ikan, Istman, ivica976, Karla, kjkszpj, Kriglord, Kubovac, kybonacci, ladro, laki_bb, M1los, Milometer, Mixelotti, nemkea71, Pakito93, panzerwaffe, pein, Pohovani_00, Recce, RJ, Sale.S, sasa76, Shinobi, solic, Srle993, stankolich, Stefan M, stegonosa, Tvrtko I, vathra, vukovi, 125