Ezula i ISTbar

1

Ezula i ISTbar

offline
  • goust  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2005
  • Poruke: 1799

Ezula Adware hkey_classes_root\clsid\{4115122b-85ff-4dd3-9515-f075bede5eb5}\inprocserver32 value:threadingmodel.

ISTbar Hijacker
C:\Program Files\common files\totem shared


Moze li neko da mi objasni sta je ovo konkretno. Sasvim slucajno sam instalirao Yahoo Anti-Spy u tool baru i odmah mi je pronasao ova *ovna.
Nemam pojma odakle sam ih pokupio, iako mi radi uredno i AD-Aware SE Professional i S&D 1.3. i KAV Personal i Spyware Blaster 3.3. kao I ZA 5.5.094.000. Svi zastitni programi se dnevno azuriraju.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Apr 2005
  • Poruke: 26

To ti je deo pach-a koji se aotomatski skida kod XP-a.Nemoj dzabe da brines.Prosto..



offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

to je adware koji dodaje toolbar u IE i prikazuje popup-ove koji uglavnom usmeravaju ka za-odrasle-o sajtovima.
Jednostavno ga ukloni.

offline
  • goust  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2005
  • Poruke: 1799

Uklonio sam djubre, ali da li sad to ima veze sa Updateom KAV. Kako sam uklonio spijune, tako mi vise ne radi updater. "The updater failed to connect with the update servers Chek your internet settings and try again". Vratio sam sva podesavanja na default i ne vredi.
A cini mi se da mi ni Search u start meniju uopste ne funkcionise, cak ga ni ne startuje.

offline
  • Pridružio: 25 Apr 2004
  • Poruke: 159
  • Gde živiš: Novi Sad

Pogledaj da ti nije u IE chekirano "Work Offline".

Navedeni error dobijas kada KAV nema pristup mrezi at all bas zbog toga ili zbog lose namestenog firewall-a, ako ga koristis.

Ja sam se tri dana patio zbog iste stvari, mislim na KAV update, a onda sam ukapirao da je moja pametna sestra stavila offline varijantu u IE, koji stoji za ukras.

Logicno da nisam shvatio odmah, posto ga ni ne koristim.

offline
  • goust  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2005
  • Poruke: 1799

Hvala na savetima, evo radi update. Bio si u pravu za offline, ali zasto ne radi search iz start menija?

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

@goust
A jel ti search uopste funkcionise, mislim u globalu ( na pr: desni klik na neki folder pa search, ili samo taj search iz startnog menija ti ne radi ?
Problem ces sigurno resiti repair-om sistema, ali ajde prvo odgovori na ovo.
Poz.

offline
  • goust  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2005
  • Poruke: 1799

Ne radi mi samo search iz start menija. Svi ostali rade ok.

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

A jel radi onaj search sto ti se javlja kada kliknes desni klik na My Computer ? Ako radi znaci da nema problema i ubuduce na taj nacin vrsi search.

offline
  • goust  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2005
  • Poruke: 1799

hehehehe. alal vera majstore. ne radi mi na desni klik ni jedan search. jedino radi kad otvorim prozor u toolbaru.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1379 korisnika na forumu :: 32 registrovanih, 5 sakrivenih i 1342 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ageofloneliness, Arahne, bojcistv, celik, d bos, darkangel, Dorcolac, Dukelander, GandorCC, hatman, kinez88, Kubovac, Magistar78, MB120mm, Mixelotti, nedeljkovici, Nemanja.M, nenaddz, powSrb, procesor, royst33, S2M, Shinobi, Skywhaler, Toper, Trpe Grozni, vathra, VitezKoja, Vlada78, YugoSlav, zlaya011