Kako snimiti desktop ?

1

Kako snimiti desktop ?

offline
  • Pridružio: 27 Jan 2005
  • Poruke: 142
  • Gde živiš: Mladenovac

Kako bre snimite deskop?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

@pedja77

Evo ovako, pritisnes taster PRINT SCREEN i onda pokrenes recimo A. Photoshop ili recimo Windows-ov Pain i onda samo NEW pa PASTE i sacuvas sliku u jpg ili bmp. Posle toga ides nas Upload File sto ti se nalazi ovde gde pises odgovor i nadjes tu sliku gde si slinio u uradis upload. Onda samo iskopiras lokaciju tvoje slike sto si dobio i to je to.



offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

@pedja77

Nemoj da snimas sliku kao .bmp, bice ogromna i neces moci da je posaljes, snimi je kao jpg.

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

ne ne...Najbolji je GIF format (samo sto u paintu prijavljuje da kao nesto gubi boje????)...Kada sacuvas sa Infran view-om ili ACD See-om onda je gif svega 10-250 kb (a bmp ima po 1-3 MB) i ne gubi na kvalitetu slike Wink

evo jos jedne moje dobre fotke (slika se najbolje vidi u 1280x1024 ali je slikana u 1024x768-):


https://www.mycity.rs/must-login.png

offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Ne gubi na kvalitetu? Lol, pa pogledaj na sta lici ova tvoja slika... Jos kako se gube boje Very Happy. Gif je dobar ako na slici ima samo par boja, ali ako ima puno boja onda je Jpeg najbolji i kraj diskusije! Ako ne verujes probaj i sam, posto ovo nije moje licno misljenje nego je to jednostavno cinjenica...

Ali da ne idem vise u off Very Happy...

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

da je gledanna netu je i vise nego dovoljno... Kod JPEG-a se kada nesto napises (recimo paint) ono texta nesto zabaguje i zaglupi da oko slova imaju neke mrlje....Zato sam ja odavno prestao da radim za JPEG-om Wink

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Ok malo razjasnjenje pojmova

GIF format radi samo sa tzv. Indexiranom paletom... to znaci radi dobro samo ako na slici nema vise od 256 boja. Ukoliko to nije slucaj dolazi do gubitka boje... Gif koristi alg. za kompresiju slike kod koga ne dolazi do gubitaka u kvalitetu slike.

JPG radi za true color silke 16miliona boja dakle nema gubitka boja na slici. Algoritam za kompresiju koji koristi JPG moze da dovede do gubitka kvaliteta slike ali samo ako je stepen kompresije previse veliki (ovo se moze podesiti)... to su te mrlje oko teksta i slicno (ne secam se dal Paint daje da se podesi stepen kompresije)

Genrealno JPG daje manje slike od GIF formata i treba ga koristiti sto cesce.

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

ok stnx stane ali ja i dalje stojim da je za snimanje za net najbolji gif.... Ok gresim ali ipak to je moje uverenje Wink

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Ok jos malo pojasnjenja...

JPG zapravo u sebi podrzava pored standardnog algoritma za kompresiju (sa gubitcima) i jos 3 lagoritma od kojih je jedan lossless tj. bez gubitaka. Ovaj algoritam je istovetan kao alg. koji koristi GIF format.

Ako vec nemas poverenja u JPG mozes slobodno da koristis PNG format koji je u neku ruku prosirenje GIF formata (podrzava kompresiju bez gubitaka kao osnovnu) i nema ogranicenja sto se tice broja boja.

Nema nikakvog razloga koristiti GIF za pamcenje slika za mrezu pogotovo zato sto je stepen kompresije mnogo manji.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

@ krak

Paint baguje te slike zato sto je to Paint.
zasto Photoshop to nika ne uradi Wink
ako mi treba sjasna slika u jpeg formatu, normalno da necu da je radim u Paintu Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1008 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 7 sakrivenih i 960 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Alibaba1981, aramis s, BlekMen, Boris90, Brana01, bufanje, dmdr, draganca, Dukelander, FOX, Frunze, ivan979, kairos, Kibice, Kubovac, kybonacci, ladro, laurusri, ljuba, M1los, manda87, Marko.anticc, menges, mihajlo.hrin, milenko crazy north, Motocar, nemkea71, opt1, sasa87, sickmouse, sombrero, Steeeefan, VJ, voja64, YU-UKI, zdrebac, Zerajic, zillbg, Čivi, 79693