Koji je operativni sistem najpopularniji posle win-a i lin-a

3

Koji je operativni sistem najpopularniji posle win-a i lin-a

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

OS X je delom OpenSource, graficki interfejs nije.
Ono sto je OpenSource u OS X-u je skupljeno pod projektom Darwin, a to je onaj deo nasledjen od NeXT-a i prilagodjen MAC arhitekturi i potrebama.
Teoretski moze da se kompajlira i za x86, ali je podrska za drajvere ocajna. Podrzani su samo, naravno, drajveri za MAC hardver.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

I sta smo zakljucili koji je to OS najpopularniji posle win i lin?



offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

@SSpin

DOS, mislim na OS, ne na stranku Smile

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

SSpin ::I sta smo zakljucili koji je to OS najpopularniji posle win i lin?

Svako ima svoje misljenje. Neki misle da je to DOS, neki da je OS X, neki da su BSD sistemi... Pa ti sam odluci. Wink

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

NuLLCoDe ::SSpin ::I sta smo zakljucili koji je to OS najpopularniji posle win i lin?

Svako ima svoje misljenje. Neki misle da je to DOS, neki da je OS X, neki da su BSD sistemi... Pa ti sam odluci. Wink


pa nije te pitao da li volis sarmu ili picu zar ne?
Vec koji je OS najpopularniji posle win i lin.Znaci tu idu argumenti....

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Pa ko favorizuje neki OS i logicno je da navede argumente zbog cega ima takvo misljenje o tom OS-u. Mada on je pitao koji je najpopularniji, a o tome ne odlucujemo mi vec statistika. Tu mi ne mozemo nista. Smile

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

NullCode ti si bese onaj sto izjavi citiram Mr. Green

Citat:Solaris,
Distribucija linuxa, malo drugacija



lol

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2003
  • Poruke: 207
  • Gde živiš: Beograd

Statistika - gomila sredjenih besmislica koje ne govore ama bas nista o realnosti i koje ama bas nikog ne zanimaju.SmileSmileSmile

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

nightweaver ::Statistika - gomila sredjenih besmislica koje ne govore ama bas nista o realnosti i koje ama bas nikog ne zanimaju.SmileSmileSmile

da ja mislim da je BSD najpopularniji na svetu samo sto to zlobnici kriju Mr. Green

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

@iNSPIRED
Voleo bi da znam gde si to nasao posto sam upravo prevrnuo ceo MC i ne mogu da nadjem to gde sam napisao.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 981 korisnika na forumu :: 55 registrovanih, 8 sakrivenih i 918 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., amstel, aramis s, Atomski čoban, bankulen, bestguarder, Bojadin Strumski, bojankrstc, bojcistv, Boris90, BORUTUS, BSD, bufanje, celik, Denaya, Dimitrije Paunovic, Doca, doklevise, Dorcolac, dule10savic, FileFinder, HrcAk47, ILGromovnik, Joco Skljoco, kolle.the.kid, kybonacci, Litostroton, ljubacv, macak44, mercedesamg, mikrimaus, MilosKop, MiroslavD, nebkv, nemkea71, pein, Petarvu, procesor, raptorsi, RJ, Shinobi, slonic_tonic, sombrero, sovanova95, SR-3m, theNedjeljko, Vatreni Zmaj, VJ, vlad4, vladaa012, voja64, VojvodaMisic, |_MeD_|, 79693