Necete verovati, ali nadjen je exploit za P4 HT tehnologiju

1

Necete verovati, ali nadjen je exploit za P4 HT tehnologiju

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Mozda je malo tesko za poverovati, ali je nadjen propust u Intelovoj implementaciji HT tehnologije u Intel Pentium Extreme Edition, Pentium 4, Mobile Pentium 4 i Xeon procesorima. Propust omogucava neprivilegovane korisnike da dodju do informacija na sistemu, koje su njima pod normalnim okolnostima nedostupne.

Trenutno, jedino resenje je iskljuciti Hyper Threading.

Vise o propustu na:
http://kerneltrap.org/node/5103



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Apr 2005
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: The Circle

LOL Laughing

Ah taj Intel.. Mr. Green



offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Cini mi se da to nije bas nova vest... ali evo jos par clanaka

http://www.daemonology.net/hyperthreading-considered-harmful/
Late October, 2004: Initial discovery. Wink
Do I need to worry about my home computer?
Probably not. This security flaw is primarily a problem for servers.

http://www.esat.kuleuven.ac.be/sista-cosic-docarch/template.php?page=activities
Fri, 4 Mar 2005 COSIC seminar - Other People's Cache - HyperAttacks with HyperThreading - Dag Arne Osvik, Norway

http://www.eweek.com/article2/0,1759,1815954,00.asp
Instead of being executed from the outside, such an attack is more likely to be mounted from the inside, such as by a company employee attempting to winnow away cryptographic keys and use them to pilfer other data from a specific server.
---
"In order for this particular exploit to be launched in a system, the system has to already have been compromised," High said. "If your system has already been penetrated—either with malicious intent or not—you're already exposed to many less-complex attacks. This one would work, but it's not that it's an exclusive approach."

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2005
  • Poruke: 5

Ja ne treba da brinem zbog toga, meni je HT inace iskljucen
jerbo kad ga ukljucim restartuje se posle nekog vremena npr, u igricama a o umrezavanju sa ukljucenim HT ne smem ni da pomislim.
Ako neko ima nekakvo iskustvo ili poznaje neki link nek okaci ovde.
Hvala!

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Ja koristim HT bez ikakvih problema, tvoj racunar ima nekih drugih problema ako se restartuje tokom rada, npr slabo napajanje koje popusti kad graficka povuce svoj deo

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2005
  • Poruke: 5

Mogu da razumem i to da je mozda napajanje slabije ali restarta nema kad igram neku igru bez ukljucenog HT.
Ili kad sam pokusao da se umrezim sa drugim racunarom preko USB Virtual adaptera, sve je bilo dobro dok nisam usao u drugi racunar i pokusao da preuzmem neke podatke, puf restart, sve je to bilo sa ukljucenim HT.
Medjutim svega toga nema kada iskljucim HT, normalno peuzimam podatke sa drugog racunara preko istog tog adaptera, normalno igram igre na High podesavanjima grafike.
Ako nesto znaci, onog momenta kada se restartuje ispise mi poruku na plavom ekranu DRIVER_IRQL_IS_NOT_LESS_OR_EQUAL pa brojcani zapis te greske 0x000000D1 koji sam trazio po Microsoft-ovim podrska sajtovima ali sve su bile vezane za servere.
Mislio sam da nije mozda zbog HT-a pa sam probavao sve i svasta ali ne vredi. Sad ga drzim iskljucenog i nemam problema a hocu da otklonim taj problem. Da li je do samog Windows-a problem ili nesto nije proslo glatko tokom instalacije nemam snage vise da razmisljam.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Jel imas Windows XP SP2?

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2005
  • Poruke: 5

Da, koristim Windows XP Pro SP2 sa svim latest upgrade-ima.

offline
  • Pridružio: 21 Nov 2004
  • Poruke: 280
  • Gde živiš: Vranje

a da li ce ikada oni da naprave nesto bez propusta !? :rollingeyes:

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Napraviti softer bez greske je moguce samo u idealnom svetu u kom mi ne zivimo. Ako nisi zadovoljan sa MS softverom predji na neki alternativni operativni sistem.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 909 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 9 sakrivenih i 857 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleksmajstor, anta, babaroga, bladesu, bojcistv, darios, darkangel, dekan.m, Denaya, Dukelander, FileFinder, GenZee, Georgius, goxin, Griffon vulture, Joja, kalens021, Karla, Kubovac, Leonov, Mcdado, mercedesamg, Milometer, MiroslavD, Mixelotti, mnn2, nenad81, nuke92, ostoja, pein, Ripanjac, sasa87, sokojet, Stanlio, stegonosa, tubular, vathra, voja64, YugoSlav, zeo, ZetaMan, žeks62