Prava usera - zabrana instaliranja, pristup folderima kako?

Prava usera - zabrana instaliranja, pristup folderima kako?

offline
  • Raco 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 16 Maj 2005
  • Poruke: 1

Tek sam se uclanio na ovaj forum pa se unapred izvinjavam ukoliko je ova tema vec bila.

Za potrebe jednog internet kluba trebao bih da kreiram usera kojiem su oduzeta sva prava osim koriscenja odredjenih programa i snimanja i izmene fajlova samo na D particiji. Znaci da nema pravo instaliranja, brisanja na C particiji, pristupa folderima na C particiji itd...

Kreirao sam usera "skola" i on se nalazi u grupi users i lomitiran je, medjutim i dalje moze da instalira, a kad idem desni klik na neki folder kom hocu da zabranim pristup nedaje mi security tab, gde gresim?

Unapred hvala!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

Koliko je meni poznato windows security je omogucen samo na ntfs particijama i vezuje se samo za My Documents folder.
Sto se tice stelovanja sta je dozvoljeno a sta ne : Start > Run > gpedit.msc > Enter pa procepkraj po tim opcijama, nisam na windowsu sad tako da ne mogu nista konkretnije da ti kazem.



offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 799
  • Gde živiš: Beograd

http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=12638&highlight=

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Ja sam sa drugom za jednu igraonicu podesio upravo preko gpedit.msc zajedno sa NTFS-om.
Posto je bilo problema oko brisanja ikonica sa desktopa pa smo morali da i to onemogucimo sa NTFS dozvolama.
Situacija je ovde malo drugacija posto je to Internet caffe pa svako sa neta moze da skine sta zeli i da instalira, ali jednostavna zabrana pisanja po systemskoj particiji bi resila taj problem.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1081 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 6 sakrivenih i 1032 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, Andrija357, atmel, babaroga, ccoogg123, cer, Denaya, DragoslavS, flash12, FOX, ikan, Karla, Krvava Devetka, Kubovac, laurusri, Lošmi, marsovac 2, mercedesamg, Mi lao shu, mikrimaus, mile09, milutin134, mrav pesadinac, nemkea71, ozzy, panonski mornar, Polemarchoi, rasok, ruger357, S2M, slonic_tonic, spqr5, Srki94, Srle993, Tas011, Trpe Grozni, vathra, Vlada1389, wizzardone, wolverined4, Zoca, žeks62, 79693