Pronadjen dijagram Nacisticke atomske bombe

Pronadjen dijagram Nacisticke atomske bombe

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Vec je bilo mnogo price o tome koliko su nacisti bili blizu do proizvodnje atomske bombe. Sve ove price su kontroverzne ali se vecina istoricara slaze da je nemacka bila dosta daleko od proizvodnje klasicne atomske bombe. Glavna prepreka bio im je nedostatak potrebne kolicine uranijuma.

Novo otkriveni dijagram mozda govori u prilog tome da su nemci pokusali d akombinuju neku vrstu rakete (nalik na V2) s nekom vrstom mini-nuklearne naprave. Izgleda da im je nedostajalo oko 6 meseci za zavrsetak projekta.

Dijagram je izgleda nastao u prvim danim posle rata a deo je teksta koji govori o radu nemackih naucnika tokom rata. Tekstu nedostaju naslovna strana tako da nema podataka o tome ko ga je sacinio.

Vise o ovome:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4598955.stm



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 16 Sep 2003
  • Poruke: 160

Rat u evropi bi bio potpuno drugaciji... Izvukla bi se Nemacka a to je dobro - duzi rat i jos posla za istoricare Wink

Ali uvek kazem: Stop nuklearnom oruzju!

Suvise brzo se tako resavaju ratovi, sta cemo mi istoricari onda Smile Zamislite da tridesetogodisnji rat resen nuklearnom bombom. Pa o cemu bih ja napisao rad od 50 strana Smile

Sve ima i dobru i losu stranu.

Naravno ja karikiram, ali ko zna, mozda bi bilo i dobrih strana, ali nije stvar istoricara da pricaju: sta bi bilo kad bi bilo... to rade citaoci...

Dopuna: 02 Jun 2005 21:34

bas bih voleo da dodjem do radova Rainer Karlsch. Sigurno ce mu biti prava poslastica pisati rad o ovome



offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Meni je ostalo u sećanju iz emisija emitovanih pre 10-15 god. da su imali problem sa 'teškom vodom',
kao i sa diverzijama od strane engleske tajne službe koji su im postrojenja uništavali .. zalihe i sl.

Na Discavery'ju se može povremeno odgledati emisije vezane za WW2.

offline
  • Pridružio: 16 Sep 2003
  • Poruke: 160

Te emisije na Discoveriju ce jednom jednog dana biti nekome fenomenalan istorijski izvor, ko bude radio naprimer: Kako su pocetkom 21. veka ti i ti gledali na WW2

... a te emisije sada su... pa ja ih recimo ne volim

Vise volim da sam citam i istrazujem.

Mada ne mogu reci da gledam ovaj kanal cesto pa znam sve o njegovim emisijama, ali bar one koje sam ja gledao o WW2 su prilicno jadne, bez uvrede televiziji. Ne znam sta je u opisu ovog kanala. Ne znam kakav je njegov cilj, sta da prikazuje.

Ako je to kanal koji se bavi istorijskom naukom, onda nije dobro prikazivati emisije koje su 100% pod uticajem sadasnjeg drustva a pricaju o davno proslom vremenu.

Da bi oziveli proslo vreme, moraju probati da zive u njemu.

offline
  • Gibli 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 04 Mar 2005
  • Poruke: 520
  • Gde živiš: Zemun

Da li je tačno da su Nazisti poslali nacrte u Japan kada su videli da će izgubiti rat?

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

O ovome smo vec pricali:
http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=12100&highlight=

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

@Rosoner

Do sada najbolja definicija emisija o istoriji na TV...

offline
  • Pridružio: 16 Sep 2003
  • Poruke: 160

Gibli ::Da li je tačno da su Nazisti poslali nacrte u Japan kada su videli da će izgubiti rat?
Ne verujem da ti iko moze dati odgovor na to. Tek su sada pronadjeni nacrti a to da li su ih poslali ili ne je cisto nagadjanje. Morali bi da nadju to u nekom dokumentu, ili svedocenju ucesnika dogadjaja

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 895 korisnika na forumu :: 36 registrovanih, 3 sakrivenih i 856 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Arahne, Bokiboks, Cassius Clay, comi_pfc, Dvojac005, hologram, ikan, janbo, krkalon, ladro, Lieutenant, Lucije Kvint, Luka Blažević, Lutvo_Redzepagic, Magistar78, Mcdado, mercedesamg, Metanoja, milimoj, Nemanja.M, Neretva, NoOneEver Dreams, Panter, procesor, Ripanjac, sap, shone34, stegonosa, Sumadija34, Trpe Grozni, tubular, vathra, VJ, Vlada78, yrraf, Zoca