Kako instalirati na dva diska XP

1

Kako instalirati na dva diska XP

offline
  • artur 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 07 Jun 2005
  • Poruke: 7

Da li neko zna kako da instaliram na 2 hard diska XP SP2.
Kada ukljucim racunar da mogu da izaberem XP sa prvog ili drugog harda.

Da li mogu da skinem prvi ili drugi disk i da mi radi Windows.
Da li pri instalaciji XP-a staviti prvo jedan pa drugi disk ili zajedno.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 683
  • Gde živiš: Sr. Kamenica

Mislis da li neko zna kako da instaliras dva WinXP-a sa SP2, jedan na 1. HDD a drugi na 2. HDD Question

Ako je to jednostavno proteraj dve instalacije WinXP-a s tim da obratis paznju na koji HDD instaliras, cisto zbog vremena da ne stavis 2 puta na isti HDD i Very Happy posle instalacija treba da znas da podesavas BOOT-ovanja u BIOS-u, ili da ides tom tvojom varijantom ako skines jedan disk da ti se i s drugog boot-uje XP.



offline
  • Pridružio: 06 Mar 2005
  • Poruke: 150

Ili izvadis jedan disk pa na drugi instaliras xp.Onda taj izvadis i ubacis onaj drugi i na njega instaliras 2 xp.

offline
  • artur 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 07 Jun 2005
  • Poruke: 7

To sam mislio, ali nisam sve objasnio sta hocu.
Hocu pre nego sto se startuje windows da dobijem opciju koji hocu win, sa kog hard diska, a ne da stalno menjam u biosu butovanje.

Pitanje kako da podesim bios.
Imam plocu abit 133 raid. Na njoj su 4 konektora: ID1, ID2, ID3 i ID4. 3 i 4 su plave boje i oni su raid.
Prvi disk je u racunaru i vezan je na ID3 (primary master) a drugi je u fioci i vezan je na ID4 (secundary master). CD je vezan na ID1 (svi su podeseni kao master)
U biosu imam opcije pored ostalih za hard disk: HD0, HD1, HD2, HD2, i ATA 100. Koju opciju treba podesiti. Sta znaci HD0-3. Da li je HD0 ako je disk na ID1 a HD3 ako je na ID4 !

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

Mislim da ce ti sam ponuditi opciju da izaberes koji win hoces(doduse bice istovetne oznake),a u bios-u namesti kao first boot device,hd.

Dopuna: 11 Jun 2005 13:30

Mada mozes da stavis kao sve tri opcije cd-rom(tako je kod mene).

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 683
  • Gde živiš: Sr. Kamenica

U pravu je vladimir, jedino ako nisi nesto trece zamislio.

offline
  • artur 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 07 Jun 2005
  • Poruke: 7

Koju opciju da stavim u biosu kao first boot device, hdo, hd1, hd2, hd3 ili ATA 100. Ja mislim da treba da stavim ATA 100 ili nije bitno sta stavim jer sam dole ispod stavio opciju da sam pronadje boot device.

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 683
  • Gde živiš: Sr. Kamenica

Kontam, da ti treba HDD0 Wink

HDD0 primary master
HDD1 primary slave
HDD2 secondary master
HDD3 secondary slave

offline
  • artur 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 07 Jun 2005
  • Poruke: 7

Shocked OK, ali posto imam samo 2 diska onda je pri hdd0 a drugi hdd1, to se vidi u drugom biosu sa (ctrl+H).
Windows se butuje uvek sa prvog hdd-a bez obzira sta namestim u biosu. Kako da se butuje sa drugog. Evil or Very Mad

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Instaliraj 2x windows i on će izmeniti parametreu boot.ini fajlu i i maćeš ponuđeno
prilikom podizanja sistema koji želiš da pokreneš ..
Jel to abit BX 133 raid .. matična ploča ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 610 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 3 sakrivenih i 598 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., bigfoot, darios, goxin, Koridor, Mixelotti, radionica1, TBF1D, wizzardone