Nadjena najmanja ekstrasolarna planeta - slicna Zemlji

1

Nadjena najmanja ekstrasolarna planeta - slicna Zemlji

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

WASHINGTON - A planet that may be Earth-like — but too hot for life as we know it — has been discovered orbiting a nearby star.

The discovery of the planet, with an estimated radius about twice that of Earth, was announced Monday at the

"This is the smallest extrasolar planet yet detected and the first of a new class of rocky terrestrial planets," Paul Butler of the Carnegie Institution in Washington said in a statement. "It's like Earth's bigger cousin."

Geoffrey Marcy, professor of astronomy at the University of California, Berkeley, added: "Over 2,000 years ago, the Greek philosophers Aristotle and Epicurus argued about whether there were other Earth-like planets. Now, for the first time, we have evidence for a rocky planet around a normal star."

Though the researchers have no direct proof that the new planet is rocky, its mass means it is not a giant gas planet like Jupiter, they said. They estimated the planet's mass as 5.9 to 7.5 times that of Earth.

Vest 1

Vest 2

Vest 3



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Pa cemu je onda slicna zemlji,kad je previse topla za zivot, veca od zemlje....ne shvatam po cemu je slicna Smile

P.S. IH ponadao sam se da ima nekih sansi,sansi za neki zivot kad ono.... Razz



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Hoces da se preselis? Smile
Hm... moguce da je u stvari najslicnija Zemlji od svih prethodnih Smile

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2005
  • Poruke: 224
  • Gde živiš: Niš

@SSpin
pa zar nije moguće da se neki oblici života razvijaju i na toplijoj planeti od naše? Ako je slična Zemlji ne mora da znači da će se razviti (ili već jeste) oblik sličan ljudima...

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Citat: A planet that may be Earth-like — but too hot for life as we know it

Na ovo sam mislio Wink

@Leggy
Ne bih se selio Razz nekako mi se zasvidjalo ovde Razz

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

SSpin ::@Leggy
Ne bih se selio Razz nekako mi se zasvidjalo ovde Razz


Ma aaaaajde... Nemoj si... Wink
Gde ti je smisao za avanturu Wink
Zamisli koliko geografije nove tamo! Sve novo! Very Happy

Najozbiljnije, glavna fora kod ovih planeta koje treba da lice na zemlju nije u tome da li tamo neko vec zivi nego da li mi mozemo da odemo tamo... Ovde je postalo malo tesno (bio sam u Kini, pa sam istripovan Wink)

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Citat:Zamisli koliko geografije nove tamo! Sve novo!

Pa tek sam poceo da proucavam planetu Zemlju,i njene zakone,i pojave na njoj,cek prvo nju da proucim Laughing Wink


Citat:Gde ti je smisao za avanturu


Veruj mi imam ga ali za tu planetu.... nesto se kolebam iz gore pomenutih razloga Very Happy Wink

Citat:Ovde je postalo malo tesno (bio sam u Kini, pa sam istripovan )


Pa vidi se Razz Wink

offline
  • MRKY 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 22 Nov 2004
  • Poruke: 2138

Ajde SSpin, nemoj da se plašiš Mr. Green
Evo za probu, okreni onaj točkić na rerni na 150 i uđi u nju. Ne izlazi iz nje 10 min. Videćeš da nije tako strašno Mr. Green

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

Ovo sto otkrivaju i nije neka novost,novost ce biti kolonizacija neke planete,a za to treba usavrsiti teraformiranje.Dotle su ovo samo vesti i nista drugo.

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2005
  • Poruke: 224
  • Gde živiš: Niš

pa valjda treba i naći planetu koju ćemo kolonizovati.... a?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1251 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 4 sakrivenih i 1210 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Areal84, Asparagus, Bobrock1, Boris BM, Centauro, CikaKURE, Cobi026, dijica, Dorcolac, FOX, GandorCC, hooraay, ikan, Karla, kovinacc, Kriglord, Kubovac, lord sir giga, Lucije Kvint, Marko Marković, Metanoja, milutin134, minmatar34957, nenad81, nick79, nuke92, Papadubi, procesor, saputnik plavetnila, Shinobi, Stanlio, stegonosa, vandrej, voja64, vukdra, Zimbabwe