dva AV-a

1

dva AV-a

offline
  • Pridružio: 06 Jun 2005
  • Poruke: 66

Molio bih one koji su upućeni da mi objasne, ili da me upute gde mogu pronaći objašnjenje zašto dva AV ne mogu da rade na jednoj mašini. Da mogu biti instalirani to znam, aktiviranje jednog ili drugog preko servisa ili startupa mi je jasno.

Još jedno pitanje šta još dele osim dinamičkih biblioteka?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Nije stvar dinamickih biblioteka koliko borba za prioritet procesa na sistemu i koji ce prvi da se startuje.
Ja sam se jednom prevario da instaliram Norton 2004 na sistem sa vec instaliranim KAV-om - posle restarta Windows nije ni hteo da se podigne, stao je kod ucitavanja samog OS-a.
Negde na KAV sajtu sam kasnije nasao listu programa totalno nekompatibilnih sa KAV-om, ali sada ne mogu da se setim gde, mozda je bio i neki KAV changelog u pitanju.



offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

bobby ti lepo kaze... Samo cu da dodam da ne mora bas uvek da bude tako (znaci da se pokolju) vec moze to fino da se podesi ali ipak 2 AV nije preporucljivo drzati bas zbog dll-ova jer koriscenje istih (ne moraju uvek biti iste Wink dll ova moze da se desi da ponekad se AV-ovi izgube i propuste viruse i bla bla bla...

@Zgembo
Ja ti rekao ako zelis da igras sa vise Av-ova stavi neki multi engine AV i ot e to... Imas F-Secure, AVK i jos dva tri...

Dopuna: 28 Jun 2005 13:53

inace mogu da rade zajedno.... Uspesno rade recimo KAV i NOD32... Ali moras to jako fino da podesis (da se igras sa podesavanjima u Start=> Run=> msconfig i tu podesavas)

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Fazon je u potrebi jednog prosecnog antivirusa da zaviruje u sve i svasta na kompjuteru, a tako se bas ponasaju i virusi, pa se desava da drugi antivirus zaustavi prvog u tome, e taj prvi ima odbrambene mehanizme i zaustavi onog drugog, koji ima isto odbrambene mehanizme i zaustavi onog prvog.... i taaaaako, a vi kako te???? sistem vam se ne dize... oce to od 2 antivirusa....

offline
  • Pridružio: 06 Jun 2005
  • Poruke: 66

Ja sam eksperimentisao sa NOD -om i TM-om. Zajedno kad rade pobiju se za 10-ak minuta. Ali interesantno je da se i jedan i drugi lepo podignu i krenu raditi. Iznenadilo me je to što se TM podiže brže od NOD-a.
Opet kažem zanima me teorija problema. (Naravno pozdravljam praktična iskustva i preporuke).
Jako sam zadovoljan sa TM-om i ostacu pri njemu.
------------------------------------------------------------
@Wizard
Kažeš tri engina. Dali je u ta tri i onaj Lavasoftov (AdAware -ov) ili su to tri baš antivirusna engina.

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

ne ne bas 3 AV engina... Kod F-Secure-a su 3 engina (jedan je njihov jedan je F Protov (mada nisam siguran) i jedan je Kavov) dok su kod AVK-a 2 engina (BitDefednerov i KAV-ov

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

@zgembo

ne mora da znaci da se brze podize, mozda je samo uspeo da se ugura na listu startovanja pre onog drugog, pa neda da se bilo sta startuje dok on ne zavrsi svoju inicijalizaciju.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2005
  • Poruke: 484
  • Gde živiš: Beograd

Da dodam samo da su 3 engine-a u F-Secure AV proizvodima usaglaseni i modifikovani (nema F-Prota vise) na taj nacin da jedan drugom komplementuju tako da i nisu dobra analogija za ovu situaciju... u sustini ne bi trebalo imati vise od jednog AV.

offline
  • Pridružio: 06 Jun 2005
  • Poruke: 66

@bobby
Podiže se pre njega system mechanic koji inače i kontroliše startup. I konzola za zvučnu.
--------------------------------------------------------------------------
@F-sec daj mi link sa detaljima o ta tri engina. Nemama želju da provedem 4 sata na Fsec sajtu:).

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2005
  • Poruke: 484
  • Gde živiš: Beograd

koji detalji te interesuju?

u principu sada ima 4 engine-a .... ovaj cetvrti je za spyware i zove se Draco (baziran na AdAware enginu)

a tri AV engina su Orion (F-Secure engine koji je u potpunosti za heuristiku), Libra i AVP

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 828 korisnika na forumu :: 2 registrovanih, 1 sakriven i 825 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Bokiboks, Milos82