Najznacajniji izum svih vremena?

1

Najznacajniji izum svih vremena?

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Koji je izum i zasto po vama najznacajniji bio za coveka?Vatra,tocak,penicilin,dinamit,kompjuterski chip itd?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

po meni... elektricitet, struja...
to je mnogo unapredilo covecanstvo



offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

Peca ::po meni... elektricitet, struja...
to je mnogo unapredilo covecanstvo


Slazem se.
Evo jedne anegdote vezano za ovu temu.
Pita drugar drugara, da li zna koji je najveci izum na svetu. Ovaj rece da ne zna, tek ce njemu ovaj prvi: WC solja! Ovaj se zacudio i upita ga zasto WC solja.
Ni jedno dupe nije mereno, a svima pase! Laughing

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Pa po meni mozda tocak.Ovako odjednom zvuci glupo i naivno ali razmislite malo....od njega je sve poslo...a naravno struja takodje...bez toga... stvarno ne znam kako bi danas...ne mogu ni da zamislim Razz

offline
  • Pridružio: 30 Maj 2005
  • Poruke: 1014
  • Gde živiš: Mbabane

Tocak
To mi je palo na pamet cim sam procitala naslov topic-a ... a i @SSpin je u pravu

Dopuna: 29 Jun 2005 23:23

PS. Vatra mi nekako ne dodje kao izum ... vec kao pojava sasvim redovna pojava koju valja ukrotit nekim izumom ?!

offline
  • Pridružio: 30 Maj 2005
  • Poruke: 1014
  • Gde živiš: Mbabane

UOU sta isprica!

Eto ja sam alegricna na penicilin, i bas bi bilo bezveze da budem alergicna na najveci izum! Smile

Zato, ja sam i dalje za... tocak! Jer bez toga bato, dzaba ti penicilin! Uostalom meni je svijet sasvim isti i sa njim i bez njega!

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

Kontam da je struja Mr. Green Mr. Green (isprao mi stancho mozak), mada su silicijum i chip odmah iza

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

zoranez :: PS. Vatra mi nekako ne dodje kao izum ... vec kao pojava sasvim redovna pojava koju valja ukrotit nekim izumom ?!

Vatra jeste jedna od pojava ali je covek morao dobro da se pomuci da bi pronasao nacin da je upali kada mu zatreba.A to se svodi pod izume.

A sto se penicilina tice,od kada postoji penicilin,ne mogu i necu da nabrajam sve bolesti koje su potpuno iskorenjene pomocu njega.Ja bih se jos nadovezala da je takodje izum vakcine protiv tuberkuloze,takozvane BeSeZe vakcine imalo ogroman uticaj na smanjenje stope mortaliteta u svetu.Naravno,ne samo ta vakcina ali mi ja ona nekako najznacajnija,moje skromno subjektivno misljenje.

offline
  • Pridružio: 30 Maj 2005
  • Poruke: 1014
  • Gde živiš: Mbabane

@IZIS69

Pretpostavljala sam da si tako nesto mislila... Razujele smo se. Wink

offline
  • Pridružio: 30 Maj 2005
  • Poruke: 1014
  • Gde živiš: Mbabane

Tesko bi se dopisivali i bez tocka Wink

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 987 korisnika na forumu :: 23 registrovanih, 0 sakrivenih i 964 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amstel, babaroga, Bobrock1, brundo65, cemix, Djordje29, DonRumataEstorski, Futog 74, ILGromovnik, Kriglord, krkalon, m0nstrum_, milenko crazy north, milos.cbr, Mixelotti, paja69, Parker, pein, powSrb, Shilok, sovanova95, tubular, vaso1