Pomoc oko phpBB

1

Pomoc oko phpBB

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2005
  • Poruke: 30
  • Gde živiš: Krusevac

Pre par dana sam napravio forum i naravno naisao na problem...Pa ako moze neko da mi kaze neki savet kao prvo:
1.Kako da ubacim Avatare u galeriju...
2.Downloadovao sam neke skinove ali ne znam kako da ih ubacim...
3.Takodje u Profilu ne mogu da atachujem Avatar?!?!?
4.Kako da pomerim ove Banere ili bar da ih stavim u dno foruma...
P.S. Glupo pitanje je samo ono koje se ne postavi...
Zato nemoj te da se smejete,jer sam pocetnik...Pa ako moze neko da me uputi malo...Unapred hvala.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Avatare pakuj u: www\phpBB2\images\avatars\gallery (tu kreiraj neki folder pa ih ubacuj).

Stilove stavljaj u: www\phpBB2\templates (imas za primer subsilver).

U admin panelu konfigurisi da mozes atachovati avatare.

U svakom stilu pod images imas i sam baner pa ga mozes tu promeniti.



offline
  • Pridružio: 30 Jun 2005
  • Poruke: 30
  • Gde živiš: Krusevac

Naso sam ovde neki Search Toolbar?!?!?I nista vise ...Kako da napravim folder?A u admin config. nisam nasao gde da podesim za Atach files.Otvorio sam novi PhpBB i na njemu ima atach files(a isto su podeseni)...Ali sam ovaj prvi forum skoro zavrsio sto se tice topica...Daj neki link gde ima neki tutorijal po mogucstvu da je na srpskom(ma da moze i engleski)..Pa da malo prostudiram to.Usput ima li ko da mi predlozi neki bolji izbor za forum od Phpbb?!??!?!Ivision sam vec koristio...

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Nema smejanja .. ja sam juče pola sata razmišljao šta mu dođe opcija pruning u podešavanjima foruma .. na kraju sam morao da pitam ..
Najgore od svega je što sam znao pre 2 godine šta znači. Smile

Instaliraj neki ftp manager .. recimo total commander ..
konfiguriši ftp pristup tvom hostu ..
levi prozor tvoj host .. desni tvoji fajlovi na kompu ..
jednostavnim prevlačenjem prebacuješ šta ti treba ..

Uloguj se na forum kao Administrator
i imaćeš link ka administratorskom panelu .. dobićeš sledeće opcije preko kojih podešavaš ostatak foruma .. vidljiv je samo adminu za početak.
https://www.mycity.rs/must-login.png

Style Admin/ Add .. videćeš i sam .. ako si podigao novi skin kao što Bojan reče,
Imaćeš opciju da ga instaliraš .. klikom na 'install' ..
https://www.mycity.rs/must-login.png

Posle to podešavaš preko opcije managenet .. možeš brisati ili
editovati te stilove ..

Preko opcije: General Admin/ Configuration .. biraš default style .. između ostalih opcija .. veličina avatara .. dimenzije .. poruke ..
dozvola ili zabrana uploada avatara ili linkovanje istih ... itd ..
Dopuna: 30 Jun 2005 19:36

Izbriši foldere 'install' i 'contrib' u phpBB folderu na hostu !

Dopuna: 30 Jun 2005 19:52

Ovo su opcije vezane za avatare u: General Admin/ Configuration

Enable gallery avatars
Enable remote avatars
Avatars linked to from another website

Enable avatar uploading
Maximum Avatar File Size
For uploaded avatar files
Maximum Avatar Dimensions
(Height x Width in pixels)
Avatar Storage Path
Path under your phpBB root dir, e.g.
Avatar Gallery Path
Path under your phpBB root dir for pre-loaded images, e.g. images/avatars/gallery

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2005
  • Poruke: 30
  • Gde živiš: Krusevac

Insatalirao sam Total Comander i stavio FTP connect do mog foruma...Ali mi trazi mi neki pasword?!?!?!?Pise username Anonimus i login failed.....A sto se tice Avatara sve sam stavio kako si mi napisao i opet nema ... Ne mogu da uploadujem sa svog kompa!??!?!?! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

offline
  • Piksi  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 2435

offline
  • Pridružio: 17 Jun 2005
  • Poruke: 43
  • Gde živiš: Pozarevac

Da li neko moze da mi kaze kako da saznam verziju phpbb foruma?

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Ulogiješ se kao administrator Wink .. ili ga pitaj koja mu je verzija instalirana ..

DellBoy - hosting je freebb.com .. a oni imaju ograničenja po pitanju podešavanja ..
ftp pristup nemaš .. skinove ti oni instalirau koliko sam shvatio (pročitaj faq) .. a imaš u opciji 46 komada .. pa izaberi ..
Takođe i banner izgleda da nije moguće skinuti .. preko njega se finansiraju ..
Što se tiče bezbednosti to oni sve rade .. zakrpe i instalacije novih verzija ..
na tebi je da uređuješ sam forum ..

Jedino što ti možeš uraditi po pitanju bezbednosti je da promeniš šifru .. i nemoj je generisati po istom principu !
Jer ćeš naleteti na nekog ko te poznaje i ko je dokon pa na kraju ostaneš bez foruma.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

u admin panelu ti pishe koja je verzija, na kraju stranice

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Što se tiče zamene Logo'a .. to su dozvolili .. opciji pristupaš preko admin panela: General Admin/ Logo Uploader ..

https://www.mycity.rs/must-login.png

Dopuna: 02 Jul 2005 21:47

Peco .. kod ovih uslužnih hostinga nema oznake verzije .. tj. revizije ..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1275 korisnika na forumu :: 52 registrovanih, 5 sakrivenih i 1218 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, amstel, Apok, Areal84, babaroga, Boris90, Brana01, BraneS, cenejac111, cer, CheefCoach, dankisha, Djokkinen, DPera, DragoslavS, Dvojac005, Gargantua, Georgius, goxin, Istman, jukeboxer, kobaja77, ljuba, Luka Blažević, mercedesamg, Mercury, mikrimaus, milenko crazy north, moldway, Nemanja.M, nemkea71, NoOneEver Dreams, ObelixSRB, ozzy, Panter, panzerwaffe, Petar35, procesor, sasa87, shaja1, sokars, srbijaiznadsvega, Srki94, Stoilkovic, theNedjeljko, Toper, Vatreni Zmaj, Viceroy, virked, Vlad000, Vlada1389, zillbg