HAARP (super oruzije SAD-a)

1

HAARP (super oruzije SAD-a)

offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2245
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 35511
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Vrloooo zanimljivo - ....vreme će pokazati da li su izmislili pravu stvar.



A da se nadodam u vezi robota (neću otvarati novi topic).....Leggy je to spomenuo ovde - http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=10133 a sad se zamisao obistinjuje -



Armija SAD, zbog potreba patroliranja u opasnim zonama, radi na brzom uvođenju naoružanih robota u Iraku, čak i pre sredine 2005 godine.
Specijalni naoružani sistem za osmatranje, izviđanje i detekciju SWORDS (Special Weapons Observation Reconnaissance Detection System) izrađen na bazi robota Foster-Miller Talon koji se već koristi u Iraku i Afganistanu za uklanjanje zaostalih artiljerijskih granata.

Verzija SWORDS ima mogućnost naoružavanja lakim mitraljezom 5.56 mm M249; ili srednjim mitraljezom 7.62 mm M240 ili snajperskom puškom 12.7 mm cal. Barret. Radi daljinskog povezivanja sa oružjem koristi se nišanska platforma TRAP (Telepresent Rapid Aiming Platform).
Iako se sa naoružanim robotima eksperimentiše već nekoliko godina unazad, ovo bi verovatno bilo i prvi put da se sa njima krene i na ratište. Sistem bi mogaoda se koristi za izviđanje opasnih zona, rasksnica puteva, patroliranje granicom ili kao prislušne stanice sa mogućnošću gađanja-po potrebi.

Robot će moći da prelazi oko 7 km. na sat, a sa kompletom litijum-jonskih baterija da funkcioniše punih 6 sati. Radio frekventne komunikacije omogućavaju upravljanje u urbanim sredinama na rastojanjima do 800m. , a na otvorenom prostoru do 1 km. Robot je opremljen opremom za noćno osmatranje (AN/PVS-14). SWORDS-om se upravlja iz modifikovane upravljačke stanice TALON. Stanica je opremljena dobošima sa municijom (200 i 300 zrna) za mitraljeze.



Prema podatcima iz Jane's Defence Weekly-feb.2005,

offline
  • DR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Okt 2004
  • Poruke: 5345
  • Gde živiš: Beograd

И ко зна шта све имају а да ми то уопште не знамо...

offline
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10594
  • Gde živiš: Novi Sad

Ponovo će početi hladni rat... ali sada su svi loodi od silnih ratova...

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2004
  • Poruke: 912
  • Gde živiš: Nis

Hmm... Ovo me podseca na pricu iz Terminatora. SAD uvodi robote u armiju, jos samo da dobiju svest pa da ih nauce pameti malo. Smile

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2005
  • Poruke: 57
  • Gde živiš: pAnČeVo

Ja sam gledao par emisija o američkoj vojnoj tehnologiji. Dali su je samo jednom ili dvaput. Ne znam da li ste videli super moćna odela vojnika koja imaju specijalna elektronska vlakna sa priključenim računarom koji u vojnom centru o svakom vojniku u svakoj sekundi daje sve podatke o vitalnim funkcijama (rad srca, pritisak, procenat povrede itd.). Takodje pored toga napravili su eksplozivne insekte, koji su jako mali zapravo veličine pravog insekta a u sebi nose eksploziv velike razorne moći. Dok strazar strazari nije ni svestan da oko njega leti insekt robot, koji mu moze stati na rame i razneti ga! Ili da se sam insekt uvuče u neki objekat sa tehnikom i uništi je (za to je ustvari insekt i projektovan).

Insekti su veličine pčele !

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2005
  • Poruke: 849
  • Gde živiš: my city, preko puta tri kaputa

sve ovo je jezivo. koliko para ulažu u naoružanje, nije ni čudo da su tako daleko stigli.

imao sam prilike da pričam sa jednim starijim amerikancem koji je oženio moju komšinicuo njihovoj vojsci. naime, on je bio u USA armiji ali nekada davno, još sedamdesetih. i bio je stacioniran na Aljasci. najviše pamti veliku hladnoću (razumljivo, zar ne) .

i on je bio toliko zaprepašćen kako su ovde kod nas precizno pogađali, mada je u suštini isopljavao bes zbog njihove agresije. nije verovao da je tehnologija toliko odmakla.

eto nama zvezdanih ratova. hoće li "sila" biti sa nama ili ne...

offline
  • Feky 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 03 Maj 2005
  • Poruke: 484
  • Gde živiš: Senta

Pa ovo oruzje nesto jako lici na onaj prizma super weapon iz C&C Generals-a Smile

offline
  • Zagor 
  • Super građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 1298
  • Gde živiš: u rovu na prvoj liniji

momci budite realni
to je sve lepo i veom skupo
ali kad si na terenu po svakakvim vremenskim uslovima i najbolja tehnika zna cesto da zakaze!
to je bilo dokazan celo vreme rata na Kosovu i Metohiji
sva ta tehnika i logistika pa sta su nam unistili od vojne moci?

offline
  • DR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Okt 2004
  • Poruke: 5345
  • Gde živiš: Beograd

Чињеница је да су САД суперсила којој нико не може да парира

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1366 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 11 sakrivenih i 1314 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleksmajstor, Alibaba1981, babaroga, bladesu, Bobrock1, bojank, bojankrstc, bojanM84, ccoogg123, cemix, Dimitrise93, Dorcolac, dragoljub11987, GenZee, goxin, Griffon vulture, havoc995, ikan, ILGromovnik, JOntra, kovinacc, Kubovac, kuntalo, kybonacci, ljuba, madza, maiden6657, Mercury, Mihajlo, Milos ZA, milutin134, Misirac, opt1, pein, shone34, Valter071, W123, zillbg, zzapNDjuric99, Čivi