NTFS i FAT32

1

NTFS i FAT32

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 324

Imam dva diska sa po dve particije na svakom. Sve je pod FAT32 i pod XP-em.
Ako konvertujem samo particiju C (sistemska, prva particija prvog diska) u NTFS i odredim par korisnika, hoće mi oni moći da "čačkaju" po ostalim particijama koje su pod FAT-om ili moram sve particije da konvertujem u NTFS?
Imam dosta nekih važnih podataka na ostalim particijama, tako da ne mogu sada da ekpserimentišem i da nešto "zabrljam".

Hvala.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

Mislim da to sto hoces, mozes dosta jednostavnije da uradis Wink



offline
  • Pridružio: 03 Jun 2005
  • Poruke: 212
  • Gde živiš: Beograd

ne moras da konvertujes sve particije u NTFS. Svi korisnici ce moci da koriste preostale FAT32 particije

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 324

Ja hoću da ostali korinsici ne "vide" ostale particije... samo sistemsku.

@mare:
na šta si mislio?

offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

Corleone ::Ja hoću da ostali korinsici ne "vide" ostale particije... samo sistemsku.

Nisam te razumeo iz prvog posta, ne znam kako odraditi to da se ostale particije ne vide.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Mozes preko gpedit.msc da zabranis pristup medijumima.
Nisam siguran da li mozes odredjenom korisniku da zabranis preko gpedit-a, ali ako stavis NTFS onda imas vecu slobodu.
Stavis full control za tvoj user name, a za ostale stavis deny za sve i iako vide particiju/folder, ne vide kolika je velicina niti mogu da pristupe osim ako se ne loguju kao ti.

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 324

Ne da se ne vide particije, nego da ne može da se pristupi njima.

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2004
  • Poruke: 2887
  • Gde živiš: Na Balkanu

Ja radim kako je snoop rekao. Sve particije su mi NTFS i podesim da ih samo ja mogu koristiti sve, ostali ih vide ali im ne mogu pristupiti. Ovako mogu da zaključavam i foldere.

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 324

Ma znam ja za to... ali sam mislio da li može sistemska da bude NTFS i da se pomoću nje daju prava na korišćenje ostalih FAT particija.
U krajnjem slučaju sve konvertujem u NTFS i nema frke.

offline
  • Pridružio: 13 Maj 2004
  • Poruke: 166
  • Gde živiš: Banja Luka

Mislom da moze preko gpedit-a, kako je snoop rekao, a da druge particije ostanu FAT32.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1368 korisnika na forumu :: 29 registrovanih, 6 sakrivenih i 1333 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ageofloneliness, babaroga, bojcistv, celik, darkangel, Dorcolac, FileFinder, GandorCC, hatman, kinez88, Magistar78, MB120mm, Mixelotti, nebkv, Nemanja.M, nenaddz, oganj123, procesor, RJ, rodoljub, royst33, S2M, Skywhaler, Toper, vathra, VitezKoja, YugoSlav, zlaya011