Format: C

1

Format: C

offline
  • Pridružio: 24 Feb 2004
  • Poruke: 3013

Ovakac,...Imam Win98, ne znam da radim formatiranje diska, jesam 2x ali sam zaboravila i ne znam da li sam pravilno radila to.
Pa ako nekome nije tesko da ukratko napise korake kod formatiranja.
Znam da udjem u bios i podesim da se sistem dize sa cd-a ili diskete.
Ali dalje, tj to sam radila kada nisam mogla da dignem sistem. Sada mogu ali bih da formatiram disk, pa ako nije problem da mi objasnite postupak.
Hvala lepa na eventualnim odgovorima.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Isto...
Dignes sistem sa diskete, udjes u dos i kucas format c: (/s /q). To ce obrisati sve fajlove na disku, i onda ubacis instalacioni cd od win98, kucas e: (ako imas samo jednu particiju, ako imas vise onda je f: ii gSmile i kucas setup.. Dalje je lako...



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Koliko sam shvatio, imas jednu particiju i hoces da je formatiras...

Imas jednu lepu opciju: napravis sistemsku disketu. Imas tu opciju u add/remoce programs, ili jednostavno ubacis disketu, desno dugme, format, make system disk.
Onda u c:\windows\command bi trebalo da imas naredbu format koju iskopiras na disketu.

Onda ubacis disketu, restartujes sistem, pa kad se digne, uradis sa diskete format c: /s
Ovo /s ce ti omoguciti da dizes sistem sa diska, u DOS. Ne moras da koristis. Mozes da stavis i /q, sto ce uraditi brzi format.

To bi bilo to.

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Posto si namestila da ti se sistem dize sa CD-a, ubaci windows instalacioni disk i restartuj sistem. Pri podizanju ce ti se pojaviti crna podloga i na njoj bela slova tipa booting from cd i tu brzo sibni enter i sacekas izvesno vreme da se neke stvari ucitaju i izacice ti ponudjeno da li hoces da upotrebis recover consolu ili da nastavis instalaciju svezeg win, ti izaberi ovo drugo (continue with instalation of fresh windows) zatim ce ti izaci licence arement i tu pritisni F8, i izacice ti ponudjeno da li zelis da izvrsis repair (R) ili da da nastavis sa formatiranjem (ti izaberi ovo drugo), zatim ce ti biti ponudjeno u kom sistemu zelis da ti bude formatirana particija, ti izaberi FAT i na kraju ce te sistem upozoriti da instaliras OS na vec postojecem winu i ti samo udaris F i krece formatiranje. I kad se sve odradi ( nekih 5-10 min) sistem ce se restartovati i pri ponovnom dizanju wina ti nista ne diraj i instalacija ce se automatski nastaviti.

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

@m4rk0

U pitanju je win98.. Ne moze boot sa cd-a...

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Ladno nisam video da Vodolija govori o 98-ici...Ccc...manje vina manje vina Mr. Green

offline
  • MRKY 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 22 Nov 2004
  • Poruke: 2138

Pošto si namestila da ti se sistem diže sa CD-a, ubaci windows instalacioni disk i restartuj sistem. Kada ti ponudi bla bla bla, izaberi opciju boot from CD-ROM, pa onda start computer with CD-ROM suport. Kucaj fdisk. Izbriši sve moguće particije i kreiraj novu. Restartuj računar i opet kada ti ponudi opcije, ti izaberi Start windows 98 setup from CD-ROM,... dalje je lako Wink

offline
  • Pridružio: 06 Jul 2005
  • Poruke: 54

@Djole
U pitanju je win98.. Ne moze boot sa cd-a...

Nerazumem zasto nemoze ako podesi u biosu i naravno ima boot cd mora da radi iako je win98 u pitanju.

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Pa moze... Samo tesko da ima win98 boot cd...

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

ja imam win 98 boot, znaci moze...
@vodolija
moze bilo koji savet iz predhodnih postova ...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1371 korisnika na forumu :: 31 registrovanih, 1 sakriven i 1339 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: babaroga, bojank, bojcistv, ccoogg123, darkangel, DonRumataEstorski, dragoljub11987, Excalibur13, galijot, Goran 0000, hyla, ikan, jackreacher011011, janbo, Kruger, Kubovac, Leonov, Mcdado, Mercury, Milometer, Milos ZA, milutin134, mnn2, nenad81, NoOneEver Dreams, sasa87, Srle993, Trpe Grozni, Vlada1389, VP6919, yufighter